Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Prosím Vás, mohli by ste mi poskytnúť servisný manuál alebo aspoň schému koncového stupňa k monitoru ARS635?

Mám k dispozícii len servisný manuál ARS641. Nech sa páči oskenoval som ho a vyvesil na môj dropbox... https://www.dropbox.com/sh/ptyk3q68f2qh … n=10086392 ...Pravdepodobne v koncovom stupni budú len malé rozdiely oproti ARS635. Predsa sa mi lepšie robí s originál manuálom so správnym číselným označením a hodnotami súčiastok.

Ďakujem pekne vopred za pomoc.

(upravil jmd 14. 7. 2014 21:09)

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

V susednom fore http://www.repromania.net/forum/viewtop … amp;t=3564 som sa od Sinclaira docital ze su dva typy AKW216, pricom rozdiel medzi nimi je v pouziti mutovacieho jazyckoveho rele ako je v tomto pripade co mam na stole. Ja tam vidim este jeden rozdiel a to bez odporov uvedenych v scheme k ARS641 na vonkajsej strane hlavneho prepojovacieho konektora.

Prosim Vas mozete mi poskytnut schemu AKW216 s mutovacim rele pre sústavu ARS635 prípadne kino zostavu?

Dakujem pekne

Bohdan

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Bohdan ahoj. Kamarát vlastnil niektoré s tých štúdiových monitorov a mal k nim aj dokumentáciu. Len je momentálne na dovolenke, vráti sa o dva týždne. Tak potom...

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Dakujem

(upravil jmd 16. 7. 2014 9:38)

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Dnes som chcel AKW216 skontrolovat a nastavit. Zial na hlavnom konektore oproti scheme k AKW216A co mam doma je toho vela odlisneho. To nebudem riskovat s reverznym inzinierstvom. Vraj zosilnovace na posluch hraju cisto. Akurat jeden je horuci a druhy studeny.

Vonku z bedni sa s tym neda moc hrat a kamarat mi nedokreslil zapojenie protikonektoru (vraj tam nie su navesane ziadne odpory a o kabloch nic nepovedal).

Prosim vas nemate to niekto oskenovane z manualu?

Dakujem

(upravil jmd 16. 7. 2014 9:56)

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Nabral som odvahu a cez laboratorny zdroj s obmedzenim prudu som moduly pripojil na 64V.
Horuci modul mal nastaveny vysoky kludovy prud 200mA a studeny mal 0mA kvoli blbemu kontaktu nastavovacieho trimra. Nastavil som na oboch po 30mA (aj ked v papieroch je odporucanych 60 az 140mA - to je vsak uletene). Prechodove skreslenie nevidno na osciloskope ani pri 10kHz a 30 ohm v celom rozsahu rozkmitu. Vyssie som s frekvenciou a zatazou nepokusal. Ma to mierne nesymetricku limitaciu a v kladnej vetve nepekny zub pri odbehu z hlbsej limmitacie. Inak  vskutku sikovny modul zosilnovaca so stvoricou starsich Tesla tranzistorov. Vsetka cest.

https://www.dropbox.com/sh/ptyk3q68f2qh … 92618A.pdf

(upravil jmd 19. 8. 2014 23:04)

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Mam to tu stale este na stole. Kamarat sa nejak neponahla. Takze som sa s tym z dlhej chvile slamenneho vdovca pohral. Modul je vsak tak zatlceny, ze na tienidle osciloskopu nedostanem nic pravouhleho. Z obluku do obluku to prechadza uz na 30kHz. Pri 1kHz mam priblizne dvojnasobny rozkmit ako pri 100kHz.

V spatnovazobnom delici je kondenzator 10nF a na vstupnom tranzistore je medzi bazou a emitorom 33pF.

Mam tu este na ozivenie moduly DPA880, to bude lepsia hracka. Zajtra si ju zapojim. Mam na to aj toroidne 750VA trafo 2x45Vef s bateriou kondenzatorov 2x40mF a patricnu bateriu odporov az do 2 ohmov. Po case tu bude pocut bzucat prud;-)

Re: Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Zdravim rad by som sa pripojil k teme . Nahodou som sa dostal k tymto repro a rad by som sa podelil o moje doterajsie poznatky. Reproduktory som relativne zrepasoval... stale na tom pracujem. Po pripojeni k zosilnovacu ktory mam doma prislo velke sklamanie vysky ziadne stredy ukricane cele zle. Po pohlade do schemy vyhybky sa to dalo cakat. Preto mi to nedalo a rozhodol som sa zrepasovat aj zosiky. Tiez stale na nich pracujem. zaklad som pomenil filtracne kondy premeral esr zvysnych vadne vymenil dalej som vymenil vadne tranzistory poodpalovane vinute odpory . Potom pre "zlepsenie" som vymenil elektrolyty na vstupe zosikov a invertora za foliove rovnakej hodnoty. nadstavil som zosikom kludovy prud a dc ofset co najmensi (to jedine doma dokazem) a isiel do testu. Na moje velke prekvapenie zvuk bol uplne iny myslim ze taky ako by s tej reprobedne mal byt. Basy vyrazne no nie prehnane stredy akurat ako aj vysky. Nemam to este na final. Rad by som to uplne doladil a zosiky zrepasoval na 100 percent.

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosústava Tesla ARS 641 (výhybky)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£