Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Seas 27TDFC + WG300

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 170]

Re: Seas 27TDFC + WG300

Já osobně bych u té výšky 1-2dB přidal. Dal bych ho o "chlup" (min 1db) nad středobas. Ten +1dB je stejně na mezi rozlišení... Tím se ti sníží dělící poměr (útlum) a bude to "hrát lépe" potichu smile  Teď mi přijde, že je to spíš o 1dB pod úrovní středobasu...

Re: Seas 27TDFC + WG300

Pozeral som teraz exportovane subory,tak vyzera to tak ze v merani neboli rozne urovne hlasitosti.Nepaci sa mi tam ten prepas od 2,2 do 3,5k.Aj delenie vychadza dost vysoko.Jeden dB to nejak extremne neposunie.Skusim este laborovat.

Re: Seas 27TDFC + WG300

Zmerane to bolo takto
https://i.postimg.cc/5X836j3Y/2228477.png

Mal som skusenost s tym ze ked som to dal ako ty si vravel tak uz to bolo pri vyssich hlasitostiach ukricane takze asi radsej nie,mozno max ten 1dB.Impedancka na vyske moze byt takto ano?

Re: Seas 27TDFC + WG300

Ja bych ani nedvíhal celkovo tú výšku, trošku by som sa samozrejme ešte pohral s hodnotami (tá moja schéma bola len návrh, od akých hodnôt sa odpichnúť) a nechal by som tomu mierne zdvihnutý chvost hore. Mám skúsenosť, že nejaké tie dva decibelíky nad 10kHz k dobru bývajú veľmi často prospešné.
Ďalšia vec (už keď to teda ponímame takto vážnejšie) - chcelo by to mať namerané meniče aj v iných uhloch - aspoň 0-90° horizontál v kroku 15°. A simulovať aj s tými to dátami a kontrolovať, ako to vyzerá v priestore. Často je potom vhodné obetovať osovú charku a ladiť to na rovno napr. 15-20° H od osi. Osová charka nie je to najdôležitejšie. Je síce naoko pekné, že je rovná a hladká, ale čo z toho, keď mimo os sú rôzne prevýšenia a prepady a výkonová charakteristika je hrbatá. wink

(upravil Domi 4. 11. 2015 11:37)

Re: Seas 27TDFC + WG300

Neboj sa robil som aj mimoosove od 0 po 60 a vyzeralo to dost dobre aspon podla môjho nazoru,viac stupnov si myslim ani nie je potreba robit kedze v 90 to asi pocuvat nik nebude.spravim potom mimoosove este s výhybkou a tak to sem hodim.Ale s tym chvostíkom suhlasim,toto co som tu teraz dal to bolo len tak na rychlovku koli tej impedancke.

A este jedna vec,nemam kaibrovany mikrofon,bohuzial sa nik ochotny neasiel kto by to skalibroval cize ten chvost treba brat s rezervou.Jedna sa o ECM8000

Re: Seas 27TDFC + WG300

V 90° to samozrejme nikto počúvať nebude, ide len o rovnomerné výkonové vyžarovanie. Ak je to však do 60° v poriadku, dosť pravdepodobne už nebude nijaký fatálny prúser ani pri 90°.
Kalibračný papier alebo súbor si k tomu mikráku nedostal? Ak nie, tak zpravidla býva hore tiež mierne prevýšenie - na 10kHz väčšinou 2-4dB, tak je v tomto prípade vhodné s tým počítať a ten chvostík tam naozaj nechať. Ono ale samozrejme s tým je možné na prototype výhybky ešte uchometricky polaborovať aj pomocou zmeny hodnoty odporu, čo je v sérii s výškou. Vo finále sa to tak aj zväčša robí. Niekto má rád viac výšok, niekto menej. Ja preto často v schémach uvádzam variabilnú hodnotu rezistoru v určitom rozsahu. V tomto prípade sa nedržím striktne merania, ale skôr posluchu. Meranie je podstatné hlavne kvôli deliacej frekvencii a naviazaniu reproduktorov. A u takéhoto jednoduchého dvojpásma Ti teda postačí aj nekalibrovaný mikrák, pretože v inkriminovaných frekvenciách (1,5-3,5kHz), kde sa dvojpásma najčastejšie delia, bývajú dostatočne rovné a použitelné v podstate všetky mikráky...dokonca aj kšunty k počítaču.

(upravil Domi 4. 11. 2015 12:22)

Re: Seas 27TDFC + WG300

Ano pri tych seas som to presne tak robil ako si napisal, najprv som nechal chvost lebo som ocakaval ze mikrofon tam bude tiez mat chvost,o nakoniec som skoncil skoro v rovine a to posluchom, javilo sa mi to lepsie.Max ten 1 dB hore neuskodi aspon podla mojich usi,kazdy nech si to da uz ako chce.Ide zase o to co som na tom pocuval ak to bola nejaka hudba v dobrej kvalite (flac) skor akustického zanru tak to bola nadhera ale ked som si zapol na tom film alebo moderejsiu hudbu tak to bolo hrozne a tam spravili tie 2 dB hodne.

