Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rotary subwoofer

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

(upravil check 21. 9. 2007 17:38)

Téma: Rotary subwoofer

Rotary subwoofer

Myslíte, že to umí zahrát více než jednu frekvenci zároveň?

edit: než odpovíte, tak asi aspoň přečtěte, jak to funguje

Web

Re: Rotary subwoofer

Myslim ze kdyby se to nerililo zakonem fyziky tak asi jo. No kdyby to totiz v okamziku milisekund menilo rychlost z 5 ot na 200 ot a pak zase zpet tak ano.

Web

Re: Rotary subwoofer

Ja si myslim že to dokaže aj viacej frekvencii naraz. Každa lopatka može rezonovať inou frekvenciou, ale realne by som to doma nechcel použivať i ked napad je to dory ale skor ako recesia...

Re: Rotary subwoofer

Co? Jak si vlastně představuješ, že to funguje?

Re: Rotary subwoofer

http://www.youtube.com/watch?v=Q5CRteX5hfQ

Web

Re: Rotary subwoofer

?? už jsem to jednou četl ale připadlo mi, že by to mohlo hrát cokoli - přece jen nezáleží čistě jen na otáčkách ne?

Re: Rotary subwoofer

Otáčky jsou konstantní, proud vzduchu se vytváří natočením lopatek jako u vrtulníku, šum je filtrován tlumenou přední komorou. Motor je napájen trvale stejným napětím a proudem, signál natáčí lopatky. Zřejmě tam musí být nějaký linearizační obvod a minizesilovač s obrovským DF, lopatky jsou ovládány elektrodynamicky.
Takže místo toho, aby kmitka tlačila píst, tak ovládá ventil. Pokud to opravdu funguje, jak je popsáno, tak by to mělo umět víc frekvencí zároveň stejně jako kónusový reproduktor?

Web

Re: Rotary subwoofer

takhle jsem to myslel.. podle mě by to víc frekvencí mělo umět uplně v poho.

Re: Rotary subwoofer

No vida... a my neznabozi používáme ostrý subsonický filtry s cílem ten infrabordel dostat pryč - a tady se řeší, jak jej naopak věrně přenést do posluchačových uší a kostí... Třeba poslech LP s tím musím být fakt úžasná "added value" smile

Nicméně tomu, že to dokáže rozpohybovat dveře, bych i věřil smile

Web

Re: Rotary subwoofer

Nicmene je prokazany silne skodlivy vliv infrazvuku na zdravi cloveka. Infrazvuk, konkretne hodnota 7Hz v dostatecne hladine nejprve zpusobi paniku se snahou co nejdrive uteci z mista "cinu", pokud je dotycny nestastnik bez moznosti uniku a hladina infrazvuku dostatecne vysoka, zabiji. Kdysi jem cetl, nevim uz kde, o pokusech v Londyne, v obdobi 2. svetovy s obrimi pistalami kostelnich varhan, "hrajicich" infrazvuk, nejakej silenej skladatel slozil skladbu, snad s nazvem "Horns of Jericho" a pri "koncertu" popraskaly v okruhu nekolika bloku skla v oknech a lidi utikali v panice z kostela, kde se produkce odehravala.

Re: Rotary subwoofer

Píšťala varhan infrazvuk? Který soudný výrobce/konstruktér varhan by plýtval kovem na takovou hovadinu?
smile

Re: Rotary subwoofer

Jo, já někde četl, že jistá frekvence poměrně rychle a bez vnějších příznaků způsobuje srdeční kolaps. A bylo to tuším těch 7 Hz. Taky něco podobnýho snad existuje jako "hlas moře" a způsobuje prý záhadná mizení lodí...

Web

Re: Rotary subwoofer

Sony pouziva takisto nejakych 10-15Hz v tych svojich psychowalkamanoch ,uz sa ani necudujem big_smile

Re: Rotary subwoofer

To sou mi věci.... Pokud máte někdo ještě něco na srdci, docela tohle vlákno žeru tongue

Re: Rotary subwoofer

Tom.boy: těch 10-15Hz je do mozku přenášeno jinak, nejčastěji pomocí kolísajících fázových rozdílů mezi L a R. A obvykle to bývá výrazně míň, na alfa meditaci se používá okolo 6Hz, na delta spánek cca 3Hz smile

Web

Re: Rotary subwoofer

3hz? takže když ti budu kolem ucha plápolat papírem 3x za vteřinu (žádný problém) tak usneš?

Re: Rotary subwoofer

asi tak nejako to je myslene big_smile takze staci ak si spravime nejaky sikovny generator a mozme to ist predavat za velke money big_smile

Re: Rotary subwoofer

je to pekna hracka, kdyby to stalo 150 dolacu, tak bych uvazoval, ze bych to nekdy i zkusil... a pak jsem zjistil cenu smile

(upravil check 24. 9. 2007 14:49)

Re: Rotary subwoofer

Ale aby tu někdo rozmašíroval technické řešení to né, to tady radši budou lidi řešit psychobláboly a offtopičit.
Já tady vůbec nechci řešit jestli má to pásmo pod 20Hz smysl, nebo jestli je technicky možné přenášet takové frekvence na nosičích a po kabelech. Jen mě zajímá jestli ta hračka za 20k $ vůbec funguje jeko měnič a nebo jako rezonátor.

luikas: No tak to je HighEnd cena... Určitě by se to dalo postavit za míň.

Web

Re: Rotary subwoofer

O tom se spekulovat nedá, dokud neznáš parametry toho serva. Zdá se mi dost podivné, že je to ve finálevlastně pasivní měnič. Sice servo má pohon, ale input je klasický nízkoimpedanční, tedy potřebuje zesilovač. Proč tam nedali svůj, za takové lowe, a neřešili vstup linkově?

Lopatky se nastavují tedy stejně jako repro hýbe membránou - elektrodynamicky, magnet-cívka.

Checku, tak to zkus postavit. Pro začátek nepotřebuješ ani přesný pohon na servu, ale stačit ti dostatečně předymenzovaný motor zapojený do hvězdy a nějaký převod, to si musíš promyslet. Rouru - zvukovod pro infrazvuk si spočítej.

A natáčet lopatky můžeš třeba pohonnými systémy nějkých vysokovýchylkových 4" repráčků. smile Pro začítek ti ty lopatky stačí dvě.

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rotary subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£