Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » HORNA - urob si sám

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: HORNA - urob si sám

Nevyráběl jste někdo hornu větších rozměrů? Jak na to? Z čeho to vyrobit?
Potřeboval bych si vyrobit dvě symetrický asi 40cm v průměru, 1"

Re: HORNA - urob si sám

Myslím že coffee z hifi.slovanet.sk nebo f-sport s tím má i výrobně praktické zkušenosti, viděl jsem nějaké jeho fotky, kde měl hornu k FE206E, zkusil bych napsat jemu.

Re: HORNA - urob si sám

Jarouš - dík zkusím na slovanetu, už si to vybavuju - měl to jako avarar.

JiříkVH - letos v únoru jsme si psali ohledně vlnovodů na kaloťákách, XT1086 od 18Sound, dipólech atd., vzpomínáš? Nedělám s tím žádný tajnosti. Problém vidím v tom, že asi těžko budeme potřebovat oba stejný výrobek - Hrdlo 1" na driver DE25 od BC. Řídící křivku mám vypočítanou v kartézských souřadnicích. Chtěl bych vlnovod osově symetrický 90 stupňů s límcem (kružnice+spirála), který omezí vznik difrakcí na okraji. K tomu chci, aby měl konstatní směrovost až k 1Khz. Výsledek má proto průměr asi 40cm. Anžto mám na basech 15" nijak mi to neva.
Spíš tíhnu k vlastní konstrukci, protože koupit se to možná dá - ale 150 USD kus.

Re: HORNA - urob si sám

Traktrix nechci, nemá konstatní směrovost.

Re: HORNA - urob si sám

Pokiaľ sa jedná len o výrobu, asi by som skúsil urobiť model, kopyto a olaminovať. Ako vhodný nástroj mi prichádza na um sústruh. Ako materiál polystyrén (penový).

Re: HORNA - urob si sám

Podle jaké křivky máš zvukovod navržený,pokud se ti tractrix s kruhovým profilem v úhlu 90 stupňů nelíbí?Jinak o laminování je toho po internetu dost.

(upravil MethMan 1. 11. 2007 9:09)

Re: HORNA - urob si sám

Mengel: to se dá? Opracování standardními nástroji na dřevo? Polystyrén dám klidně (raději)extrudovaný. Nemám soustruh, ale pokud víš, že by to šlo do polystyrénu bezproblémově, asi bych byl to na nějakýho soustružníka zkusil.

Jiříku: Constant directivity

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » HORNA - urob si sám

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£