Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 13 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 1,209]

(upravil opamp 26. 10. 2007 10:23)

Re: Zesilovač Federmann

Federman:

Snažil jsem se jen zdůraznit, že pokud zesilovač má udávanou nějakou šířku pásma, mělo by to tak být pro malé i velké signály. A zesilovač by je měl bez poškození přenést. Můj zesilovač má f(-3dB) něco přes 200 kHz nezávisle na vybuzení. Je jednoznačně nastavena právě tím vstupním filtrem. Pokud Váš zesilovač pro plné signály nesnese víc než 30kHz (viz příčný proud, jak píšete na webu), tvrdím, že by měl mít natvrdo nastavenu šířku pásma 30kHz. Bohužel.

Znovu opakuji žádost o oscilogramy. Jistě se máte čím pochlubit.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Opet jsem se nic nedovedel.

Opamp: Presouvani prispevku jaksi neni v moznostech. At si p.t. ctenar sam oddeli zrno od plev. Mazani je fajn, ale bohuzel tady by to znamenalo roztrhani reakci kontextu a to proste nejde, delal bych to celou noc.

(upravil Jarous 26. 10. 2007 10:50)

Re: Zesilovač Federmann

OT(admini mohou smazat): Mne by zajímalo, jak vyrovnaná může být "výkonová charakteristika" u reproduktorů, které mají napsáno, že zvládnou 300KHz od 20Khz výš, stačil by mi jeden názorný graf. Podle mne, bude mít ten reproduktor již takový propad, že jej nebude možné reálně změřit, natož jakkoliv smyslově vnímat.

Re: Zesilovač Federmann

Já bych se přimlouval o řešení těchto ne úplně souvisejících témat v jiném threadu smile

Federmann: prosím o ty oscilogramy.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Má prd, Ondřeji... smile Ale na to zapojení se podíváš a hned víš, jak chodí... v limitaci na vejškách se všechno zhroutí, protože tam nemá žádnou antisaturaci a kompenzovaný je to jen ve zpětný vazbě...je to sračka na úrovni prastarýho Sinclaira... smile

(upravil opamp 26. 10. 2007 11:12)

Re: Zesilovač Federmann

Kazzateli, já to tuším (snažil jsem se s panem F. na to téma i trochu diskutovat). A rád bych, aby to tu bylo vidět, ať si udělají obrázek i jiní. Demagogie a odboček od tématu už mám po krk smile

Oscilogram + popis měřicích podmínek je myslím dost jednoznačnej a neokecatelnej smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

To vyvolá jen další dromadu OT zatáček, preventivně je třeba vyloučit vše o osciloskopických obrazovkách, dosvitu a podobných věcech. Co nevidět se bude určitě argumentovat tím, že ta sínusovka na skopu je tak velká, a ten bordýlek kolem nuly a v limitaci je tak malý, že tam ani není směrodatný. Taková spektrální analýza musí být masíčko, hlavně na vyšších kmitočtech.

Celá ta "konstrukce" je postavena na stupni poznání tak před 25 lety, vše kolem je demagogie a hledání jakýchkoliv podpůrných argumentů.  Jakmile jeden "argument" rozbijete (viz třeba Behringer EP1500), objeví se další, u kterého autor spoléhá na to, že není v dosahu nikdo, kdo by jej mohl vyvrátit.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Tak to holt asi uzavřem.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Mrzi mne, ze se pan Fedderman ani nepokusil obhajit to temi oscilogramy a celou debatu vcas uzavrel ze sve strany. Ale treba to udela.

Napadaji mne primery o hrachu a zdi, o prazdnych dunicich sudech a dalsi...

Re: Zesilovač Federmann

Pro varování lidsta, buďte někdo té lásky a shrňte do jednoho postu otázky k podstatě věci a "odpovědi" pokud vůbec jsou, ať je to přehledné.  Málokdo se bude chtít prokopávat tou hromadou smetí.

Web

(upravil Federmann 26. 10. 2007 14:14)

Re: Zesilovač Federmann

Ahoj michale, uzavřej jsem snad jen tu hádavou část.

Něco bych možná našel ve škole v PC, ale během čtrnácti dnů by se měly nějaké další oživovat tak to v osciloskopu uložím a zveřejním.

