Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Doporučte prosím literaturu!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Endy 2. 10. 2007 21:28)

Téma: Doporučte prosím literaturu!

Nazdar,
poslední dobou mě stále více láká proniknout do problematiky tranzistorových zesilovačů. Nemáte někdo tip na nějakou literaturu zabívající se návrhem tranzistorových zesilovačů? (obecná pravidla, výpočet...)  Na netu jsem hledal, ale moc jsem nenašel. dík


edit: pohledal jsem knihu NF zesilovače -Tranzistorové výkonové zesilovače od Zdeňka Kotisy

Web

Re: Doporučte prosím literaturu!

Ruky preč od Kotisu!

Web

Re: Doporučte prosím literaturu!

Četl jsem článek, kde Sinclair opravoval chyby jednoho zapojení z této knížky a nebylo jich málo, tak nevím. co doporučujete?

Web

Re: Doporučte prosím literaturu!

Předně, tahle knížka je jen pár posbíraných návodů z internetu. Pokud se pamatuji, tak o návrzích tam není ani slovo. Má-li to být moderní a zároveň česky, máš patrně smůlu. Pokud ti nevadí angličtina, pak bych měl v pdfku "Douglas Self - Audio power amplifier design handbook" kde se toho dá dozvědět dost, ovšem základní obvodařinu už musíš umět.

Re: Doporučte prosím literaturu!

Hernajs, napsal jsem příspěvek a zmizel. Tak nevím jestli jsem blbej já nebo firefox.

Douglas Self má nemálo ze svých mouder zdarma dostupných na jeho webu.
http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/ampins.htm

A určitě doporučuju kazzatelův seriál Moderní zesilovače řady DPA, vycházel v červeným amárku v letech tuším 1991-92 (93?).

Vzájemně se to šikovně doplňuje.

No a na úplný základy, jako pochopit co je diferák, zdroj proudu a komplementární sledovač, doporučuju skripta ČVUT Elektronické obvody od prof. Neumanna.

Web

Re: Doporučte prosím literaturu!

Kluci moc dík, kouknu na to, základní věci umím, jednoduchý zesilovače děláme ve škole. Ještě jednou díky!

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Doporučte prosím literaturu!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£