Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 40 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 38 39 40 41 42 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [781 až 800 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Jasně... není problém... já na to taky neskočím hned po doručení... mám rozdělaný lepší věci smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Já to mám na přístrojový park připojený během minuty. Podle toho, čím to bude osazený to buď rozvalím okamžitě, nebo až za tři sekundy. Uvidíme. Začneme na 2x20V, komplexu a 20kHz, pak se uvidí.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Byla by prdel to natočit... To by F. studenti koukali smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Nekukali, nechápali by.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Muselo by se natočit oboje - poctivý konec jak to zvládá bez problému a hnedka v zápětí za stejných podmínek tohle aby viděli že se nešvinduje a oba mají stejné podmínky. Vážně by to bylo poučné.

Offtopic:
Mě to fakt nedá - ať žije Tatramat(sub) smile

Re: Zesilovač Federmann

Tak jsem si dnes na poště vyzvedl obálku a v ní jeden vzorek Fedrmena. Asi se k měření dostanu až příští týden. Pošťáci to trochu pocuchali (že by poznali, o co jde, a šlapali po tom?) ale snad ne fatálně.

Miro, díky moc! Osazený to máš hezky.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Dnes jsem dostal vzorek Cimrmanova zázraku...je to vskutku dost legrační...  smile

Re: Zesilovač Federmann

Já už to mám myslím taky na poště. Rokycany?

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jo, přesně tak.. smile

Re: Zesilovač Federmann

Nechcete si to nechat na Silvestra, místo pšoukavek ? lol

Web

Re: Zesilovač Federmann

!!!LOL!!!

Web

(upravil mira 21. 11. 2007 23:14)

Re: Zesilovač Federmann

Jsem rád, že všem vzorky v pohodě dorazily smile Před testováním bych Vás chtěl ještě poprosit, abyste zkontrolovali správnost osazení. Snažil jsem se pracovat pořádně, ale nejsem neomylný wink Moc bych si přál, aby testování tohoto zesilovače nebylo jen zbytečným vyhazováním peněz a ztrátou času. Snad ty výsledky nebudou po měsíci zapomenuty a přinesou něco užitečného středoškolákům a začínajícím bastlířům...

Jinak předpokládám, že vzroky testování s velkou pravděpodobností nepřežijí. Proto bych určitě rád uvítal stručný popis příčin a následků destrukce vzorků - tedy proč to shořelo a co by se stalo s případně připojeným reproduktorem.

Re: Zesilovač Federmann

No tak si buď jistý, že reproduktor k tomu nepřipojím ani čirou náhodou...leda přes svůj speciální citlivý modul ochran, který mi navíc i bez škopku sám prozradí, jak v limitaci lítá stejnosměr na výstupu.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Taky jsem o připojení repráku zatím ani neuvažoval... smile

Web

(upravil mira 22. 11. 2007 22:33)

Re: Zesilovač Federmann

Myslel jsem, co by se teoreticky stalo s připojeným reproduktorem. Já osobně bych se k tomu bál připojit reprák! Jde o to, aby si mohli příznivci mad tohoto zesilovače přečíst, k čemu že je to "řešení nevhodné konstrukce složitým způsobem" (tedy ochrany) dobré...

(upravil rostík 22. 11. 2007 23:11)

Re: Zesilovač Federmann

Pánové, až to budete zkoušet, nezapomeňte na zkratuvzdorné trafo El zalité a do pls. 2x24V  při zátěži a max. 25VA. To je podle pana F hodně důležité, to jest těch 20 procent. Blíží se vysvědčení tak kdo to zkurví dostane do výkazu pětku. Ten zesilovač přece ochranu nepotřebuje, tu tam dávají ti co nedovedli něco vyřešit. Tak na to rovnou připojte Seasácký výškáč za sedm tisíc, možná pak uslyšíte těch 350KHZ. lol

Re: Zesilovač Federmann

Doba letí, nějak nikde nevidím ty davy už dávno postavených cimrmanových zesilovačů... zlášť jsem se těšil na těch 10kW s trafem 3kW co s tím zvučil nějaké obrovské prostory... kromě tatramatka subu kde nic, tu nic...

Web

Re: Zesilovač Federmann

Já toho Federmanna docela chápu, když má ve třídě 30 studentů. Školy mají omezené rozpočty a pan F se musel do těch rozpočtů vejít, tak to udělal jak to udělal. On teď po dlouhé době co se s tím jeho studenti trápí a dostávají špatné známky, nemůže přiznat, že někde udělal chybu. Třeba by se pak zástupy rozlobených studentů dožadovali nápravy.
Je mi divné, že po tak dlouhé době nepředhodil žádné měření. On sám ty desky má a mohl za tu dobu, co si vymýšlí argumenty do různých fór, ten zesík oživit a změřit.

Re: Zesilovač Federmann

Sendy napsal:

Doba letí, nějak nikde nevidím ty davy už dávno postavených cimrmanových zesilovačů... zlášť jsem se těšil na těch 10kW s trafem 3kW co s tím zvučil nějaké obrovské prostory... kromě tatramatka subu kde nic, tu nic...

Já si myslím, že on si postavil jeden Fedrzesík a při zkoušení to odprásk jak ondrach, ale pan F mu vymluvil díru do hlavy, tak u čtyřicátého odprásknutého zešíku zjistil, že to nemá cenu.

Re: Zesilovač Federmann

Já si nedovedu představit, jak obyč. student si koupí toroid za 10k, 40 dps. za 120, 40xTIP142 po25, 40xTIP147 za 25 a nějaké drobnosti dejme tomu 30 kč na kus. To mě vychází na nějakých 18k a to nepočítám desky zdroje, kondenzátory, chladiče, skříně a jiné součástky.

Příspěvky [781 až 800 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 38 39 40 41 42 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£