Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

(upravil dfit 29. 1. 2014 18:49)

Téma: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Hojas, kamoš chce taky postavyt nejaky slušný sub . (ja mam Beymu 12br70 v té nové verzi s novym košem ) tak jsem mu radil že za ty prachy cca 2000 asi težko sežene aspon stejne kvalitní reprak ... tak jsme se divaly a ta levná řada od Daytonu "classic"  dc300-8-12
vychazí cca steje cenove...ale parametrove bych byl spis pro tu Beymu ...má vetší zatižitelnost, vetsi Xmax.... vetši citlivost... rozsah je stejný .... Co vy na to ?

http://www.daytonaudio.com/index.php/dc … oofer.html

http://www.teamaudio.fr/en/beyma-12br70-8ohm.html  NEBO tu http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … -hifi.html

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Použij Dayton SD315-88 je lepší než oba dva zmíněné i lépe vypadá.

Web

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

12BR70 do subu určite nie, to je vyslovene basák. Dayton DC300-8 zahrá nakoniec nižšie a s vyššou citlivosťou ako tá Beyma, ktorej nepomôže ani vyššia zaťažiteľnosť. Cenovo je to tiež jednoznačné, teda aspoň na europe-audio je Beyma a viac ako 50% drahšia, 54€ vs. 87€.

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Do subu se nehodi ? To asi beres podle xmax hodnoty ne? Nebo ?  ... Nebude  to moc hulit tak myslym ze to bude na doma v pohodě ,ještě se slusi uvést ze od subu nechci žádný mega detonace ale co nejvěrnější a ' suchý' bas
.já ho právě slyšel v subu u známého s modulem od monacoru a hrálo to velice velice  slušne ...za 1900.. Ten dayton může byt OK ale neznám.. Diky
PS: řešil jsem tento reprak s tomanem (Dexon) a pokud jde o co " nejvěrnější' bas tak mě naopak radil právě 12br70 před 12br100ale i 12lx60 ..kvůli zkreslení.....  Zřejmě to není repro pro závratné ' mega basy' ale pro decentnejsi poslech myslym ze je fajn .

(upravil mechanik 30. 1. 2014 0:27)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Tak si od dexonu vypýtaj merania skreslenia tých reproduktorov, ked ich nemajú tak sú to len nejake ich subjektívne dojmy. Celkovo nejake rebríčky vernosti basov znejú velmi neodborne. Check ktorý ti doporučuje dayton tú beymu doma pred pár rokmi používal. A ked si presvedčený o kvalite beymy tak neviem pre čo si zakladal tému... Ked dayton tak ten doporučovaný.

(upravil dfit 30. 1. 2014 2:59)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

ji ,sonduju . checku prý jsi tu beymu používal před nějakou dobou, byla špatná? V čem , jestli třeba nestihala při větší hlasitosti atd to me zajímá ? Já jsem ji slyšel při " bězné ' hlasitosti . Proč se nehodí do subu ? Rozsahove jde od 25 Hz ...možná k vůli te 6 mm vychilce ?? Jinak když se dívám tak papírové ten dayton je podobný té beyme,hodnota xmax je defakto stejná.. Jen o milimetr větší ??

Díky rad se poučím

na Czech speakers stoji ten dayton 3400 Kč ,je tam ještě 15" za 4400...jestli by nestala za zvážení ...ale to už by chtělo asi silnější zesik,.....

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

dfit napsal:

Do subu se nehodi ? To asi beres podle xmax hodnoty ne?

Nie, beriem to podľa toho, čo zahrá v rozumne veľkej BR ozvučnici bez ekvalizácie spodku. Je to basák do trojpásma, hore umožňuje vyššie delenie a dole moc nezahrá, rozumej napr. 30Hz s poklesom -6dB, bez začínajúceho poklesu už okolo 100Hz. Možno máme ale odlišnú predstavu, čo je to sub.
Áno, mohol by si to dole dohnať, za cenu extrémne veľkej ozvučnice (vzhľadom na rozmery meniča) a na úkor celkovej citlivosti a zaťažiteľnosti.

