Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

(upravil j.ferov 7. 2. 2013 16:24)

Téma: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ahoj.Stavěl jsem si zesilovače typu : http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmj2005.htm
Je jich celkem 3 kusy,stereo + central.Zdroj signálu používám z počítače.Prozatím nepoužívam žádné přezesilovače,zesíky jsou dost citlivé,tak mi síla vstupu z PC stačí.Zdroj mám nový, toroidní trafo 700VA a zesíky napájím dvěma větvemi tj.(2x13VAC),jedna větev 17VDC je pro dva zesíky a druhá větev 17VDC je pro central repro. Filtrace 4700uF kondenzátorama a odrušovací fóliové, napájené na Elytech.Zesíky hrají dobře,ale když to mám na slabší urovni zesílení,čili když se dívám večer na film třeba,tak strašný rušení jde slyšet.Takový brum.Lámu si tím hlavu a nemůžu přijít na to jak to odstranit.Je možné že to ruší ostatní spotřebiče,počítač atd.monitor,protože mají spínané zdroje?Poraďte prosím co stím smile .Mooc díky za každou radu..Když jsem zesíky napichl poté na mp4ku nebo mobil ,rušení nebylo tak silné.

(upravil mira 7. 2. 2013 14:40)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ahoj, když máš odpojené vstupy toho zesilovače, tak to nebrumí a začne to brumět až po připojení k PC? Pokud ano, tak zkus nejdřív zesilovač i PC napájet ze stejné zásuvky 230V.

(upravil j.ferov 7. 2. 2013 17:11)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Jo.Mam to na stejne zasuvce.A brumi to az po pripojeni vstupu na pc.Cetl jsem nejake prizpevky na foru,a myslis ,ze by na to mohly mit vliv potenciometry, ktere tam nemam???Vsecko sem chtel a taky to tak delam,ze zvuk a urovne steluju na zvukovce.
Co se elektroinstalace tyce,tak jsem si overil,ze v zasuvkach mam jen dva draty,fazy a stredni a ten je propojeny se zemi,tzv.nulovani smile .Snad to neovlivnuje elektroniku napr.PC atd.??Ale mam v planu si udelat v pokoji novou elektriku.

(upravil reeb 7. 2. 2013 18:58)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Mrkni sem..

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15794

jednak má ta 2005 vysokou vstupní citlivost , druhak tam máš nejspíš zemní smyčky díky společnému napájecímu trafu pro oba kanály..

Dej sem foto jak to máš uspořádané a zemněné..

PS To trafo je fakt 700W ?? yikes

Web

(upravil j.ferov 7. 2. 2013 19:20)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Jo trafo je tak vykonne,mel jsem ho z drivejšího zesíku.Jinak  tem zemním smyckam moc nerozumím.Do kazdeho zesilovace ide napeti U+ a U- neboli kostra.Dva zesiky jsou propojene kladnym i zemi a treti zesik central je z druheho vinutí a druheho zdroje ,samozrejmne ze stejneho trafa.Mam tam proste dve vetve a pro kazdou jsem udelal svuj zdroj,mustek,kondiky,pojistky.Je to rozdelene kvuli amperam.Jedna vetev zvladne max dva tda 2005.Pak je na trafu jeste TDA 7294v pro subwoofer,takze dalsi zdroj +/- 30VDC pro basak.Stred (GND) je spojena se zememi i TDA 2005.

Jinak ten clanek o TDA 2005 sem cetl,a moc moudrajsem nepobral smile .Nejak ysum u techto zesiku je,ale pro me je to zanedbatelne.Vykonove jsou to paradni zesiky aspon tedy pro moje bedny od Geniuse...Jen ten brum.

(upravil mira 7. 2. 2013 22:51)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ty zemní smyčky nejsou nic nového pod sluncem. Vznikají jednoduše nevhodným zapojením a nevhodnou polohou vodičů, které v zesilovači nebo mimo zesilovač propojují kostru. Řešení je takové, že buď musíš ty vodiče jinak uspořádat a body na kterých je v zesilovači kostra propojit jinak, nebo mezi zesilovač a PC zapojit oddělovací trafíčko - https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10251 . Nic jiného s tím bohužel udělat nejde.

Tady je o tom celkem solidní článek: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … mp;sid=224

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Kovovou krabici zesilovače vždy spojit se zemnícím kolíkem síťového přívodu. Zem vlastního zesilovače (za trafem) bych ale zkusil připojit na zemnící kolík síťového přívodu na krabici zesilovače přes foliový kondenzátor 100 nF. U jednoho profi zesilovače jsem dokonce viděl vzadu na panelu možnost volby přepínačem - kondenzátor/ odpor/ přímý spoj. Už si ale nepamatuji co to bylo za výrobce.

(upravil j.ferov 8. 2. 2013 12:00)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Tu krabici kovovou jeste nemam,ale musim  ji udelat.Jinak jsem jiz psal,ze ochrany vodic v zasuvce nemam,ale taky to budu brzy resit a davad novou elektriku.A ten foliovy kondik byl dany do serie ,paralelne?

