Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Brum z repro po připojení monitoru

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Brum z repro po připojení monitoru

Ahoj.

Vyskytla se mi doma zvlášní anomálie... Propojuji zesilovač s notebookem - zvuk je OK. Jakmile však k notebooku připojím monitor, objeví se v reproduktorech nepříjemný "brum". Když odpojím napájecí kabel od monitoru, brum ustane.

Neúspěšně jsem zkoušel:
- připojit monitor na jinou zásuvku
- připojit monitor napřímo bez prodlužovačky
- jiný napájecí kabel

Nic nepomáhá.

Netušíte, jak odstínit to napájení monitoru?

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Skúšal si odpojiť notebook zo siete a ísť len na baterku?

Re: Brum z repro po připojení monitoru

JJ, zkoušel - napájením notebooku to není hmm

Re: Brum z repro po připojení monitoru

též slyším brum při připojení počítače, který se např. při zavření okna prohlížeče ztiší, mi bylo řečeno, že to dělá bordel z grafiky.

Web

Re: Brum z repro po připojení monitoru

za zprávu díky, ale tohle je jiný problém... U mě je dané, že je to napájením monitoru - není to o komponentě, která se bude stínit daleko hůř...

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Vyměň vga kabel

Re: Brum z repro po připojení monitoru

chlape já mám úplně opačný problém big_smile

NB jede na bateku, zesilovač brumí,
NB jede na nabíječku, zesilovač brumí ještě víc.
K NB připojim monitor, brum zmizí a je tichoučko jak v hrobě.
jakou máš doma sít?
L+N+PE
nebo
L+PEN??

Skus monitor zapojit dvoužilově. s tím VGA kabelem by to teoreticky mohlo být taky ale nemusí vždy pomoct výměna.
Co  máš za zesilovač? v jaké je třídě? ve 2. co? ( pouze dvojvidlička)

(upravil Jan16 5. 6. 2013 23:08)

Re: Brum z repro po připojení monitoru

"Skus monitor zapojit dvoužilově" - proč ne, však to PE je k ničemu mad
//Skus = kousat, Zkus = zkoušet

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Galvanicky oddelit vstup do zosilnovaca a je po probleme

Re: Brum z repro po připojení monitoru

http://www.fajnelektro.cz/izolator-zemn … iltr-p3675 Nic mnoho, rádo se to přesytí, ale na tuckání stačí.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

uzemni to všetko do 1 bodu

Web

(upravil Lojzek 7. 6. 2013 8:53)

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Jane myslel jsem to samořejmě jen na zkoušku !! ,, skusit se to může'' lol
Jak chceš NB uzemnit do jednoho bodu když je ve 2 tř.?
Napadá mě pouze přimněním stíněním přez HDMI nebo VGA kablem pomocí monitoru.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

NB je odkedy v druhej triede? Veď má predsa kolík.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Můj předchozí notebook kolík taky neměl

Re: Brum z repro po připojení monitoru

no, můj je dvojvidlička, segra má dvojvidličku, bratranec má dvojvidličku, - toshiba a HP.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Nektere starsi spinane zdroje pro laptopy mivaly proti ruseni (normy) kond mezi primarem a sekundarem, ktery pak tenhle brum zpusoboval. Byl X2 apod aby byl 'safe' ale byl tam. Nicmene jestli se to furt dela nevim, uz jsem hodne dlouho zadny nerozebral (doufam, ze nikoliv).

(upravil Jan16 7. 6. 2013 14:54)

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Ty kondy se tam dávají pořád, X2 rozhodně nejsou, jsou to Y2 keramiky. (ještě jsem neviděl zdroj, kde by tam byl X2 kond) A pochybuju, že ten kondík je  způsobitelem toho brumu. Hledáte řekl bych na špatné místě. Jináč, ten konďan leckdy bývá ještě přemostěn odporem, circa 1M-10M, hádejte proč. A né, to taky není důvod, proč vám to brumí.
Jinak zdroje k některým převážně starším notebookům jsou skutečně s dvoužilovou přívodní šňůrou, dneska už jsou (snad?) všecky s třížilovým mickey-mouse konektorem.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Jan16: Fakt je to davno, ze se tam davaj porad je pochopitelne ale dost naprd, moje osobni zkusenost je ze po odpojeni zdroje to jednoduse prestane delat. At uz je duvodem ve zdroji cokoliv, spinane zdroje jsou proste v audiu temer vzdy patalie ;/.

