Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 54 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 52 53 54 55 56 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,061 až 1,080 z 1,209]

(upravil opamp 12. 12. 2007 13:58)

Re: Zesilovač Federmann

Já vím že fuj... ale když je mám doma...

Myslím, že jsem toho kačera ještě zdaleka nehonil. Datašit má v záhlaví rok 1973 / revised 1993 smile

Web

(upravil sinclair 12. 12. 2007 15:33)

Re: Zesilovač Federmann

BD249C/250C mají charakteristické parametry až na pár věcí, daných pouzdrem, stejné s BD911/912. U těchto je redukce Pc a Ic dána malým pouzdrem TO220, kdežto SOT93 toho přenese daleko víc. Pod dva páry na 100W/4R konec bych ale nešel.
Problém může být ještě v tom, že STM je, pokud vím, už nedělá a předali to Power Innovations a ještě komusi, myslím Philipsům. Naoko zcela stejné s 249/250 jsou TIP35C/36C, těm se ale radím vyhnout velkým obloukem, pajcuje je spousta "firem" a viděl jsem je /v autozesech/ už ve třech typech pouzder.
A co třeba konec ze dvou-tří paralelních párů MJE15030/15031? 150V, 8A, 50W, 30MHz...:-)

Web

Re: Zesilovač Federmann

Leoši, já udělal v roce 94 pro Alexim 40 stowatovejch basovejch a kytarovejch komb, kde jsem použil dva páry 711/712 ( tehdy ještě 911/912 nebyly ) a ty aparáty slouží dodnes ( jeden má např. Mišík, druhej Paleček atd. ) a pokud se pamatuju, za ty roky jsem opravoval jedinej a to si ještě nejsem jistej, zda to byly konce... S těma dvěma je to na mezi, ale drží... smile

Re: Zesilovač Federmann

BD249 a BD911 bych moc nesrovnaval, staci se do nich kouknout kladivem smile

Re: Zesilovač Federmann

kterej má větší chip?

Web

Re: Zesilovač Federmann

BD249 ma chip plosne asi dvojnasobnej, proud taky, odolnost na druhej pruraz horsi, ale do 60Vpp  pouzitelnej.

Re: Zesilovač Federmann

Máš nějaký verk na testování druhého průrazu ?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Tož Vašku, neval mi klíny do hlavy! Dyť já právě dvě 249C rozpleskl a měly stejný čip jak ty 911 STM, akorát přívody zdálo se trochu silnější. Že by lowcost verze?? Tys měl ty 249 od koho a jak starý?

Web

(upravil danhard 13. 12. 2007 14:26)

Re: Zesilovač Federmann

Sinclaire, asi ti poslu nejaky tranzistory na roztloukani, tohle byly snad orig ST, a ty BD911 taky koupeny asi 2 roky v GM. Co si pamatuju cca 5x5mm proti 3,5x3,5mm.
Jinak ty TIP35 by mely byt to same od jednoho vyrobce, problem je ze s timto oznaceni to dela jeste vic noname firem a muzes tam ocekavat ledascos. I ty spravne od znackovych firem maji jine vlastnosti a provedeni.
Ten test jem delal destruktivne, potoze ted nemam na stole ani poradnej zdroj, resp. nemam ani ten stul smile
Mel jsem tyhle BD911, BD249 a 2SC5200, KD607, MJ15003 noname a ONsemi z GM, stary 2N3055 asi 10 vyrobcu.
Nejdriv jsem meril zesileni pri velkej proudech a cca 5V, pocatecni zesileni pri 1A bylo u vsech v rozsahu 70-150   BD911 a 2n3055 padaly uz od 2A, pri 5A zesleni kolem 25, pri 10A i pod 10. 2N3055 je skutecne vsehochut, z dalsiho testu jsem je vyradil. Nejodolnejsi byly puvodni RCA, ty byly ale liny a s velkou zavislosti zesileni. Pri 10A uz padlo zesileni pod 20 u ON semi MJ15003, noname byla trochu lepsi celke k pomeru k 15% vetsimu chipu (jindy jsem ale koupil "znackovy" GM15003 a ty mely chip polovicni nez orig. smile, srovatelne KD607, nejlepe BD249, 2SC5200.
Nebylo to zadny presny mereni, jen jsem vzal nabitou 6V baterku do UPSky, do kolektoru dal 20A merak a proud baze odporem pres druhej merak. Skoncil jsem u proudu baze 1A a proudu co to da v kolektoru.
Nejvetsi proud kolem 15-20A davala BD249, pak 2SC5200 a noname MJ15003, ty ale ulitly po par vterinach emitorovy privody, ktery byly citelne tenci nez u ONsemi. Ty testy byly asi tak 3s do studenyho tranzistoru, bez chlazeni.
Vykonouvou odolnost jsem zacal  s 50V/1A tranzistory na bloku hliniku, dc test.
Vydrzely vsechny. Pri malem zvyseni proudu sel do kytek BD911, pak 2N3055 od Farchilda se zhruba stejnym chipem, ostatni 2N3055 jsem vykonove netestoval, je to podobnej srot, pri 1,5A/50V jedna KD607. Pri 60V/1,5A se proslehl BD249 a druha KD607, ale takovym zpusobem, ze po ochladnuti zase sly (max. proud byl omezenej zdrojem 1,5A), do prurazu sly pak ochotneji a na 3-4 pokus jsem je definitivne odproask.
2SC5200 a ONsemi 15003 vydrzely trvale 63V/1,5A vic me zdroj nedal, a vetsi prznic jsem nemel po ruce.
Toz asi tak.