(upravil check 30. 1. 2014 20:27)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Beyma 12BR70 nemá vypouklý zadní pólový nástavec a hlavně prachovka je tak blízko magnetu, že při větších výchylkách než asi 7mm začne narážet do magnetu. Prostě ten reprák nesnese sebemenší přetížení a přetížit 12" v subwooferu laděném na 25-30Hz je dost snadné. Navíc tenhle reprák, aby hrál i na takto nízkých kmitočtech musí přijít do velikého objemu klidně přes 110 litrů a nebo v menším objemu zekvalizovat - přidat výkon na basech.
Před asi 6-7 lety jsem tenhle reprák zkoušel použí v subu laděném cca těch 25-30 Hz a po tom, co mi na 100W zesilovači několikrát klepnul o koš, začal rachtat - rozstředila se cívka. Takže jsem ho pak opravoval. No pak jsem s ním ještě experimentoval, ale už ho nedal dohromady. Válí se mi tu dodnes.
Za mě Dayton. Ale raději SD řadu s dvojtou cívku a na 4 Ohm zesilovač - lépe se využije.

Dayton DC300 stojí v czech speaker 1800 Kč, podívej se pořádně na k´odové označení v ceníku. SD315 tam uvedenou nemají, ale když se zeptáš, tak ji tam určitě přidají, beztak nebudou mít nic skladem. Měla by stát kolem 2000 Kč.

Web

(upravil dfit 30. 1. 2014 22:09)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Díky za info .OK . já už ty beyma mám ,lezení nemám tak nízko. Takže možná nebudu mít takový problém, mě to z dexonu odsimulovaly na 37,33 Hz.  Objem 120 litru .....je to OK?

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Přesunuto z jiného vlákna:

dfit napsal:

Ahojte, protože jsem začátečník chci se prosadit ohledně lazeni subu s beyma 12br70 . papírové ten reprak by mel hrat od 25 Hz.
Jak by jste ladily basreflex? Z dexonu me to odsimulovaly  120 l na 35hz ,nátrubek 7x5 cm dva kusy... Je to OK? Moje bedny zahrají az cca 40 Hz v tolerančním pásmu +-3 DB .nechtelo by ten sub ladit níže??? Aby to melo smysl ??
Mám bednu  120 čistý objem . nàtrubky mám 81x170 dva kusy... Když budou delší tech 17 cm namísto 5 cm bude bedna hrát níže?   Díky za radu či vysvetleni
PS: čemu nerozumíme: to nalazeni bazsreflexu to se týká rozsahu celého subu? Spis jen toho rezonátoru ze?
Takže jak zjistim ze me sub me hraje třeba az k 30 Hz?

Hazys napsal:

Stáhni si nějaký simulační software (Amplion, WinISD, ...), nakrm jej parametry reproduktorů a můžeš se podívat, jak správně ti to naladili. Je to jednoduché, neboj se to vyzkoušet. Každá zkušenost dobrá.

120 litrů mi ale na 12" připadá nějak vela, bude to pěkná hrombedna. Nech sa vyjádří zkušenější.

//Podle mé simulace to ve 120l a 35Hz nevychází jako nejlepší možné ladění.

Spoiler

Oranžová je ladění Dexon. http://i60.tinypic.com/2zqfvw3.png

dfit napsal:

Ano bude to velká kisna smile no podle dexonu tento reprak potřebuje hodně objemu. Minim 100 litru aby zahrál nízko. OK ale ten WINLSD nemuzu nikde stahnout....nemas nekde odkaz ...nikde to nejde.....

Hazys napsal:

Tak eště na přání doplněné lazení 31Hz, červené. Ten pokles pár dB by se možná dal srovnat ekvalizací. Ale jestli má takto smysl, to já ti neřeknu, na to jsou zde zkušenější.

Spoiler

http://i61.tinypic.com/28im4pz.png

//Já být v tvé situaci, přemýšlím o jiném repro. 120l megakysnu s 12" hrající ke 40Hz bych nechtěl.  Ale už to tu fakt nechám zkušenějším.

