Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Kamarád mi poslal unikátní živé nahrávky, které si zaplatil, ale byly "vylepšeny" jakousi "ochranou", která spočívá v tom, že se cca 2 krát za minutu v nahrávce objeví asi 1s šum. Což znehodnotí poslech do takové míry, že se nahrávka nedá poslouchat. Pomiňme na začátek pohnutky pořizovatele, co si sliboval od toho, že nahrávku zničí do nepoužitelné formy.

Takzvané interruptory, jsou vloženy do nahrávky přes hudbu, nikoli přidané, tedy se nedají klasicky odstranit v poloprofesionálních i profesionální programech (Audacity, Nuendo, Sonar, Pro Tools). Lze to jedině tak, že šum vyfiltruji, což má neblahý efekt na výsledný zvuk. Ať to uděláte sebelépe, mé vycvičené ucho to postřehne. Jedná se o živý koncert vážné hudby ve vysoké nekomprimované kvalitě, nikoli třeba jen o dabing nebo mp3. Proto je kladen důkaz na původní kvalitu.
Ptám se tedy Vás, zda jste už toto někdy postřehli, že by někdo takto "ochránil" nahrávku, čímž ji naprosto znehodnotil k poslechu, bez ohledu na to, zda se bude dál kopírovat či nikoli.
A pokud už se s tím někdo setkal, jaké nalezl řešení. V práci se zvukem nejsem laik, tak se nebojte cokoli poradit, případně vytknout, zda na to nejdu špatně. Jestli existuje vlákno, kde se toto už řešilo a vyřešilo, tak se omlouvám a poprosím o dodání linku, přestože jsem poměrně dlouho hledal, mohl jsem cokoli přehlédnout.

Děkuji předem za všechny věcné a užitečné rady. smile

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Nečekal jsem smršť odpovědí, ale alespoň nějaká zkušenost by potěšila. Nebo jsem si spletl forum a zabředl do příliš odborné roviny? Co jsem tu pročítal, tak se především řeší audio v počítači, jde nejde...

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Čakal si 4 hodiny na odpoveď, to nie je veľa, veľa ľudí je ešte v práci, daj tomu čas smile Môžeš sem dať nejakú ukážku, čo presne myslíš?

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

jachym napsal:

Kamarád mi poslal unikátní živé nahrávky, které si zaplatil, ale byly "vylepšeny" jakousi "ochranou", která spočívá v tom, že se cca 2 krát za minutu v nahrávce objeví asi 1s šum.

A nebude to problém záznamového zařízení? Pokud lze tohle nazvat "jakousi" ochranou, pak bude muset existovat zařízení které to přehraje bez defektu. Nebo jde jen o demo záměrně znehodnocené. Nyní uvažuji "selským" rozumem, takže sry pokud píšu kraviny smile

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Hypotetizuješ poměrně logicky, netřeba se omlouvat. Pokud by to tak bylo, jistě by mu k tomu dali tyto instrukce, je to legálně pořízené, byla mu zaslána tato CD bez přídavné aplikace k přehrávání, navíc nevím, jak by ta aplikace měla fungovat, ale možné je vše, nicméně to nebude tento případ, zkoušel to pustit všude možně, jedná se o audio CD.

Jde o záměrně znehodnocenou nahrávku.

(upravil Lukas_87 16. 7. 2013 18:44)

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Pokud to dělá tenhle bordel tomu, kdo si danou věc zakoupil, pak bych nad tím dlouho neuvažoval a produkt reklamoval.

(upravil jachym 16. 7. 2013 19:33)

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Lukas_87 napsal:

Pokud to dělá tenhle bordel tomu, kdo si danou věc zakoupil, pak bych nad tím dlouho neuvažoval a produkt reklamoval.

Tohle bylo první co jsem s ním konzultoval, nicméně na to jsem se vůbec neptal. Nejedná se o chybu, takhle to prý má být, jedná se o unikátní nahrávky, které v jiné formě nedostane, toť status quo.

Ptám se na řešení audionahrávky, ne na obchodní zákoník. Proto jsem to postnul do audiofóra a ne do právní poradny smile

Re: Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Zkus se zeptat na slovanetu. Možná se tam najde někdo, kdo ti odpoví.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Rádoby ochrana, tzv. interrupter, která znehodnotí celou nahrávku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£