Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mechanik objednáš? smile
Ja zoberiem zrejme 200 a jedného mladého prinútim zobrať 100ks big_smile
Už teraz to bude skoro 1000ks, za pol roka keď sa preberú spáči, to bude možno aj na 4000ks.
Ak to nevyrobia, aspoň sme to skúsili tongue
Do čiech pošleš na dve adresy a oni rozpošlú ďalším, aj pošta bude lacnejšia a menej balenia a rozposielania pre jednotlivca.

(upravil dawsoo 16. 6. 2021 13:15)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pokud řešíte KSA1220/KSC2690 a budiče proč takhle krkolomně a nejdete do 2SB649/2SD669 od Unisonic? Ty maj běžně a jsou v klidu, velice podobný originálům hitachi. Maj je i v profusion což považuju za spolehlivý zdroj.

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

František, uplne tomu nerozumime. Objednaných 288 a minimálny odber 2000? a čakacia doba pol roka kým sa to vyrobí?

dawsoo, pár párov mám aj originál hitachi smile Ale ešte som ich nikde neskúšal.

(upravil dawsoo 16. 6. 2021 17:28)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mechaniku tak se podívej na 649/669 datashety,ty 1220/2690 jsou taky jiný než byly origoš od NEC. Jsou to srovnatelný trandy a maj zajímavej průběh H21e. V Profusnu maj skladem ty UTC... porovnával sjem je s originálem maj stejně velký chipy Uceo vyšší než uváděný 230V+ běžně. Bohužel než jsem pořídil/postavil charakteroskop s bastlením jsem defakto skončil smile

Není co dodávat...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

No zrejme áno...288 majú objednané na bežný predaj, to asi pôjde objednať jednotlivo, ked to dorazí...na to sa len ťažko spoliehať, na to si dá zrejme pár desiatok ľudí zaslať info mailom a pokúsi sa to hneď skúpiť.
2000 ks sa dá dať do košíka a objednať, s tým, že sa na to bude dlho čakať.
Zrejme to výrobca ešte vyrobí na objednávku..neviem nemám s tým žiadnu skúsenosť, možno niekto objasní smile
Inak by to asi nešlo dať do košíka v násobkoch 2000ks.
Mne po tých UTc nejak srdce nepiští. keby šlo odchytiť ešte tieto 1220 určite sa tu 2000ks rozdá...a verím tomu, že ešte vtedy sa pár ľudí zobudí a bude sa chcieť deliť s nami big_smile

(upravil mechanik 16. 6. 2021 18:49)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Oba sú to velmi porobné typy, dosť rýchle, robustné, s vysokou kapacitou. Aj priebeh Hfe je velmi podobný. Ak máš unisonic overené tak nie je dôvod do toho nejsť.

František, keby to bolo v rozumnom čase dostupné tak tých 2000 objednám a rozpredalo by sa to. Takto neviem. Do Januára sa mi čakať nechce. Ale netreba byť tak konzervatívny, ak je unisonic dobrý. Veď čo viem stále máš tie maličké bedne panasonic a pri cvičení rozdiel počuť iste nebudeš tongue

Ja verím že to nejaky druhovýrobcovia zachránia. Výber už sice nebude čo býval ale nepochybujem že tranzistory tu budú vždy, tak ako lampy big_smile

Dawsoo, tiež sa mi podarilo nie tak dávno zohnať originály 2SA1094 2SC2564 jeden je pekný zelený smile Používali sa koncom 70s do accuphase napríklad big_smile Sú v tom peknom dlhom púzdre. Preto som ich ešte netestoval pretože sa mi nechce vrtať do chladiča nové otvory big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ale kdeže, to je neaktuálne cool
A čakať? Ani sa nenazdáš a bude po lete, dva krát sa vyspíš a už začne predvianočný zhon, frmol a silvester.
Uvidíš o pol roka keď budeš čítať tento post big_smile
To že sa ti prirodzene do toho nechce, to tiež chápem wink
Ja ešte mám niečo vyše 40ks 1220, ide skorej o to, že o 10-20r si človek povie, že nevyužil príležitosť naškrečkovať za pár, asi 20€ do zásoby a teraz musí lepiť veci s "týmto" druhovýrobami big_smile

(upravil DJ_Rix 16. 6. 2021 20:36)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pokud by bylo dost zájemců, tak bych 2000+2000 těch 1220/2690 vzal. Ale předesílám rovnou, cena bude když dobře tak pro hladinu 500ks minimálně a nějaké kumulování do jednoho balíku a rozposílávání někým ostatním a bazírování na stovce za poštu řešit nebudu.
Co člověk, to separátní objednávka a domluva.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

DJ-Rix: máš SZ

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pro případné zájemce:
Cena 15Kč pár, min odběr 50 párů. Pouze pro informaci - cena na mouseru je bez daně.

