Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak už mu odzvonili KSA1220A???
https://sk.farnell.com/on-semiconductor … st=ksa1220

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

František, no je to zlé, tiež som si nedávno všimol sad

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Chcel som sa dozásobiť a oni už niesú...používal som ich aj na miesto BDčiek. Teraz je tu len to TTA004/TTC004. Či ešte niečo? Ako tak porovnateľné s 1220/2690?

(upravil mechanik 15. 6. 2021 14:38)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Z dlhodobého hladiska to vidím tak že sa púzdru TO-126 vyhnem. V koncáku pozíciu rozkmitu osadím niečim iným než TO-126 a v bufferoch TO-126 tiež vyhodím. Len ma mrzí že tie buffery s SMD tranzistormi vyzerajú na hovno. S THT sa mi to kreslí daleko lepšie a o tepelných väzbách ani nehovorím... V 3EF koncáku TO-126 až tak netreba a signálový buffer osadzovať TO-126 je tiež blbosť ak z toho nechceš budiť sluchátka. Teda viem že oblúbené TO-126 do rozkmitu dostupné ešte sú ale ja tam mám rád násobne rýchlejšie veci než tých 150MHz...

Tie toshiby by mohli byť záchranou na miesto tých 1220/2690. Každopadne až zmiznú tie oblúbené 150MHz do rozkmitu tak to nepôjde ničím vo TO-126 rozumne nahradiť.

Kto si skúšal porovnať ten istý zosilňovač osadený hnojom ako staré DPAčka a niečim poriadnym ako speed verzie tak vie že to robí slušný rozdiel. To nahradenie 1220/2690 toshibou tiež nebude uplne bez zmeny. Pre tých čo majú dobré bedne aj DAC. Pre tých čo počúvajú a nepočujú práve do 10kHz smile

(upravil danhard 15. 6. 2021 23:26)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To nechápu, KSC2690A nechali activ ?

Takže jedině udělat objednávku do zásoby, do konce roku by měli ještě nějakou várku udělat.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Nechali, je to divné... Tiež vidím v mouser že majú niečo objednané. Tak si nejake 1220 dokúpim, dúfam.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jo, minimální objednávka 2000 ks.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Sice hej, som zabudol. Ale úprimne z trhu mizne alebo už zmizlo tolko zaujímavých typov že by sme si musel urobiť zásoby za šialené sumy... Čo už vlastne mám big_smile Najväčšiu zásobu má rýchlych nízkokapacitných TO-126, asi 700-800ks big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak to možná jednou prodáš za zajímavý sumy. Tenhle sortiment jaksi začal mizet s koncem analogových osciloskopů, a to už je víc než 20 let...

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Určitě si aspň 200 objednám do rezervy, proti těm Toshibám jsou bytelnější a dá se s nima nahradit veškerej historickej šrot, ktrej dodá číňan v pochybné kvalitě.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

kdybyste plánovali nějaký hromadný nákup, tak bych se též připojil

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Taky bych se přidal.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Tak ak by nám ich v Mousery ešte zohnali tiež vezmem 100 možno 200ks.
Vzhľadom na cenu by aspoň 50ks mal zobrať každý okoloidúci big_smile
Je to lepšie a univerzalnejšie ako BD140 a potom už zrejme NIKDY nebudú smile
Onsemi BD sú dokonca ešte drahšie:
https://www.tme.eu/sk/details/bd140-16_ … d14016stu/

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Taky bych si nějakou dávku vzal.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Vzal bych 100ks.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Chcel som to včera navrhnúť. Tá cena ak by sme kúpili 2000ks je výborná. Zobral by som 100ks. Potrebujeme 20 ludí po 100.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

rad sa pridam...100ks

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já tam vidím:
Na objednávce:  288   Očekávané 17.01.2022 .
To je trochu za dlouho. Budou vůbec někdy těch 2000 kusů mít, když objednali jenom 288 ?
https://cz.mouser.com/ProductDetail/ON- … YsWQ%3D%3D

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Elox - těch 2000 kusů musíš objednat separátně. "Množství nad 288 podléhají požadavkům na minimální objednávku. Minimum: 2000   Vícenásobné: 2000."
Takže objednat a pak čekat do příštího roku jestli je vůbec vyrobí.

(upravil dawsoo 16. 6. 2021 13:34)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Už se těším až to zamáznou uplně,počkám až vylezou ceny nahoru a pak to budu buď po kouskách,párech prodávat za tržní ceny na ebay big_smile A nebo to střelim jako celek někomu kdo s tím obchoduje.

Jojo je to vždy nespravedlnost a zákon schválnosti, když to člověk potřebuje, tak zrovna nemá nic a když ne, tak toho má jak na potvoru plný skříně smile

Není co dodávat...

Příspěvky [261 až 280 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£