Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » hori vyhybka

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

(upravil zdenda 2. 10. 2007 15:44)

Téma: hori vyhybka

Něco se mi nezdálo na bednách, smrděli, tak sem je rozebral a zjistil sem, že se mi moje výhybka CN 3-03-12/4 od TVM "hoří". Je tam 5W odpor 3,3Ohm a kolem něho černý, už ohořelý flek.
Co s tím? koupit někde výkonější odpor?

Re: hori vyhybka

No, to nevypadá dobře. Ten odpor je v serii s výškáčem?

Web

Re: hori vyhybka

Aha... Tak jí aspoň vyfoť z obou stran (součástky i spoje). Ale je dost možný, že problém způsobuje třeba taky zakmitávající zesilovač (to bys už měl taky uškvařený výškový repráky).

Web

Re: hori vyhybka

no to je jedno, zesilovač je nový, asi týden starý YAMAHA RX-497, ty výhybky bych už neřešil, potřeboval bych navrhnout nový
Kdyby ste mi někdo poslali schéma, tak bych si objednal součástky a udělal, kdyby ste potřebovali nějaký parametry tak vám je napíšu, díky moc

Re: hori vyhybka

copak to je za reproduktory přesně, třeba by šla udělat lepší výhybka než univerzální šmejd smile

Web

Re: hori vyhybka

no tak bych si to nějak představoval
Výškáč ARV 104 - 60/4, Střed ARX 150 -05/4, Bas ARN 226 - 05/4, je to v basreflexu, nátrubek 75x110, a jestli chceš aji objem repro, tak bych ho musel spočítat

Jinak bedny sou to dělaný obdobně, jak se prodávají u TVM, ARS 335

(upravil mirulu 28. 9. 2007 12:35)

Re: hori vyhybka

ajjj BR basreflex, to bys měl ucpat, v uzavřence hraje lépe.
Jenom dotaz ... neni ten střed náhodou ARX 150 - 25/4 nebo ARN 150 - 05/4 ... to cos napsal ty nějak neznám.

Nemám podklady na 4 Ohm ARVčko, tak nemohu simulovat sad

Web

Re: hori vyhybka

a nechces s novou vyhybkou zrovna preosadit lepsimi repro?

Re: hori vyhybka

Pochybuju, že shořela proto, že je špatná. Tam musí bejt nějaká jiná chyba.

Web

(upravil zdenda 2. 10. 2007 15:47)

Re: hori vyhybka

Taky nevím , treba je prostě slabá, fakt nevím. Kámoš mi radil at tam dám třeba 20W odpor a je klid.

Re: hori vyhybka

odpor na bass ? to asi ťažko.../jedine že by kompenzácia../ skús to pofotiť, najskôr bude v sérii s výškačom alebo stredom... skôr by som to typoval na ten stred, keďže som ešte nepočul že by nikomu na ARV104 začali "horieť" odpory
inak... máš to správne zapojené ?

Re: hori vyhybka

jestli nejakej expert dal do basovy casti seriove s repro odpor, tak se nemuzes divit, ze shorel. ono vubec si asi hral pomerne nahlas, kdyz zbylo dost energie na spaleni odporu...

Re: hori vyhybka

Já mám takový podezření, že někdo tu vyhybku špatně propojil s reprákama a zesilovačem.
Za normálních okolností si myslím, že u bytovýho hifi musí 5W odpor vydržet věky...

Web

Re: hori vyhybka

Vidím, že se k tomu nikdo nemá mi navrhnout výhybku. Tak co myslíte, mám ji třeba koupit od dexonu nebo tam někde??

Re: hori vyhybka

Koupí si moc nepomůžeš. To rovnou oprav tu stávající. Malá rada - zkontroluj všechny kondenzátory na průraz (na zkrat).
Návrh vyhybky není zrovna easy věc, ani když máš simulační soft. Proto se do toho asi nikomu nechce. Zkus napsat antoniovi, ten měl spoustu návrhů hotových, na starým fóru to bylo i publikovaný, snad to někde vyhrabe smile

Web

Re: hori vyhybka

Dřív, než to náhodou skončí u mě, předesílám, že teoretickou simulací výhybek se už zabývat nehodlám.

(upravil zdenda 2. 10. 2007 15:49)

Re: hori vyhybka

Dám tam 20W odpor 3,3Ohm, uvidíme co to udělá.

(upravil opamp 30. 9. 2007 15:17)

Re: hori vyhybka

Dobrej nápad. Ale ty koďany nejdřív změř. Mohly tam bejt nějaký zmetky.

Web

(upravil zdenda 2. 10. 2007 15:52)

Re: hori vyhybka

Na výhybce je propojený (-)basy,(-)výšky,(-)vstup a (+)středy.
Tzn: střeďák je přepólovaný, je to normální???

Re: hori vyhybka

Nepovídej, on je fakt přepólovanej? Kdo to proboha udělal? cool

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » hori vyhybka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£