(upravil dawsoo 17. 6. 2021 14:36)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Zajímavější bude čím nahradí časem na servis velký Sankeny 2SA1215,1216,1295 a 2SC2921,2922,3264 big_smile převrtávat na TO264 který taky za chvilku zmizí to se zachovávači původních old mašin posejřou big_smile TO3P a TO247 jsou fakt malý pouzdra na náhradu 1:1.

nemam moc aktuálně přehled kdo ještě končí? co pamatuju tak rohm,sanyo,panasonic uplnej šmitec s lineárama a co toshiba? onsemi? sanken?

Není co dodávat...

(upravil mechanik 17. 6. 2021 15:09)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Sanyo skončili už dávno. Kúpilo ich on semi. Pred nejakym časom kúpili aj fairchild. Toshiba prišla s novými modelmi kde niesu velmi dobré náhrady za starú produkciu. Myslím teda pri menších púzdrach... Ale nevyzerá že by končili. Sanken sa zatial tiež drží. Vtipné je že potom čo on semi kúpili fairchild majú tušim v ponuke fairchild verziu toshiby 2SK1943/2SC5200. Ale až to zmizne všetko nebodaj určite sa objaví nejaka drahšia druhovýroba ako pri legendárnych jfetoch toshiba.

Sanken neviem prečo má dnes snahu všetko strkať do TO-247. Je to škoda že nepoužívajú aspoň TO-264 keď už MT-200 nerobia, minimálne pri nových modeloch... Čipy/dvojčípy robustné ako svina a dajú to do TO-247 sad

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

anebo se nebude dělat nic jiného, než Déčka wink

(upravil mechanik 17. 6. 2021 15:10)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

V komercí rozhodne. V "high end" už je dnes tiež dosť Dčok a rozhodme nehrajú všetky prúserovo.

(upravil dawsoo 17. 6. 2021 15:25)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ono to tak asi dopadne,protože audio byl vždy marginál  a lineární aplikace obecně jsou na těžkým ústupu (např. konec CRT,jiné možnosti výroby,cílená životnost zařízení apod) odběratelskej segment je čím dál menší,vše jde cestou úspor,ekologie,vysoký účinnosti a optimalizace poměru  nákladů a zisku smile Takže Déčka,spínaný zdroje,nízký napětí. Dneska už bych se tomu asi ani nebránil,pokud to člověk nedělá "závodně" tak nemá důvod topit doma áčkem a řešit nějakou kvalitu a čistotu zvuku když 90% současnejch nahrávek je na tom s optimalizací poslechu youtubka na telefonech tak jak je... sad

Není co dodávat...

(upravil mechanik 17. 6. 2021 17:40)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Vidíš to dosť čierne. Ako keby si ospravedlnoval že sa tomu už nevenuješ big_smile Vracajú sa gramofony, kazety. Nikdy nevieš čo bude... Hlavne ty si staval bedne a tie bude treba vždy smile Ja som bedne v komercií do 10 000e nepočul nejake čo by ma zaujali. Možno sa k tomu raz vrátiš a využiješ na spodok nejake moderné pumpy a postavíš niečo pekné na základe zhrnutie dlhoročných vedmomostí smile

Nahrávky sú rôzne, záleží čo počúvaš. Ja mám rád klavír a bicie a podobné veci z jazzu. Tam je dynamika ako svina. Tých nahrávok ktoré sa oplatia je stále dosť a sám vieš že aj tú blbú je lepšie počuť cez dobrú zostavu... Len si netreba agresivitu zamenovať s neutralitou a postaviť skutočne dobrú elektroniku vrátane napájania...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Prozatím je součet zájemců na 500 párech.  Všechny co napsali registruji, odpovím Vám postupně jak bude chvíle.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Mám objednáno 500 párů, termín dodání začátek září, tak uvidíme.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Kde se dá objednat míň než 2000 Václave ?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já to objednával v RS, ale i s 500ks mi posunuli termín, takže mají asi něco objednáno a když se to vyčerpá tak dají další termín. Po 2k to mají ještě později.
I v Mouseru mají nabídku od ks, ale delší dobu dodání.

Příspěvky [281 až 300 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£