Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » repro stavebnice

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: repro stavebnice

Ahojte, rozmyslam nad stavbou stlpov a kedze nemam potrebne vedomosti na naozajstnu stavbu ako to robite vy (navrhnutie ozvucnice, meranie vyhybky atd), chcel by som skusit aspon stavebnicu s hotovou vyhybkou s tym ze si ozvucnicu vyrobim sam. ( opravte ma ak sa mylim a aj samotne prepojenie menicov s vyhybkou a konektormi je narocne a clovek to bez nejakych vacsich vedomosti moze pokazit)

nechcem studovat celu teoriu a zaroven mi je sympatickejsie do repr vlozit kusok svojej prace, je stavebnica zchodna cesta aj pre amatera?

Vedeli by ste mi odporucit nejake stavebnice s cca:

cena 1-1000e, bez ozvucnice, ide o nejake rozumne riesenie s dobrym pomerom peniaze/muzika.
miestnost cca 3.5 * 5, gauc - posluchove miesto asi 3m od 3.5 steny.
standardna velkost stlpovych bedni.
pouzitie: vacsinou pc, mp3, youtube, telka, filmy z pc, telka a pc napojena cez nejaky starsi bazarovy receiver strednej-vyssej strednej triedy, uvidim co sa             po dari kupit. Ziadne flac, platne, prehravanie z 1000e cd prehravaca a podobne. Hudobne tiez pojde vacsinou o komercne hitovky + elektronika, techno,  dnb. Nepocuvam jazz ani klasiku a pod.
zvuk - uz z planovaneho pouzitia vyplyva ze niesom nejaky audiofil, vlastne s hi-fi nemam ziadne skusenosti okrem nejakej sony veze co sme mali doma:P
som zatazeny na basy, takze uprednostnujem lepsie podanie bas pred krystalovo cistymi vyskami, takze by to malo ist co najhlbsie, no normalne (na superhlasny huciaci bass posluzi snad hocijaky subwoofer z ktorehokolvek domaceho kina v nayelektrodome). Zvuk kt by som chcel dosiahnut by mohol byt podobny koss porta pro, taky mierne prebasovany,no nehuciaci, niesu to super studiove sluchatka, no cistota prednesu je premna good enought.

vedeli by ste mi odporucit nejake stavebnice ktora by cca splnala tieto poziadavky? Co najlepsie v danej cene, ale zase nie zbytocne drahe drahe na to ze budem pocuvat mp3 a nie flac, so zameranim na dobry basovy prednes.

Dakujem

Re: repro stavebnice

www.reproobchod.cz/stavebnice-sety-reproduktoru-a1135

www.vmaudio.cz

Rozhodnout se ale musíš sám, každý to slyší jinak, oboje bedny jsou na česko-slovenské  poměry relativně rozšířené a dají se tedy poslechnout.
Diskuse k obojím je na forech spousta

Web

Re: repro stavebnice

A este by by som sa chcel opytat ci by nebolo vhodnejsie na danne pouzitie ist do 2+1, aj keby isla cena vyssie. Stym ze by tie stlpy uz nemuseli ist tak nizko a tak dobre podat basy a tie nechat na sub. Popripade len regalovky. Vacsinou by to islo na spominanu hudbu a s tymi lacnejsimi 2.1, 5.1 (bezne domace kina, logitech od pc aj najvyssia trieda a spol) nemam dobre skusenosti a mam pocit ze sa ten zvuk nejak nezlieva.

Re: repro stavebnice

Napiš na oba shopy odkud jsi, určitě Ti rádi napíšou, kde okolo  bys mohl poslechnout. Třeba poslech a zvuk Totemů hezky popsal SvoP na repromanii.

Web

Re: repro stavebnice

Dakujem za radu, urcite tak urobim. O totemoch a vma som cital a maju velmi dobre hodnotenia na svoju cenu:) Poznate niekto aj nejake ine stavebnice s vyhybkou? Kludne aj zahranicne. Popripade su nejake ku kt "netreba" subwoofer na skoro najnizsie tony? (viem ze v tej cene nejake poctive riesenie o kt by ste povedali ze je ok asi tazko, no ako som pisal, ja som spokojny aj s mp3:P )

Re: repro stavebnice

pokud zvládneš pospájet výhybku tak třeba:

www.troelsgravesen.dk
posledni dobou osazovány možná zbytečně drahými součástkami, v CZ se občas najdou Ekta Grande. Illumina 66...... U ostaních Ti nikdo neřekne, jak to bude hrát
www.visaton.de

Nedávno tady někdo podobnou otázku řešil a koupil VMA-1, zeptej se ho, jestli mu chybí u 10" basáku SW.

