Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 16 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [301 až 320 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Vidíš, RSko mě nenapadlo. I na digikey se ukazuje termín někdy září, mouser až ten leden, ale myslím že to nemaj jen aktualizovaný a počítá to automaticky.
V mouseru je 1220 jen od 2t kusů, kusovka ani menší počty tam nejsou. Že jsi neřekl, dalo se to spojit, pro 500 kusů najednou se dalo domluvit.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

danhard napsal:

Mám objednáno 500 párů, termín dodání začátek září, tak uvidíme.

500 párů není málo, co z toho budeš stavět ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

500 bude na pokrytí zájmu stačit.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

to bude na 250 danwattů smile

(upravil dawsoo 22. 6. 2021 1:17)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Vidím to naprosto reálně mechaniku a určitě se nemam za co,proč a hlavně komu ospravedlňovat big_smile prostě je to již neperspektivní obor tečka.

Já tohle říkám min od roku 2005 a zatím se to postupně splnilo vše, navíc skromný zásoby pro sebe min na audio servis mám... krom těch UTC a Onsemi je vše co tu je níže napsáno z toho co jsem předtím používal a ještě mám skladem těžce obsolete,takže pokud není poptávka není ani výroba,to je jasnej fakt a není moc o čem se tu bavit že to není postupně jasnej konec,protože adekvátní náhrady neexistujou.

Budiče TO126
A1358/C3421  (toshiba)
KSA1220A/KSC2690A  (fairchild)
B649/D669  (UTC-unisonic)

Budiče TO220
A1837/C4793 (Toshiba)
A1930/C5171 (Toshiba)
A1535A/C3944A (Panasonic)
A1859A/C4883A (Sanken)
K2013/J313  (Toshiba)
MJE15032/15033 (onsemi)
MJE15030/15031 (onsemi)

Pro případný nedorozumění raději legenda
* A-K =2SA-2SK

Není co dodávat...

(upravil danhard 22. 6. 2021 8:21)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

TTA006B/TTC011B jsou A1837/C4793 v TO126N pouzdře
TTA004B/TTC004B se dají použít místo A1358/C3421 a místo BD140/BD139

konce dělá teď Toshiba TTA0002/TTC0002 a na buzení jednoho páru TTA004B/TTC004B

(upravil dawsoo 22. 6. 2021 20:11)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Danhard:
Jj na ty toshiby jsem už dřív koukal ,ale přišly mi nezajímavý, ty první maj víc jak 4x horší SOA (18mA vs 80mA @100V) evidentně slušnej čip jen blbý pouzdro a taky i ty starý budiče v TO126 tam je to taky u novějších znatelně horší,zda díky fullpack pouzdru? ,takže mi příjde že je docela velká díra mezi pomalejšími robustními MJE s většími čipy ,chybí rychlejší kousky co utáhnou i více párů koncáků, kde je třeba většího příčnýho proudu na tvrdší buzení při zachování dyn. vlastností.

Přechod na menší pouzdro asi zrovna nebyl moc dobrej nápad z tohohle pohledu a asi i pouzdření fullpack bude horší než dříve když srovnám SOA třeba TTA/TTC004B a A1358/C3421 obojí v to126 (25mA vs 45mA@100V) Takže je jasný že lineární aplikace asi jo ale....

Třeba nahradit takovej NEC 1006B/2236B u výkonných strojoven je vcelku průšvih dneska .... Uceo 250V,Ic 1,5A, SOA 250mA@100V, fT=90MHz

Není co dodávat...

(upravil Sendy 23. 6. 2021 12:26)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Byl by zájem o Toshiba 2SC3324GR ? Výroba 2017, bohužel musím vzít celou cívku. Cca 2,20 až 2,50Kč/ks?Odběr minimálně po stovce ks.
Podle všeho to budou ještě letos vyrábět a příští rok už jen NOS a padělková ruleta.

Edit : zatím je nemám, vyjednávám o odkoupení - termín cca konec srpna

Web

(upravil mechanik 23. 6. 2021 19:39)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Sendy, dosť ludí tu SMD asi neplánuje používať a zas tak zaujímavé typy to niesu a bez komplementáru obzvlášť. Aj keď cena znie velmi dobre. Ale je to len môj názor. Toto by som kludne nahradili nejakymi BCčkami. Problém sú nizkokapacitné rýchle typy v TO-126.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

U tých UTC sa nebojíte komplikacií? Mne to príde trochu ako no name z aliexpressu smile Aj ceny sú podozrivo priaznivé.