A nie kalibracny list som nedostal.Predaval to tu na fore jeden chlapik a on k tomu nic nemal,takze tak.Ale keby bol niekto ochotny to skalibrovat bol by som rad.

Tak co poviete? Javi sa mi to celkom dobre.
https://i.postimg.cc/zyhh0Mb9/2228475.png

Re: Seas 27TDFC + WG300

Jop, myslím, že to vyzerá celkom dobre.

Re: Seas 27TDFC + WG300

Tak som sa po dlhsej dobe dostal k svojimrepro.Tu je ten slubeny seas27tdfc vo WG300 + seas u22rex
https://i.postimg.cc/qhDgkX6s/2230563.png

A tu nastrel vyhybky,mozno to bude uz aj finalna.
https://i.postimg.cc/5jMfCrbX/2230564.png

Re: Seas 27TDFC + WG300

Ja osobne tam problém nevidím. Ako vyzerajú smerovky?

Re: Seas 27TDFC + WG300

Smerovky hodim zajtra,nestihal som dnes.Akurat ma trosku trapi ten prepad od 2 do 2,6k,ale ak chcem aby sadla faza tak to takto vychadza najlepsie.Uvidime bol to len nastrel za 5 minut.

TLU nevies mi poradit preco mam taky bordel od 6k do 1,2k na stredobase ked mam bassreflex zo zadu?Na monacor co som tu daval to bolo bassreflexom ale ten bol v predu tak to dava zmysel ale na tomto nerozumiem preco.Je to taktiez tlmenim?

Re: Seas 27TDFC + WG300

Jak ta oblast vypada v nearfieldu pro basak a port? A jeste ukaz impedanci toho basaku v bedne. Treba to napovi.

Kdyz zkousis zkracovat nebo prodluzovat okno, meni se to?

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas 27TDFC + WG300

ano meni sa to,tie prepady su vacsie alebo mensie.Impedancia ma mierne peaky,co myslis stojate vlnenie?vybral som vsetko tlmenie.Hodim to sem neskor.

Re: Seas 27TDFC + WG300

V datasheetu U22 je mezi 600-700Hz maly peak impedance a odpovidajici zvlneni na frekvencce. Podobne to ma vice repraku, asi zaves nebo stredicka. Vypada to ze to s oknem nesouvisi, to bych cekal ze se bude vlnit i vrsek pasma. Bude to asi videt i na nearfieldu, pripadne zkus mereni z 20-30cm, aby ses dostal na dlouhe okno, tim bys tu oblast mel mit zmerenou presneji.

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas 27TDFC + WG300

30cm
https://i.postimg.cc/w7TsYMtc/2230602.png

nearfield
https://i.postimg.cc/TKKLhsJK/2230603.png

impedancka
https://i.postimg.cc/Hcv1J62L/2230604.png

Re: Seas 27TDFC + WG300

Prevýšenie na 530Hz by sa dalo kompenzovať RLC členom, keďže vychádza z impedančky a myslím, že problém bude v samotnom meniči. Otázne je, či to za to vôbec stojí a bude to počuť. Ja si myslím, že asi ani nie. Aspoň keď som kompenzoval podobné defekty ja, nainštaloval som si na prototyp výhybky vypínače pre kompenzácie a pri takýchto defektoch som väčšinou rozdiel nepočul. Pravda, netestoval som sínusom s inkriminovoanou frekvenciou, ale šumom alebo nrmálnym hudbným signálom. Ten bordel z bassreflexu je u dvojpásma bežná vec. Musí sa tá ozvučnica vytlmiť. To samozrejme spôsobí pokles účinnosti portu, takže treba nájsť nejaký rozumný kompromis.

Re: Seas 27TDFC + WG300

Kde.to bude najlepsie tlmit?tlmenie som vybral koli basom.mam ovciu vlnu,bude stacit obtocit okolo vystuhy alebo to dat na steny?ak na steny tak kam?popripade mam este ten auksticky molitan.Rlc tam urcite davat nebudem.

Re: Seas 27TDFC + WG300

Skús napr. spodnú a jednu bočnú.

Re: Seas 27TDFC + WG300

Pokud máš výztuhu uprostřed, tak něco obtoč kolem ní.   Pak zmíněný bok a dno nebo strop. 

Příjde mi, že máš ty data poměrně s odrazy, není tam ani kousek rovné čáry...

Re: Seas 27TDFC + WG300

Ano mam ju v strede,takze to skusim a uvidime co to spravi.Aj ked to dost odpoveda datasheetu toho repro.
Este asi skusim dat ten molitan na magnet vysky, lebo bassreflex je oproti vyske,hadam to nieco pomze aby neliezlo tolko bordelu.

Příspěvky [81 až 100 z 170]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Seas 27TDFC + WG300

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£