Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nenáročný bedničky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Nenáročný bedničky

Ahojte,
potřebuju nenáročný šustibudky k počítači, takže sem vyhrabal nějaký materiál.

Mám tu bedničky ze zbytků 188*400*188 mm z 25 MDF podýhované, jen do ich udělat otvory. Vychází mi to tedy na 10l.
Tady v bazaru jsem kdysi koupil 4" Peerless 16R ale už nich nemůžu najít datasheety.
Doplnil bych to 1" neodymem Vifa. Mám tu titanový TPY24T-04S0069 (DQ25SC-16/4) nebo soft BC25SC06-04, případně ring radiator XT25SC90-04.
Vím že Tweetry jsou 4R a středobasy dají 8R, ale stejně se budou zatlumovat kvůli citlivosti. Protože mají přibližně stejný montážní rozměr, není problém zkusit který z nich lépe sedne k těm středobasům.

Otázkou je jestli udělat D'Appolito nebo klasiku T,M,M - co by jste doporučovali?
Nevzpomenete si na označení těch 4", případně nemáte k nim někdo parametry?

Předem díky za jakýkoliv konstruktivní rady-

(upravil PavelTl 2. 11. 2014 12:44)

Re: Nenáročný bedničky

Koukám že sem se zeptal blbě, když se nikdo nehrne mi odpovědě, tak to zkusím jinak.

Za daných podmínek to prostě nejde udělat dobře, takže otázkou je která špatná varianta bude přijatelnější.
Blbý je že neznám parametry basáků, ale když budu vycházet z výšek vychází mi dělící frekvence min 1,5kHz.

Při M-T-M mi vychází rozestupy repráků 100+100mm.
  -  nikde jsem nenašel jak to má být, můžete poradit nějaký článek na tohle téma?

Při T-M-M mi mechanicky vychází vzdálenost T-M minimálně 80mm, 1/4lambda je ale 60mm a na 5/4 můžu zapomenout. Vzdálenost M-M vychází maximálně 23mm, což nebude problém dodržet. Pěkně vypadá 10mm.

Varianta M-T-M se mi opticky líbí víc. Pokud budu vycházet že mezi středy basáků by měli být násobky lambda, pak není problém posunout dělící frekvenci na 1,6kHz a dostat se tím na 1lambda. Problémem pak je vzdálenost výšky od basáků 1/2lambda.
Ale otázka je co by mohle ze špatných řešení hrát trochu lépe?

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Nenáročný bedničky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£