Přenášené pásmo co je na stánkách je měřeno na 4ohmech a výstupním napětí 10V napájení 2x35V, jak je z grafu vidět, tedy při 25Wattech, BDW83D/84D, není to žádná simulace je to reálné měření, odstup jednotlivých ktoku je 1s, stejně jak měření korekčního zesilovače kde je vidět i měřící sestava a naměřené hodnoty, samozřejmě existuje i měření předzesilovače RIA a další. Možná bych našel i detaily obdélníku a další, ale vše někde ve škole doma nic nedělám.

Re: Zesilovač Federmann

Já to snad ubastlim a ve škole hodim na škopek smile Na kolik tak jeden modulek s pajcovanejma součástkama z GESu výde? smile

No, když si to tak vezmu, tak i kdybych měl aparát, kterej by komplet (i s repro) přenes cojávim 100k, tak se zabarvení možná změní, ale řek bych spíš, že jen o THD přístrojů, takže víceméně k prdu... (teda při poslouchání CD nebo rozhlasu lol)

(upravil opamp 26. 10. 2007 11:56)

Re: Zesilovač Federmann

federmann: Díky, těším se.

Prosím kolegy o průběhy, které by rádi viděli.

A prosím o přesný popis, čím je testovaný zesilovač osazen.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Já chci 100K obdelník, plnej kotel roll

Re: Zesilovač Federmann

Mně by stačilo 20k, jinak souhlasím.

Web

(upravil Sendy 26. 10. 2007 12:01)

Re: Zesilovač Federmann

1. sďnus 1kHz, na výstupu 1V ef, zátěž 4R odporová - spektrální analýza výst. signálu + oscilogram výst. napětí
2. sinus 20kHz, totéž
3. Sinus 1kHz, stejná zátěž, vstupní úroveň taková, aby výst. signál měl THD 10% - stačí oscilogram
4. Totéž pro 20kHz
5. Obdélník 1kHz, výst. napětí obdélníku 10, 50 a 70 % Un
6. až 10 - totéž, ale s komplex zátěží - navrhuji k diskuzi, kterou použít, PMA verze je zbytečně složitá

Web

Re: Zesilovač Federmann

Nechcel som sa do tejto diskusie zapájať, ale zostal som šokovaný určitými tvrdeniami. Argumentovať starým rádiom ako príkladom o širokopásmovú reprodukciu je minimálne zavádzanie. Tie elektrostatické reproduktory (ak sa to tak dá nazvať) poznám a ani náhodou nefungovali. To čo z nich liezlo bol taký neidentifikovateľný sykot, pokiaľ sa v signále náhodou vyskytovalo niečo nad 10 kHz. Bola to jednoducho slepá ulička. Apropo, aká bola možnosť pripojiť k tomuto rádiu signál v 60 rokoch?
Výchylková prenosková vložka na báze Seignetovej soli (rozsah max do 10 kHz), magnetofón napr. Sonet Duo s rozsahom do 12 kHz, alebo vysielanie VKV maximálne do 15 kHz.  A to je tak všetko na čo sa priemerný občan ČSSR mohol vtedy zmôcť.

Re: Zesilovač Federmann

1) sinus 1 kHz - 1 a 3 dB přes limitaci
2) sinus 20 kHz - totéž
3) sinus 50 kHz - totéž

Re: Zesilovač Federmann

3) to rozhodně nepřežije:-)))

(upravil danhard 26. 10. 2007 17:21)

Re: Zesilovač Federmann

Zatez od PMA a slozita ? moc jednoducha je.
Tohle je poradna zatez:
http://members.chello.cz/danhard/zatez1.png
a takhle je prubeh proudu pri buzeni 50Hz 8Vpp obdelnikem (tedy lichobeznikem 1us hrany, ale to neni podstatne)
http://members.chello.cz/danhard/zatez2.png
a detail po hrane prvnich 500us
http://members.chello.cz/danhard/zatez3.png
na provereni vydrze koncaku staci ale uplne jen ta pomala vetev a prst na vstupu.
A takhle vypada faze a impedance. Faze nejde pres 60 stupnu, impedance pod 2,5R
http://members.chello.cz/danhard/zatez4.png
Je to naladene na rezonance kolem 100Hz, 1kHz, 10kHz a od tripasmove reprobedynky s ostrejsima vyhybkama se to az tak nelisi, ta ma jen tu spodni rezonanci nekde kolem 30Hz, tedy energeticky mnohem vetsi akumulovana energie.

Příspěvky [241 až 260 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£