Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

Re: Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

Proč bipolár? Aby ušetřil stovku? Hm...

Re: Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

Právě proto, ale jinak je to zcela na volbě majitele, jelikož na této pozici u dnešních beden těžko svitek uvidíš a většinou v nich žádný další nenajdeš ani na ostatních pozicích, kde by být měly. Někdo holt šetřit nemusí, někdo zase ano.

Re: Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

To s baterií ušetří dost času, díky, každopádně teď když budou vyhýbky venku kabely i označím (hmm, červená..to bylo plus nebo minus?! no ještě, že stačí zapojit obě bedny stejně)...a ty starý krabicáky půjdou radši na výměnu všechny, oslovil jsem jednoho borce z dědiny tak snad se toho za úplatu zhostí. Ono člověk by to možná dokupy dal, ale budu rád i za nějakou radu a odborné provedení než aby po mně začaly bedny plivat vrchlíky. V čem je nevýhoda levnějšího bipoláru?

(upravil zdenek00 17. 3. 2015 8:49)

Re: Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

Bipolární elyty jsem do beden, co jsem zatím dělal, nikdy nedal. Opodstatnění mají snad pokud se jedná o kapacity řádově desítek mikro, kde by úspora už byla značná. Mají vyšší ESR, parazitní indukčnost, rychleji stárnou, neznačkové typy trpívají vysycháním. Firmy je opravdu do komerčních výrobků montují hodně často - je to samozřejmé, každou vloženou korunu musí zhodnotit aspoň desetkrát. Hraje to, a to je hlavní. Jestli výhybka přežije tři roky nebo třicet let, to je samozřejmě nezajímá. Navíc, u výškáčů by kvůli indukčnosti neměly být vůbec.

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jedno repro hraje slaběji tesla pf 067 068, není chyba zes, help!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£