(upravil rostík 14. 12. 2007 1:49)

Re: Zesilovač Federmann

Já jsem rozmáčkl pouzdra ve svěráku. Byly to BD911, BD912 od GM a 912STM.
Nejmenší čip měl GM BD912(opraveno) 2x2mm. tj. 4mm čtverečních, na druhém místě se umístil BD912 STM ze série MAR716. Čip měl rozměry 3x3mm. Výsledná plocha 9mm. čtverečních. A pokud jde o plochu tak vítězí GM BD911, ten měl čip 4x4mm., plocha čipu 16mm. čtverečních.
Pokud jde o kvalitu zapouzdření, použité materiály tak STM nemá konkurenta v positivním slova smyslu. To i Farchild si své transistory pouzdří líp než GM. V tomhle příspěvku nechci polemizovat o kvalitě vlastních čipů.

Re: Zesilovač Federmann

rostik, neni tam chybka 2x GM BD911 ?
Je ale celkem jasne, ze GM tam cpe "nejake chipy", ktery ma zrovna po ruce, kontaktuje to stejnym tenkym hlinikem, jenom nazev je na tom tranzistoru vzdycky spravne smile

Re: Zesilovač Federmann

chalani, robil som v GMku obchodneho referenta, tam okolo origo suciastok nikto ani len neutekal... z ONsemi ma vysmiali, ze to NIKDY nebrali take ked som chcel objednat celu stanglu, Kupuje sa to, skoda ze som podpisal zmluvu kde mam ulozene, ze nemozem povedat dalsie veci, myslim ze viete o com hovorim takze to enbudem rozoberat dalej, ale aj tak vam poviem jak to funguje. Objednava sa z ciny, aj ked v katalogu su na vyber viacere druhy vratane ONsemi, tak nehrozi aby sa niekedy dostali, posielali sme co bolo, to znamena ze tranzistory s oznacenim GM, toto sa asi ani neda nazvat tranzistorom, ako mnohi tuto viete, su to tie najojebanejsie suciastky ake sa vyrabaju, prepacte za vyraz ale tak to je a aj dlho zostane, z gmka sa nedaju objednat kvalitne veci, este sa daju splasit neutriky konektory, ale to je viacmenej podpultovy predaj, to je len jedna z mala poloziek co sa da este zohnat. Vacsina veci sa ani neda, mna ko nakupcu velakrat vysmiali, ked som chcel objednat nieco schopnejsie, nakupne ceny zodpovedaju kvalite, takze neni problem aby tam bolo zisk 300 - 500% co je normalna vec, o JAMICONoch ani nehovorim, by ste sa mnohy zacudovali kolko stoji jeden jamicon 10G/50V big_smile, mam ich doma asi 10 ked som zistil ze ich mozem za nakupnu mat,  10 kusov ma vyslo tolko co 4 keby som tam nerobil, spocitajte si to kolko stali wink odpory ako hovoril sinclair mnohokrat, velmi nekvalitne, niektore firmy vracali naspat cisto nove, lebo im upadla ta keramika, doslova odletela. toto je zhruba co sa tam robi

Re: Zesilovač Federmann

Ale my víme, kdysi mi někdo poslal odkaz na nějakou stránku výrobce na chinaproducts.com, tam byly rozházené tranzistory TO220 a větší a byl zřetelý popis GM, GI, Sony, SECE a další a to vše z jedné čínské firmy.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Toto dát do zvláštního příspěvku a označit jako TOP!

Re: Zesilovač Federmann

no radsej nie lebo si pojdem posediet na par rokov big_smile , a kvoli fasom GMkovym to riskovat nebudem

Re: Zesilovač Federmann

Inu, co bys chtěl ? Grónský / Málková.... on předlistopadový šmelináříček se součástkama, ona řadová účetní, či co... mimochodem nejnevkusněji oblíkaná ženská, co jsem kdy viděl... smile

Re: Zesilovač Federmann

tak to s vami suhlasim... inak pekne klamu aj zamestnancov, teda mna obrali o 2000Sk kedze som dal vypoved pocas prvych 3 mesiacov v skusobnej dobe, to som nadaval, a malkova je taka pani, ze ta neda korunu nikomu, skrbli jak z tej rozpravky ten kacer, a to doslova, inak velmi neprijemna

Re: Zesilovač Federmann

Prostě sorta debilů lol

(upravil Tom.boy 13. 12. 2007 22:47)

Re: Zesilovač Federmann

asi tak, ale najdu sa tam aj rozumny ludia, teda v Brne je jeden nakupca, velmi solidni pan podla mna, v zivote som ho nestretol, ale rozumny clovek hlavne ochotny pomoct, gronsky nepohne ani prstom pokym to nieje objednavka aspon za 100K, to je uz prenho almuzna aspon... a p. Majtas, ak ste s nim niekto prisli do kontaktu, tak vas uprimne lutujem, to je asi najvacsi B-- z celeho gmka, skoda reci, ako uz niekde pisal sinclair, radsej vyhladat nejaky rozumny obchod aj za vyssiu cenu ale s tym, ze viete, co kupujete, zadna macka vo vreci

edit:frank, ty si to zaklincoval, a este k tomu velmi vystizne

Re: Zesilovač Federmann

Zaklincoval, a mozno aj vyklincekoval, nie ? smile

Web

Příspěvky [1,061 až 1,080 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 52 53 54 55 56 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£