Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt-úprava na nižší napájecí

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Poprosil bych o radu.
Našel jsem doma jednu nepodařenou desku TW.Rozhodl jsem se ji instalovat do přípravku na měření reproduktorů.Problém je v tom,že nejspíš osazena dle a TW120 a správný signál z ní leze až při cca 45 V.A já tu mám pouze nějaké tráfko s 24 V na výstupu.Při tomto napětí mi leze signál s ořezanou kladnou půlvlnou.Ví někdo co s tím?

(upravil Hazys 7. 9. 2013 10:21)

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Co to je deska TW?  TWček bylo... Asi TW40 předpokládám.
Musíš upravit pracovní bod tak, abys na výstupu před kýblem měl 1/2 Vcc. Tzn znásilnit ten 33k odpor co je k němu paralelně kompenzace, nebo ten odpor hned vedle, 1k2.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Ten 33k mě napadl,leč nefunguje.1k2 ve schematu nemám.Je to moje deska z úsvitu mého zájmu o toto odvětví.Osazena jako TW 120.Takže budu nejspíš muset vyměnit většinu odporů alespoň tak jak to je na TW40,případně sehnat jiné trafo.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Než se předělávat se starým neřádem, nebylo by lepší rychlejší a jednodušší, vzít nějaký monolitický zes, a dát mu okolo těch 5,5 potřebné součástky ? smile

(upravil Anti 8. 9. 2013 9:40)

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Dal jsem si nakonec tu práci a přeosadil desku podle TW40.Byla Osazena dle TW 140.Při napájecím 36v mám na výstupním kýblu necelých dvacet,takže vcelku v pořádku.Až na to že to zatím nejede,někde mám chybu...
Takže nakonec vše v pořádku.Problém byl špatné pájení,prostě v noci to chce dobré osvětlení.Takže s osazením dle TW 40 to běhá i na cca 36 V napájecího vcelku bez problémů.Nebude to sice optimální a ani výkon nebude oslnivý ale mě to na testování bude snad stačit...
Edit č.2:Dosahovaný výkon je cca 4W,takže nic...

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Já bych na účely měření prásknul LM1875T a nazdar.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

No jo,a kdo se s tím bude počítat?Ani nevím jak.Stejně bych se bál,že těch 15W bude třeba pro 12" přeci jen málo.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Hordek napsal:

Jen tak pro informaci, kdysi sem si Transiwatta přepočítal i na napájení 4,5V plochou baterií --- dávalo to cca 0,5W, na konci byly GC-507/101NU71 a byl to můj první sluchátkový zesilovač.

0,5W ? to asi sotva, kecy.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

250 mW by z toho mohlo do 8 ohm jít

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

nechete si šampńovat hlavy navzájem třeba SMSkama a nezasírat zbytečně vlákno?
Tohle fakt nejsou nikterak přínosný informace.

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

0,5W jmenovitý výkon z GC-507/101NU71 a 4,5V napájení nejde, za tím si stojím.
A je to stejně přínosná informace pro jakýkoliv zesilovač - jde o to si neplést pojmy.
Co by jsi tu chtěl jinak Dalča řešit ?

(upravil cestmir 14. 9. 2013 20:39)

Re: Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Keď si dáš dokopy Ic, Pc GC507/101NU, saturačné úbytky, fakt sa ťažko dopracuješ k 500mW. Do rozumnej impedancie (<=8R) ani pri vyššom napájaní než 1x4.5V. Jedine ak nejaký brutálny ranno-germániový sério-paralel... smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Transiwatt-úprava na nižší napájecí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£