Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 83 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 81 82 83 84 85 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [1,641 až 1,660 z 2,319]

(upravil BV 28. 4. 2014 16:39)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Predpokladám, že to 1,8VA trafo je na napájanie CPU. Namiesto rozčuľovania sa s nekvalitnými trafami Hahn použite toto (pinovo kompatibilné s trafom)
http://www.sos.sk/?str=371&artnum=1 … 5w5v-47132
pdf tu
http://www.sos.sk/a_info/resource/a/pdf/myrra47000.pdf
žiadny ohrev, stabilizovaný výstup (môže sa zrušiť mostík, filtrácia a stabilizátor na doske uPC) , prípadné obavy z rušenia sú  zbytočné.

(upravil maras 28. 4. 2014 16:54)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No ten AC/DC měnič je fajn , ale myslím, si že  pulzák většina lidí v tomhle "nezkousne". Už jak si vzpomenu na ty komentáře jak jsem poprvé napsal, že tam bude uPC smile Já osobně ovšem proti tomu nic nemám...

Jinak  jsem teď mluvil s kolegou - strojařem a zítra budu mít hotové prototypy chladiče na ty tranzistory té aktivní zátěže, pokud by je někdo chtěl taky tak bych poštu ještě pozastavil a poslal to celé až bych měl i ty chladiče - záleží na Vás , zítra pošlu fotky jak to vypadá.
M.

Web

(upravil BV 28. 4. 2014 16:55)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

smile, zbytočné predsudky, sám používam  pulzné zdroje (pre procesor aj na analógovú časť, vrátane phono preampu a sluchátkača) pre kompletný predzosilňovač. Odstup S/N, (20Hz-20kHz) vrátane všetkých rušeni je -110dBV.
Výhodou je, že sa úplne eliminuje rušenie rozptylovým poľom ( presýteného ) trafa.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Marku, mohl bys prosím změřit teplotu toho tráfka naprázdno? Z HAHNu mi napsali, že by neměla být vyšší než 40 stupňů.
Díky,
M.

(upravil maras 28. 4. 2014 17:09)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jasan až to vypnu a zchladne to, tak to změřím.  Zatím připravuju nějaké podklady a intenzivně poslouchám smile



Jinak kdo je z okoli OVy a chtěl by si poslechnout OTL-ko  tak zítra je super přiležítost vyzkoušet několik sluchátek. Budeme tady mít Bayery DT990 , 880, Sennheiser HD 600 a  moje 650 - takže jestli bude mít někdo zájem tak není problém doplnit naší "testovací" skupinu. smile
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

pzwak napsal:

to mysli vazne? klidova ztrata trafa 1.8VA muze byt 2.2W?!? to snad ne..... mel jsem o Hahn lepsi mineni sad to i cinan snad dela lepsi....

Tak, keďže to nebolo merané wattmetrom tak môžte povedať že berie na prázdno 2,2VA. Koľko z toho sú straty v medi a železe, na to by už bol treba wattmeter alebo aspoň pozrieť priebeh napätie a prúdu na osciloskope a z fázového posunu "odhadnúť" činný príkon=straty.

Inak maras-ovi fandím, je vidno že do toho dal veľa úsila, hádam si jeho sluchátkač aj ja raz postavím.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

kdybych měl jak, tak vezmu svoje K701, DAC a přijedu, ale není volný auto...

(upravil maras 28. 4. 2014 21:05)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak vypadá , že ten infra teploměr to trafko předtím změřil blbě, teď to měřím K-článkem a má to ve Stand-By 61 stupňů, potom zase napíšu  opravené měření teploty za provozu.

M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Infráky měří všelijak pokud není plocha matná a černá ..

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

A ještě ideálně s emisivitou >0.95

Jinak jak to tak čtu, zlatej INDEL, ten mám v preampu jak dlouho a i když mám v síti trvale skoro 245V tak se takhle teda nepeče smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

tak tady jsou výsledky měření na tom trafíčku:
http://www.jpeg.cz/images/2014/04/28/MsVyb.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jakým měřákem je to měřeno?