Web

Re: repro stavebnice

po forach som sa docital zo subjektivnych nazorov ze vma II vs totem: vma maju mierne cistejsi prednes, pricom totem maju mierne viac basov (ako som spominal na moje pouzitie mi ide skor o basy ako o supercistotu a vzhladom na cenovku... ). Vma I by mali mat este viac basov no cena orpoti totemu je uz dost daleko.

Nepoculi ste niekto aj http://www.repro-hobby.cz/ ? Ako to cca hra oproti totemu a vmackam ? Dizajnovo by mi asi najviac vyhovovalo, kedze to moze mat uzsiu ozvucnicu, kedze tam netreba vpratat 10" a totem su vyslovene skarede tongue.

Re: repro stavebnice

.. vysloveně škaredé...

No ono bedna pro 10" basák asi menší udělat nepůjde. A ten rozdíl 7 cm na šířku za chvíli nebudeš vnímat. Udělej si z kartonu model obou beden 1:1 a uvidiš sám.  Těma TWR se zatím nikdo nechlubil.

Web

Re: repro stavebnice

Nebál bych se stavět TWR. Jejich autorem je Mabat, který je také otcem Totemu.

Re: repro stavebnice

TWR se mi opravdu i líbí, designově o kus dál, na Totemu mi něco vadí, těžko to popsat, snad bizarní zvukovod, který mi přijde jako tlampač dole na rohu, nevím! A bedna je přeci taky kus nábytku. Ale to je můj názor, a hlavně jsem je neslyšel. Stejně jako bych nechtěl auto se středovou kapličkou, coby palubkou...

Re: repro stavebnice

A treba Totem 100-B - ten ma stejny vyskac jako TWR, basak jako Totem 100 smile

Re: repro stavebnice

stanoo napsal:

...nejaky starsi bazarovy receiver strednej-vyssej strednej triedy, uvidim co sa podari kupit....

TWR maju 4ohm, to ti trochu obmedzi vyber

Re: repro stavebnice

Ked sa rozhodnem pre twr, tak dam pozor, dik za upozornenie;)

Neviete ci je niekde mozne zohnat uz hotovu vyhybku? S tym taktiez nemam ziadne skusenosti, no do toho si ani netrufam ist. Su niekde aj presne rozmery?

(upravil rotr 4. 12. 2013 18:14)

Re: repro stavebnice

Zkus se zeptat tady http://www.reprovyhybky.cz/. Hotová výhybka na to téměř jistě k dispozici není. Rozměr je nepodstatný, v bedně je místa...  , bude někde mezi A5-A4, možná na několika menších deskách.

Web

Re: repro stavebnice

najradsej by som siel do tych twr, len chcem take, co najbasovejsie repraky, neviem ci to tieto su, aj merania maju na stranke od 200hz

(upravil stanoo 7. 12. 2013 16:37)

Re: repro stavebnice

co poviete na toto ?
http://www.customanalogue.com/elsinore/ … _index.htm

http://www.customanalogue.com/elsinore/elsinore_images/elsinore_new_750W-3.jpg

Re: repro stavebnice

Potreboval by si asi 21 basak aby ti to poriadne hejbalo kalhotama-- super výraz. Už si si bol niečo vypočuť? Mám Totem 100 a basy tam hraju aj potichu, a čo už nahlas.

Re: repro stavebnice

Při částce, kterou do toho chceš vrazit, je totem asi nejlepší volba. wink
Jinak u mě "kalhotama hejbe" i 15" big_smile

Re: repro stavebnice

nejenom kalhotama lol

Re: repro stavebnice

Momentálně, po 0,7 Black Label a hlasitosti někde na -25dB to hejbe čímkoliv. big_smile

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » repro stavebnice

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£