(upravil dawsoo 23. 6. 2021 21:30)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

František:
Já je použil několikrát a i jsem je měřil/potrápil ,velikost čipu podobný originálu Hitachi,Uceo,Hfe,Ic,zhruba i DC SOA sedělo (měřeno pouze komparativně neměl sjem charakteroskop) a v zapojení jako budiče fungovaly taky zcela bez problémů. Používal je a říkal že jsou ok myslím i Pavel Dudek, možná na slovanetu v nějakým vlákně s DPAčkama. Já je měl z Profusion kde toho od týhle značky měli více. Z jiných zdrojů včetně reichelta v DE  mi nepřišly nikdy dobré tranzistory žádných značek bohužel vždy druhovýroba ale s jinými parametry originálu.

Dobrou zkušenost jsem měl s AME ale pouze s párovanými dvojicemi,zbytek byl jak kdy ...

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ja mám s opravami starších zosíkov minimum skúseností, ale sú myslím aj na tomto webe historky s podivnými závadami, kvôli rokmi klesnutej bete, inak funkčne sa tváriacich tranzistorov.

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 20:22)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

nejhorší s čím se servisák může potkat pokud to už nezná,jsou zdegradovaný mutovací tranzistory který nejdou nahradit běžnými typy... s tím jsme se asi potrápil jednou nejvíc smile Parametr podle kterého je hledat je reverzní Vebo aspoň min 10-15V! např 2sc3326,2878 pak něco měl i rohm a sanyo tuším ještě... vše samože k nesehnání dnes bez tht náhrady. Obyč trandy maj kolem 3-6V max a i když se vybere ten správnej hrubě mu tímhle týráním degraduje beta a nastane totéž velmi brzy znovu.

edit: doplněno třeba to někomu pomůže...

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já se potkal s podobným špekem nedávno - vandroval podivně kliďák, nastavil se, po pár sekundách lítal z nastavenejch 50mA mezi 40-80mA, pak třeba chvíli klid. Na škopku, ani na spektru nic nevidět, THD téměř totožný jako druhej kanál co chodil normálně, žádnej výstřelovej šup apod. Nakonec to byl zdegradovanej jeden budič. 2 dny hledání.

(upravil dawsoo 26. 6. 2021 20:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

JJ taky ale to alespoň jde na místě vyměnit či nahradit... preamp dbx jsem kdysi na stole měl asi 14 dní a byl už nasranej big_smile divný prskání šum a malý DC na výstupu ,protože samože jiný typy tam nemakali a chovalo se to pak naprosto hovadsky big_smile koupil jsem je pak na ebay a voilá vše makalo perfektně,jasně šlo by to předělat,ale to by asi majitel nechtěl ... musí to být origo jinak jde cena dolů prej smile))

Jo a rixi byl v prdeli i ohledně divný bety? A nebo se tvářil při testu na obyč součástkotest měřáku z desky ven jako ok? Ptám se protože jsem se potkal s oběma variantama 

V práci je to hojně častá závada u různých starších 15+r. a jinak slušných (proti full china aktuálním co drží max 3r) aktivních beden,takže tam jdu najisto, všecky malý kondíky ven velký změřit a když nastane i toto rovnou měním buď mute napětí když to jde a nebo to upravuju na malý mosfety,podle zapojení a možností.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Beta cajk, do určité teploty, jak jsem to ohřál tak mu spadla skokově beta dolů. V tom zesu to bylo na malinkým křidélku, tak se to peklo hned od zapnutí kliďákem.

(upravil dawsoo 27. 6. 2021 0:26)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jojo a to samý je taky velice často k vidění u topících VAS nebo po lajdáckým či nezkušenějším opraváři,který nezkontroloval po opravě, krom proražených konců a vše co přímo a viditelně vzaly s sebou, uplně vše smile dost věcí co mi končily na stole bylo po někom a to je vždy horší než když je to na troud ale aspoň se v tom před tebou nikdo nehrabe smile))) s kliďákem si hlavu nelámali vůbec nacpali to tvrdě do hlubokýho béčka aby to moc neujelo a nestalo se znovu a nazdar big_smile

Není co dodávat...

(upravil scoop 1. 7. 2021 11:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Neviem ci uz niekto skusal dnes Aliexpress, ale uz uctuju VAT...realne by to malo prejst bez colneho konania...teda neviem ci vsetky shopy, ale objednavam nejake trany a dany obchod uctuje VAT
EDIT....tyka sa tovaru do 150€

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak ony některé druhovýrobní trandy mají problémy až po nějaké době a hlavně za tepla. Tohle je nějaký oem C5200, za studena H21E  kolem 100, za horka a při vyšším napětí už kolem 3-5, holt prapodivné charakteristiky.  Předchozí servisák několikrát měnil upečený budič...



http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/wtrandfail_992.jpg

Web

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

najde sa niekto kto ma doma  fairchild KSA1220A-Y/KSC2690A-Y a vies poslat foto ?

Příspěvky [301 až 320 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£