Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Prosba - co to je za repro?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Prosba - co to je za repro?

Zdravím a zároveň mám prosbu. Co to bylo za repro v masivním hliníkovém koši s papírovou membránou o průměru 30,5 cm s uchycením na 5 šroubů? Vím, že je to nějaký středobas o 8 ohmech s přidaným magnetem a údajně 400W.
Předem díky.

Re: Prosba - co to je za repro?

Tak posílej

Re: Prosba - co to je za repro?

že by přemotaná TESLA?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Prosba - co to je za repro?

Tak jsem to teď našel. Původní to byl asi ARO 835. Poznal jsem to podle toho hliníkového koše. Akorát membrána je jiná a ohromnej magnet.

Re: Prosba - co to je za repro?

Nahoď foto smile

Re: Prosba - co to je za repro?

Nahozené foto je v sekci BAZAR, jako že prodám. Mrkni tam.

(upravil rf 9. 3. 2013 20:45)

Re: Prosba - co to je za repro?

Přesně jak jsem hádal, a to jsem ještě neviděl foto ♠ přemotaná stará TESLA a přidělaný magnety, starý AROčka

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Prosba - co to je za repro?

Kdyby někdo chtěl, tak prodám, nebo vyměním.

Re: Prosba - co to je za repro?

Ahojte. Mám dva reproduktory ku ktorým sa mi nepodarilo na webe nájsť žiadne parametre. Sú z bedien typu SB-AK320. Prosím Vás aké sú hodnoty tohto repráka?
Frekvenčný rozsah a pod. Prikladám obrázok. Ďakujem. http://2i.sk/2i/t/b6f97a5083.jpg http://2i.sk/2i/t/85ca4963b0.jpg

Re: Prosba - co to je za repro?

K tomuhle asi hodnoty nikde nedohledáš, je to typická čínská total-low-end prasečina. Jestli chceš parametry tak nezbejvá než si je změřit.

Re: Prosba - co to je za repro?

K tomuhle nikde parametry nenajdeš, jedině změřit.

Little, ne vždy to musí být "total-low-end prasečina". Měl jsem doma dva 6,5" středobasy z beden od věže Sharp, výroba někdy 98-2000. Vzhledově podobné (styl ala čajna) a světe div se, nehrály vůbec špatně, v porovnání s ARN5604 na tom byly o hodně lépe, stačil jim malý objem a i když byl závěs z nějaké pěny tak se ani po x letech používání nerozpadl a byl v perfektním stavu. A zatížitelnost byla taky vysoká. Dal jsem je pár lety kamarádovi a pokud se nepletu, tak je má v dílně a hrajou dodnes.

Re: Prosba - co to je za repro?

Jasné no, ale Sharp, uznej sám, že není žádný "noname". wink

Re: Prosba - co to je za repro?

No to není, ale pokud se nepletu, tak SB-AK320 je označení věže od Panasonic-u. Takže čína je to určitě, teď jenom jak moc kvalitní smile Bohužel to řekne jenom měření a poslech... wink

Re: Prosba - co to je za repro?

Zmarať som to mohol len s pomocou programu LIMP. Ale to čo vyšlo, sa môže podľa postrehov ostatných od skutočnosti líšiť.
Ale či sa v tom programe dá zistiť aj frekvenčný rozsah, to neviem. LIMP je súčasťou programu ARTA.

Parameter, Value, Dim
Fs, 88.37, Hz
Re, 5.00, ohms[dc]
Le, 1392.18, uH
L2, 1707.53, uH
R2, 2.64, ohms
Qt, 0.83, -
Qes, 1.01, -
Qms, 4.62, -
Mms, 20.57, grams
Rms, 2.472181, kg/s
Cms, 0.000158, m/N
Vas, 6.92, liters
Sd, 176.71, cm^2
Bl, 7.515337, Tm
ETA,  0.45, %
Lp(2.83V/1m), 90.72, dB

Re: Prosba - co to je za repro?

Sakra, to je širokopásmo?

Re: Prosba - co to je za repro?

Na to, jak je to velký (podle Sd nějaký 7-7,5"), to má dost vysoký Fs a nějaký malý Vas...to musí mít dosti tvrdý závěs. Le se mi taky nějak nezdá...moc vysoký.

Re: Prosba - co to je za repro?

Meral som to podľa návodu http://tomkocur.yw.sk/z-navody/meranietsp.html . Ešte to skúsim s inou váhou plastelíny a uvidím čo zas vyjde.

Tak spravil som 3 merania. Prvé závažie 10g, druhé 20g, a tretie 30g. Výsledok je v exceli. Vychádza Vám z toho aspoň niečo približne?

www.ulozisko.sk/602145/Repro.xlsx

Re: Prosba - co to je za repro?

Do excelu jsem se nekoukal, ale repráky tohoto typu nebudou mít tak velkou Mms ani kdyby to byl 8". Vypadá to na 6", Mms bude něco nad 10g, takže měř max. s 10g závažím.

Re: Prosba - co to je za repro?

majo17k: Ako si zadával priemer membrány...resp. ako si ho meral?

(upravil majo17k 1. 4. 2013 20:01)

Re: Prosba - co to je za repro?

Zadal som 15 cm. Priemer membrány po záves je 11,5 cm. Možno tu som to moc nepochopil, ale píše že pripočítať 1/3 zo závesu. Teraz rozmýšlam že som mal dať 12,5 a nie 15 či???? Opravte ma.
Ten typ SB-AK320 na googli mi našiel že woofer 16cm 6 1/2". nič viac.

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Prosba - co to je za repro?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£