Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Povrchová úprava reprobeden

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil madeindoma 9. 2. 2013 18:27)

Téma: Povrchová úprava reprobeden

Zdravím hoši, otec má DK 5.0 Klipsch + receiver Pioneer VSX-922-K. Bohužel nepodpořenou žádným SW (citelně chybí), tak jsem se rozhodnul že mu SW k tomu postavím, včera jsem u něho nenápadně měřil místo na SW a mimochodem se zajímal o vizáž těch beden. Jejich povrch je černý s různým vrýpky jakobych načernil dýhu ale nějakou bez letokruhů, načerno natřenou má celou komodu (ještě poctivá stará) a tam jsou letokruhy a všechno co má prostě dřevo nasobě. Dotaz zní, jak docílit povrchu který je na bednách? Přikládám obrázek http://www.telsat.cz/images/foto/rb61ii.jpg

Má smysl se s tím něják patlat nebo to jen natřít válečkem akrylátem a nějakým polyuretanovým lakem anebo vzít nějakou tapetu tohoto stylu? Stejně bude vidět jen čelo s repro a BR jinak to bude zasunuto do volného prostoru v nábytku. BTW stavím z překližky 18mm.

Re: Povrchová úprava reprobeden

Mně to připadá jako dýha dub namořená na černo a nalakovaná.

Re: Povrchová úprava reprobeden

Na to obrázku je to trochu jinak než to má otec, tam u něho mi ty vrypy připadaj až moc pravidelný.

Re: Povrchová úprava reprobeden

Čierna tapeta, dekor drevo, bežne dostupná.. smile

Web

Re: Povrchová úprava reprobeden

Ano to jsem chtěl slyšet, děkuju.

Re: Povrchová úprava reprobeden

Jednoduchá efektivní povrchová úprava.
Černě mořená rovnoletá dýha, opatřena pololesklým pur lakem...
smile ale ta tapeta je rychlejší smile

Re: Povrchová úprava reprobeden

No na to že to bude viditelně fakt jen zčela bude ta tapeta určitě bóóóóhatě stačit.

(upravil sagitarius 10. 2. 2013 9:57)

Re: Povrchová úprava reprobeden

Já to taky tak dělám. Pěknou papírovou tapetu nalepenou naředěným Duvilaxem, několikrát přetřenou polomatným PUR lakem na parkety [tvrdej a otěruodolnej]. Akorát u černých tapet je trošičku problém- když to na rozích po přilepení přesně zaříznu, řez papíru je bílej. Takže to před přelakováním přejedu permanentním fixem, takže to pak není poznat.
Duvilax na lepení má tu výhodu, že při vysychání se smršťuje, takže případný drobný bublinky nevadí, během schnutí zmizí. Natírat lepidlem je vhodný oboje- bednu i tapetu.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Povrchová úprava reprobeden

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£