//Je to ISD, ne LSD lol

dfit napsal:

Díky smile jj ISD:)  no...takže ladit to ještě níže? ...
tu jsem dal odkaz na rajce       http://dfit.rajce.idnes.cz/Sub_12br70_l … 12br70.jpg
mrknete je tam lazení  z Dexonu .Pry je to ok a Toman by to nechal tak .... fakt jsem spis začátečník tak se v tech grafem nějak extra neorientuju proto bych potreboval poradit.... je fakt že moje bedny hrají uz od 37 HZ v přisne toleranci +-3db ...tak je asi blbost aby sub hral taky tak nějak že? ale zase mám tam 6" repraky tak ta 12 " musi být zase něco jineho ne? .....budu rád za vysvetleni

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Dfit, ale hned na začátku píše, že má  Beymu 12br70 v té nové verzi s novým košem. Na fórech je uváděn jako 12br70 v2. To je ale úplně jiný reprák, než jaký je uváděn dodnes v katalozích. Má i odlišné parametry. Kdysi jsem je někam dával, ale už to nemohu najít. Prodává se necelé 3 roky.

(upravil dfit 10. 2. 2014 18:41)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

hojas , jj má novy koš ,je tam 8 děr na uchyceni namísto 4 ale když jsem je kupoval tak mě psaly z Dexonu že parametrově je stejný jak puvodni verze.. má ho tu někdo taky v té inovované verzi ? všiml jsem si v projektech akorát" dbmax" stavěl taky dva suby s 12br70 v2 ....možná už "netrpí " tím jak psal Check :
"Beyma 12BR70 nemá vypouklý zadní pólový nástavec a hlavně prachovka je tak blízko magnetu, že při větších výchylkách než asi 7mm začne narážet do magnetu "   ....

http://www.teamaudio.fr/media/catalog/p … -8_1_2.jpg

ps: na netu jsem nenašel nikde udane jine parametry jestli najdes hod sem

(upravil dbmax 11. 2. 2014 17:21)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Hmm, novú beymu 12br70 v2 na dno magnetu len tak ľahko nedostaneš, ani ručne (opatrne) to nejde smile Reproduktor za tie peniaze výborný, rýchly (nepľandajúci) bass. Pre nízke kmitočty áno, treba väčší sub, lenže na PSB SS7/E je vstavaná aktívna ekvalizácia v najnižších oktávach, takže infra basy bez problémov v svojich 55L bedniach.

Web

(upravil mechanik 13. 2. 2014 16:01)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

dbmax napsal:

Hmm, novú beymu 12br70 v2 na dno magnetu len tak ľahko nedostaneš, ani ručne (opatrne) to nejde smile Reproduktor za tie peniaze výborný, rýchly (nepľandajúci) bass. Pre nízke kmitočty áno, treba väčší sub, lenže na PSB SS7/E je vstavaná aktívna ekvalizácia v najnižších oktávach, takže infra basy bez problémov v svojich 55L bedniach.

Taksom sa snažil nájsť parametre tej 12BR70V2 prípadne niečo iné a vyhladávač nenašiel vôbec nič. Výrobca nemá 12BR70 v starých nevyrábaných typoch a 12BR70V2 neni zase v nových. Kde si to kúpil? Má na sebe označenie V2? Či beyme len došli kopulky a koše na 12BR70 tak tam použili nejake iné a ty si to nazval V2? Viem že to tak radi robia... V2 sa robí napríklad 10BR60 a 12LX60. Tam už sú väčšie zmeny než len výmena vrchliku a koša. 10BR60(V2) dokonca znízili BL o necelých 20% smile A ten koš je z 10LW30/N asi im nejake zostali po ukončení výroby...

Budem teda výchádzať z parametrov starej 12BR70. "infra basy" tým infra asi myslíš basy pod 20hz ale dajme tomu že myslíš 20hz čo žiadne "infra basy" niesu... Tak keby chcel tú beymu ekvalizovať aby mu zahrala 20hz v 55L bez poklesu tak by musel ekvalizovať o 18db! To je hlúposť... Skúšať či sa reproduktor dostane na dno magnetu rukou je tiež kravina. Pri zlom vycentrovaní by si si reproduktor mohol zničiť alebo tiež pokrkvať membránu ked je tenká. Tiež je k tomu podrebná dosť velká sila a napríklad s takým 18SW115 by som rukami ani nedokázal pohnúť tak ako to zvládne signál. Takže ked chceš zistiť ako na tom reproduktor je potrebuješ idealne sinusový signál.

Ten subwooferový modul od BS acustic už tiež neni v ponuke a datasheet neviem či vôbec niekedy existoval. Tipujem že sa tam 18db ani nedalo nastaviť. Malo to vôbec nastavitelný kmitočet a Q zároveň? inak je to o ničom...

