Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Ochrana basového reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Ochrana basového reproduktoru

Potřeboval bych radu ohledně ochrany basového reproduktoru před mechanickým zničením. Mám praxi ve škole a máme tu jednu laboratorní úlohu kde se za tento semestr zničily asi 4 repráky. Jde o to, že studenti si špatně přečtou návod a ohulí to na nízkých kmitočtech až vylétne membrána. Přemýšlel jsem jestli by nešla použít žárovka, jako u výškáčů, ale nešla. I když je na repráku velká výchylka neteče tam tolik proudu jako při vyšších frekvencích, když se měření provádí normálně. Další věc mě napadla pasivní horní propust. Nelze. Protože když to spočítám na 100Hz tak by měl být kondík 200uF aspoň na 1A. Další věc je aktivní výhybka, kterou jsme zatím odsunuli protože hledáme nějaké jednoduché levné a rychlé řešení. Jestli máte někdo nějaký tip budu rád.

Re: Ochrana basového reproduktoru

Zdravím, mám 4 ohmové satelity připojené přes paralelní kombinaci 2 ks bibolárních kondenzátorů 100M, peru do nich 300 W a ani dlouhodobě jsem nezaregistroval nějaký problém. Myslíš, že se bude hřát, nebo se upálí, nic takového se neděje. Nevím, k čemu reproduktor používáte, ale výchylku mu lze omezit uzavřením do malé bedny. Jinak nevím, co překáží.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Ochrana basového reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£