Téma: štěrbinový bassreflex

Měl bych otázku, má nějaký vliv nerovnoměrnost objemu bassreflexu?
mám štěrbinový rohový bassreflex, tzn 4 bassreflexy. můžu zkrátit jeden bassreflex o cca 4cm? Abych se dostal na frekvenci kterou chci. nebo musím zkrátit každý o jeden cm?
myslím to tak, jestli bude bude vadit že 3 budou mít např 6L a třetí třeba jen 2L.

Re: štěrbinový bassreflex

Ten, co zkrátíš, naladíš výš, ostatní zůstanou.

Re: štěrbinový bassreflex

chceš tím tedy říct antonio že pokud dám 2 bassreflexy do jedné bedny, dá se jeden naladit na 30hz a druhý na 40hz? pokud ano, je to k něčemu dobré? co na to repro?

Re: štěrbinový bassreflex

projel jsem bednu artou, před zkrácením byla bedna naladěná na 39,3hz. po zkrácení jednoho bassreflexu o 3 cm se ladění losunulo na 41 a něco Hz.
chci se dostat cca na 45 hz.
teď mě to zmátlo, viz lojzek.

Re: štěrbinový bassreflex

Možná jsem se utnul.

Teď, když nad tím přemýšlím, tak přestože má pružina (poddajnost vzduchu v boxu) na svém konci několik různých závaží (hmotnost vzduchu v nátrubcích), ve výsledku je závaží jedno, takže i naladění je jedno.

Re: štěrbinový bassreflex

Skúsil som to zadať do programu

Všetky porty rovnaké: http://imgur.com/fehD9DV
Jeden port iný: http://imgur.com/ByT0RKE

Skrátenie jedného portu teda nie je to isté ako skrátenie všetkých

Re: štěrbinový bassreflex

pepsi: Prolož si charakteristiku impedance před a po. Nejlepší ale bude mikrofonem změřit nátrubkům nearfield.

Re: štěrbinový bassreflex

zkrátil jsem spodní 2 nátrubky o 7 cm a podle arty se frekvenčka posunula kolem 44-45hz, tak jsem to všechno zabalil a klasifikoval za dostačující. (:D)
mikrofon nemám, měření jsem si neuložil. Ale můžu to zejtra zkusit ještě změřit a hodit jak to vypadá. Zkoušel jsem přetím zacpat jeden nátrubek hadrama a ladění se posunulo dolů.
je fakt, že když jsem zkrátil ten první nátrubek, tak se ladění posunulo o hodně 2-3hz, le když jsem zkrátil ten druhej (o stejný rozměr) už to takovej skok nebyl.
teoreticky, kdybych nějak ucpal 3 nátrubky a změřil a frekvenčka by se neposunula, tak by byli k ničemu (k horšímu).
mám pravdu?