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

U1 - multimetr RANGE RE330F
I1,U2 - Avomet II

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Normálně se dělá nějaký krok vstupního napětí a tomu odpovídá magnetizační proud.
Proč jsou ty modré puntíky tak nepravidelně ?

(upravil MirouP 29. 4. 2014 0:41)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

vycházel jsem z možností měřáků, co jsem měl po ruce. Ten Avomet má proudový rozsahy 0.6 , 3 , 12 , 60mA
tak jsem autotransformátorem (Křižík 10A) nastavoval proud po krocích na zvoleným rozsahu Avometu a odečítal napětí na multimetru.

EDIT: A takto to dopadlo při zatížení sekundáru 47Ohmy
http://www.jpeg.cz/images/2014/04/29/GhpT5.th.jpg

(upravil danhard 29. 4. 2014 1:23)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No, to že to žere méně při 240V a zatížení skoro odporuje fyzice smile
Ale měříš víceméně střední hodnotu primárního proudu, ne činný příkon, takže se to dá vysvětlit.

2VA trafo je kus hnoje.

Nejsou náhodou malá trafa do cca 5VA zkratuvzdorná ?
Píšu to jen k významu pojistky na sekundáru takového trafa. Tam vymyslet nějkou smysluplnou hodnotu je skutečně problém, buď to nic nejistí, nebo je to zdroj další chyby, odejde to kdy nemá.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

MirouP: cvicne jsem pomeril par malych traf kolem 2VA co mam v supliku a proudy naprazdno vychazely od 4mA (stare ZPA Dubnica) az po 13mA (noname cina). Blatna (9mA) trochu lepsi nez Indel (11mA). Prekvapive znackove "GME" vychazely lip (10.5mA) nez Indel. Celkem nezalezelo na vykonu trafka, ty s nizsim vykonem mely paradoxne vetsinou vetsi klidak. Stare trafa ze ZPA Dubnica mely klidak vyrazne nejnizsi, i kdyz nebyly zase nejak extremne vetsi rozmerem. Hahn jsem mel bohuzel jen jedno (2.5VA myslim) a pri mereni se odporoucelo do vecnych lovist, proud sel nahoru az na 100mA a pak se presrusilo, asi mezizavitovy zkrat. Vsechny jsem meril naprazdno, v siti 243V. Teplotu jsem nemeril, tolik casu nebylo (meril jsem cca 10 traf).  Pro me celkem zajimave pouceni...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

MirouP: napětí podle proudu je divná závislost. Ještě by bylo zajímavé porovnat ohmické odpory primárů podobných traf. Jestli to nevinou odporovým drátem. Při zhruba stejné velikosti jádra EI pro daný výkon a stejném primárním napětí by měli výrobci používat podobné sycení a tudíž počty závitů/V a pak by v rozdílech proudu naprázdno byl už jen materiál plechů. Zkratuvzdornost spočívá v úmyslně špatné mag. vazbě mezi primárem a sekundárem, jak ji v těch zalitých tráfkách řeší Hahn, nevím. Nabízí ještě i placatá trafa na UI jádru.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No možná bych se asi divil, co za průběh proudu by mi ukázal osciloskop při zátěži na těch 240V. Nějak mě to v noci netrklo a dneska to trafo chci v GME vyreklamovat. Pokud uspěju zkusím ještě 2.6 a 3.2VA verze a večer, bude-li ča,s proměřím důkladněji.

(upravil maras 29. 4. 2014 9:33)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

2 Miroup - urcitě buď vyrtvalý a určitě s tou reklamaci  uspěješ  - já jsem tam naposledy úspěšně vyreklamoval chciple 2x BF259 a jeden viceotačkový trimr.  Nechtělo se jim to reklamovat , ale utloukl jsem je argumentama a trval na svém  a domů si nesl nové součástky.

Jinak to trafo má ráno ve standby 57 stupňů, v provozu mělo 62 stupňů .  Je to fakt bída...  Fakt začínám uvažovat , že to možná nahradím tím pulzákem.  No ještě uvidím.

Web

Příspěvky [1,641 až 1,660 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 81 82 83 84 85 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£