Def: Mozna jsem to minul, ale nemas nahodou v zesu i antenu? (reciever), pripadne nema ji monitor? (TV).

(upravil Jan16 7. 6. 2013 15:18)

Re: Brum z repro po připojení monitoru

spinane zdroje jsou proste v audiu temer vzdy patalie - není mi jasný z jakýho důvodu, mě třeba notebook nebroomí, spíš mám výstup zarušenej grafickou kartou, ale to je stejně akorát počutelný s uchem u driveru na PA bedně..   To ale třeba kamarádův aušus, ten nevim co s tou napájecí částí má, z toho leze bordel jasně počutelenej i na obyčejnejch bednách, nemluvě o tom, že mu integrovanej mikrofon prolíhá do výstupu, tzn pustí-li se ntb do PAčka nahlas, tak se to dovede zavazbit přes ten interní mikrofon, který je (má být) vypnutý (aušus + realtek, nikdy!)

//ještě jsem tu ze své zvědavosti přeměřil 3 zdroje... všecky mají pri-sec země oddělené, přemostěné cca 1meg odporem, ale u všech tří jsem naměřil kapacitu 80-100nF, což je nějaký divný, když tam vevnitř bejvá modrá Y2 keramika pár nano...
//tož máme záhadu. Napadlo mě, jestli multimetru nevadí ten paralelní odpor 1M. Nevadí. Na 1M odporu mi žádnou kapacitu neukáže. Pak mě napadlo, že by výstup mohl jít přes nějakou indukčnost, jako filtr (a to i země). Tak jsem na měřák dal ze zvědavosti kond v sérii se špulí asi 200 mikro. A měřák mi ukázal akorát kapacitu toho kondu, ta špule na to nějak moc nemá vliv. Nechápu jak to ten čínskej multimetr dělá, tím spíš, jakto, že ten zdroj má pri-sec kapacitu 100n mezi zeměma.
//klidně zkuste vygooglit pár schémat notebook zdrojů, dycky je pri-sec akorát Y2 keramika 1-10n, někdy ten paralelní odpor 1M.

Re: Brum z repro po připojení monitoru

Jan16: Je to asi kus od kusu, muj Acer uplne shitoidni je zcela OK, at uz je pripojene cokoliv, zdroj LiteON. Stary Compaq N600C zdroj HP, predtim tez LiteON katastrofa. Sum jasne slysitelny, po pripojeni k cemukoliv maximalni brum, ruseni od grafiky, disku, vseho. Vsechny zdroje jsou '3 pinove'. Nicmene obecne plati ze malokdo zkazi klasicky zdroj, lepe receno ten zkazit je trochu tezsi nez spinany a protoze dnes je vse levne a vyrobcum jde o naklady az v prvni rade, jsou ty zdroje casto kompromisni co se vsech parametru tyce a audio diky relativne nizke linkove urovni je na tohle docela haklive. Neni to ze jsou *vzdy* spatne, ale kdyz si muzu vybrat mezi linearem a spinanym pro audio, ten linear ma daleko vetsi sanci byt ok. Btw fakt se nehadam, jen tohle je moje zkusenost.

Zrovna tu vyhazujeme 3 notebookove PSU tak je asi vezmu domu a kdyz zbyde cas zkusim je o weekendu rozlousknout a podivat se jak se to 'ted dela'. Nejspis to vypada ze vedeni signalu a zeme i uvnitr NTB neni nezanedbatelne a ac je to typicky zem rozlita, nestaci to a je s tim nejaky problem.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Brum z repro po připojení monitoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£