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Dej sem fotku toho výtvoru. Takhle je to o ničem, když nikdo kromě Tebe neví, jak to máš zapojené. Co se týká elektroinstalace, tak bohužel vůbec netušíš, která bije. Máš doma starou síť TN-C, to znamená, je v levé zdířce v zásuvce máš fázi a pravá zdířka s kolíkem je spojena jedním drátem PEN, což je dohromady ochranný vodič a pracovní nula. Nové sítě TN-S mají vlevo fázi, na kolíku zvášť ochranný vodič PE a vpravo zvlášť pracovní nulu N.  Tak neříkej, že v zásuvce nemáš ochranný vodič.

(upravil j.ferov 8. 2. 2013 13:35)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Miro,ja vim ktera bije.Jiz jsem to psal vyse ve svych prozpevcich,jaky mam  v pokoji rozvod elektriky.Jsem elektrikar,tak v tom umim chodit,neuc orla letat smile.
V zasuvce mam privedeny střední vodič a ten je propojeny s kolikem ochranym.
Fotku zkusim samozrejme poslat.

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ideální by bylo, kdyby sis to i nakreslil jak co je propojené. Zatím zapomeň na to co jsem ti psal v příspěvku výše ať neuděláš více škody jak užitku.

(upravil j.ferov 9. 2. 2013 1:36)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

No ja si v prvnim pripade dam dohromady tu novou elektroinstalaci TN-S .Pak mam v planu koupit novou zvukovku kvalitni,ta interni v PC na zakladovce mne jiz dlouho sere s kvalitou zvuku,jde tam slyset furt jakesi sramoceni i u filmu,nebo meto pripaden jako vítr big_smile.Kdyz si napojim na PC externi zvukovku do usb  a zapnu sluchatka,tak je zvuk cisty.No a kdyz ani to nepomoze,tak zkusim nekde sehnat ty oddelovaci signalove trafa,nevite nahodou ,kde se to koupit original???

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

V prvním případě si dej dohromady rozvod zemí a signálů v tom zesilovači. Ve zdi problém není. Trafa sháněj po inzerátech 3AN670.07. Budeš potřebovat dvě, na každý kanál jedno.

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

mira: Ok.Cili budu je potrebovat 4 ty trafa ,ne?Mam 4 kanaly.

No zkusim nejdrive tady tento filtr a pak se uvidi.Napisu esi to pomohlo,pak.
http://www.dexon.cz/katalog/profesional … filtr.html

(upravil mira 8. 2. 2013 16:41)

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ten Tvůj problém s brumem je dle fotek velmi špatně řešitelný. Podívej se třeba na tohle:
https://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_c01.jpg

Je jasné, že bez špičkového vybavení těžko uděláš stejnou mechanickou konstrukci s popisem panelu atd., ale co je důležité, je to uspořádání modulů a zdroje v krabici a jejich následné propojení.

Prostě příčina toho brumu ve Tvém případě je v tom chaotickém uspořádání drátů.
http://ba-200.sweb.cz/zesilovac.png

Teď nejde o to učit orla létat. Jako elektrikář určitě víš, že existují nějaká pravidla a nějaké zásady při tažení domovních rozvodů. V elektronice také platí pravidla a zásady pro tažení rozvodů uvnitř spotřebičů. Bohužel z fotky vyplývá, že je vůbec neznáš, protože jsi naprosto všechna ta pravidla porušil.

Jestli se chceš toho brumu zbavit, musí VEŠKERÁ kabeláž PRYČ, pak je třeba prostudovat zásady správného zemění a všechno natahat znovu a pečlivě. Tady jiná rada bohužel není.

Ty jsi učeň na elektru?

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Ucen uz dobrych 10 let nejsem.Ale neni to poprve co sem takovou pletenici zapojil a nedelalo mi to problem smile  .Ale urcite se nebudu dohadovat s odbornikama na audio ,kteri tady na foru urcite jsou...Ja jim urcite nejsem.Taky je to rada let co jsem  se pustil do stavby zesilovacu.V uceni sem jich postavil dost.

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Když zapojuješ rozvaděč, tak také vedeš všechny žlutozelené z jednoho místa, tak to udělej stejně s kostrou v zesilovači a možná tě to mile překvací v souvislosti s brumem. Sorry, ale "pletenice" u mě není řemeslo...

http://navolnenoze.cz/obrazky/prezentace/2409/12455.jpg

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Poslys frajere,proc to pletes do remesla?Placas uz 5te pres 9te.Nesrovnavej mi tady nejaky po domacku spraskany zesilovac s elektrickyma rozvodama v rozvadecich.Esi se ty zivis zapojovanim a pajenim slaboproude techniky, tak si na to klidne lep i nalepky s ferdou mravencem ,abys to mel ,jak ty pises  hezkeee.Jako fakt sorry ,ale uz si docela prestrelil.Uplne mi stacily tve rady,za ktere ti dekuji,ale vic to rozebirat nema smysl.Snad se neurazis.Kazdy ma jine nazory a jine postupy.Cest big_smile

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

To je dobytek, to se jen tak nevidí smile

Re: Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

[lajčíček] lol

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rušení asi vstupů v zesilovačích Tda 2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£