Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 41 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 39 40 41 42 43 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [801 až 820 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Ale hovno, za pár korun se dá vymslet něco mnohem lepšího než je toto. Tedy pokud člověk ví co dělá. kdyby Aldax za 18 tisíc prodával modul zesilovače tak by to bylo dělo jak syp i kdyby k tomu bylo započítáno trafo.

Re: Zesilovač Federmann

Za 18.000 Vám klidně budu prodávat SpeakerDefloratorTM smile  a ničte si co chcete.

Tak jsem toho žebráka napíchnul na relativně měkký zdroj /EI trafo 50VA/2x18V, můstek 3A, dva průměrné elyty Samwha 4700u/50V/ a sice to funguje, nicméně : Nakopnul jsem BM543, nechal vytemperovat, zkalibroval a co nevidím?
THD 0,65% při 1kHz a 7,75Vef na výstupu. Další testy dnes.
Tak tohle má být kurva co? Tranzistorový simulátor elektronkového zkreslení pentod, třetí harmonickou???

Web

Re: Zesilovač Federmann

Zkus ještě 20 kilo prosím... měřilo jsi to se zátěží 4 nebo 8 ohmů? A koukám, že při relativně velký amplitudě, jinak by to asi bylo ještě zajímavější...

To trafo je něco na způsob AZS223 nebo ještě slabší?

Web

Re: Zesilovač Federmann

2 sinclair
Leoš, neviem, či ten BM543 má výstup chybového signálu. Ak áno,skús to pozrieť osciloskopom, synchronizované podľa signálu výstupu konca. Určite tam budú "ihly" okolo nuly z prechodového skreslenia a 3. harmonická z rozváženého dif. vstupu..

Re: Zesilovač Federmann

Já to měl na bednách smile, jen na RFT B3010 které mám v dílně a hrálo to fakt otřesně i na těchto šumítkách.....

Web

Re: Zesilovač Federmann

Leoši, máš nějaký nový poznatky? Ještě to žije nebo už jsou pouzdra TIPek zasekaný ve stropě dílny? smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jak pokračují testy? Při experimentech s TIPkami hlavně pozor na oči:-) Mě jednou střelil do brady kalíšek z kondšmejdzátoru hitano smile

Re: Zesilovač Federmann

Já se k tomu ještě nedostal. V práci nám odvezli přístroje na kalibraci a doma dodělávám sub.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Nějak týdny plynou a pořád nevidím fotky těch cimrmanových tisíců zesilovačů a jím provedená měření...

Web

(upravil opamp 4. 12. 2007 12:47)

Re: Zesilovač Federmann

Dneska jsem to vzal na škopek. Do zapojení jsem nezasahoval, jsou tam tedy i ty blokovací kondy 100nF pověšené na signálovou zem.

napájeno nejprve z laboratorního zdroje, potom z trafa 2x 18.5V (z AZS223), můstku, filtrace 2x 4700 uF.

Offset asi nepřekvapí, -116mV - dojemná shoda se simulací.

Bez zátěže to i zesiluje. Se zátěží 4 ohmy se to při buzení sinusem 20 kHz masivně rozkmitá na frekvenci asi 520 kHz. Hlavně že autor podává "jednoznačný" instrukce ohledně Boucherotova členu na výstupu (někdy je nutný, jindy škodí) - inu typický Federmann.

EDIT: Boucherot 5R + 100n nepomáhá.

EDIT2: Ono to ani nepotřebuje buzení, vystačí si to samo smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

520k, to je ta 12. harmonicka, ne? smile Tak co mas...

Re: Zesilovač Federmann

Je to holt mazlík vymazlený, autor si s ním tak dlouho hrál, až dosáhl těchto výsledků.

Prvních pár odstavců je pěkných, autor už publikoval zřejmě v 15 letech. Vycházela už tenkrát Sedmička pionýrů a v ní technické okénko ? smile

http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:Tr … C3%BD_zvuk

Web

Re: Zesilovač Federmann

Opamp, to je proto, ze jsi na propojeni nepouzil "Federmannuv drat".
Ten ma totiz: "10cm drátu má při 1MHz impedanci 120,6mΩ a indukčnost 19,2nH" smile

(upravil opamp 4. 12. 2007 15:47)

Re: Zesilovač Federmann

Samozřejmě máš danharde pravdu. Použil jsem drát, kterej jsem našel doma, aniž bych ho předem měřil na můstku smile

BTW Po vyhození těch zasranejch "blokovacích" kondů 100n to už jde měřit smile Přesně jak jsi to předpovídal.

Kupodivu není téměř vidět přechoďák na 20kHz.

SR: Vzestupná hrana 41V/us, sestupná hrana 28V/us.

Rozkmit na 1 kHz cca 2x19V, tj. 45W / 4R.

EDIT:

tady jsou screenshoty:
Federmann_4R.zip

Jakou komplexní zátěž tomu mám nacpat příště?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Prechodak co neni temer videt je uz safra slyset smile
Zkus to tak pri 1V rozkmitu na vystupu.

Re: Zesilovač Federmann

To máš pravdu.

při tom voltu mi do toho už leze nějakej bordel sad

Web

Re: Zesilovač Federmann

První obrázek pěknej smile

Re: Zesilovač Federmann

Byl byste nekdo tak hodnej a poslal mi ty obrazky na email? Me to z toho eDisku nejde stahnout...

dik

Web

Re: Zesilovač Federmann

Vazeni, chyba bude nie v genialnom Federmanovi, ale v nas co nedokazeme postavit tak genialne zapojenie. Nie sme hodni toho, aby sme take nieco pocuvali, to mozu jedine jeho ziaci. smile

Re: Zesilovač Federmann

... kterým nic jiného nezbývá, než poslouchat a neremcat lol

Web

Příspěvky [801 až 820 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 39 40 41 42 43 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£