(upravil check 13. 2. 2014 17:38)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Tak podle obrázku to vypouklý magnet v zádu nemá stále, no alespoň přidali větrání. Jestli je ta část koše okolo prachovky udělaná nějak jinak takhle zjistit nejde.

Web

(upravil dbmax 13. 2. 2014 19:06)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Síce sa táto téma psbčka vôbec netýka, ale hovorím snáď už po piate, že subwooferový modul PSB SS7/E je na spodku výrazne ekvalizovaný, takže o infra basy u mňa pri 25hz nie je problém (keď už nadúva miestnosť a pučí okná). Máš to problém prijať mechanik ? Tak si ho kúp rovnako ako aj nové beymy a nech sa páči. Parametrovo T/S má byť nová 12br70tka totožná. 15G40 na dno to bola malina, 12LX60 bez šance, 12BR70v2 takisto, není to ľahké, možno je mechanicky obmedzená zavesením, nie som megaloman na všetko... smile mladý nech si kúpi čo sa mu ráči, hezký večer.

Web

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Ano mám s tým problem pre to že sú to zavádzajúce informácie ktoré totalne nesedia so simulaciou a s realitou tiež tažko. Ked ti k tomu nejako pomáha miestnosť a reproduktor to nehrá sám o sebe ani z daleka tak by bolo tiež vhodné to spomenúť že to tak nebude fungovať každému. Informácie tipu "nadúvanie miestnosti", "výrazne ekvalizovaný" (subwooferový modul, to je ako velmi?) alebo "infra basy u mňa pri 25hz nie je problém" sú k ničomu. Nejake merania by neboli? O beymu nemám záujem...

Takto reagujem asi pre to že už dlhšie tu čítam tvoje príspevky podobného typu...

Určite dosť ludí bude s beymou spokojných ale nerobme z nej niečo čo neni. 55L a 25hz bez poklesu alebo s malým poklesom ani náhodou. Že tam vychádza trubka pri dosť malom vnútornom priemere okolo 1m si tiež nespomenul.

(upravil dfit 14. 2. 2014 4:07)

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Nechci dělat chytryho ,vůbec ne-  jsem zacatecnik ale prostudoval jsem o te beyme a nejen o ni co se dalo.a hlavně ji mám doma,rovnou 2 kusy a zrovna ji zkoušim , po konzultaci s Dexonem je to opravdu naprosto nemožné aby 12br70 zahrál v tak malém objemu .  tento reprak aby zahral nízko potřebuje daleko daleko pres 100 litru jak už psal check , klidne i 150 l ... .už jsem si to simuloval...reprak hraje ' rovně' ale v případě ze lazeni basrexlexu  je něco kolem 40 Hz ....v objemu cca 100 litru..
.. Souhlas s mechanikem.
Jinak ten reprak ted zkousim je podle me v pohodě akorát ho prostě asi  moc' nesolit ' a neladit extrémně nízko...tot moje poznatky s tímto reprakem...zatím:)
PS: podle dexonu jsou parametry naprosto stejně akorat kos a chlazení  .kupoval jsem v Dexonu .
Jo ohledně toho označení V2 ...žádné takové neexistuje ....na  repraku neni nic jen na 10 BRv2  to sedi...ty koše jsou podle dexonu - přesunutí výroby..prostě jim to pry dělá někdo jiný...tak me to bylo receno

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Pozri, pokiaľ si nemal drahý mechanik oba kompomenty v rukách naživo reálne ohmatané, preskúmané, odskúšané , tak bola akákoľvek debata o ničom smile ja veľmi dobre poznám svoje rezonančné módy miestnosti, veľmi dobre viem ako má byť naladená beyma v danej (mojej) ozvučnici, ako naladená súčasne je, aký má pokles na spomínaných frekvenciách zo simulačky, také veci sú dávno za mňou. Jedine si od niekoho požičaj péesbéčko a zmeraj mu frekvenčku, aby sme zistili, aký hrb sub-boost tam je smile

Web

Re: Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Myslím že som toho napísal dosť na to aby sa niekto tým čo píšeš nenechal zblbuť a viac som nechcel, opakovať sa tiež nebudem a dohadovať sa s tebou by nikam neviedlo. Autor témy v tom má tiež jasno. S výsledkami sa môžeš pochváliť tu: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16544

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Dayton dc300-8-12 vs Beyma 12br70 ???

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£