Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Rozhodl jsem se řešit problém.Veškeré kovové krabice a zemnící části signálových kabelů "mrazí",mají nějaký potenciál který je při styku s kůží nepříjemný.Nevím proč,zapojení v rozvaděči se zdá v pořádku,revize proběhla bez problémů.
Pro informaci:Nula přivedena před "fičko" a před ním je připojena k zemi.Za fičkem už je to nula.Zem samotná je provedena natažením drátu po celém obvodu základů.
Rád bych se alespoň dověděl co je příčinou toho potenciálu.Pokud je to přizemněné tak by tam přeci nic být nemělo.

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Máš kabelovku nebo antény? Často to dělá zařízení, které má v sobě na síťové straně filtr s Y kondenzátory, ale krabice už není zapojena na PE, pak se na krabici vytváří jistý potenciál.
Chtělo by to výčet zařízení, která ti to dělají, jejich zapojení a vnitřní propojení.

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Nejdřív jsem odpojil sestavu.V napájecí cestě je teslácký síťový filtr.Ale pak jsem zjistil že to leze i z kompozitního výstupu televize.Ta zas používá předzesilovač v anténě,což by mohl být ten problém.Kouknu na půdu,stejně tam mám cestu..

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Dělají to běžně levná DVD, Set top boxy..se spínaným zdrojem SMPS. Nejlepší je takový přistroj v hifi sestavě nemít. Na skříňce je třeba i 100V a při spojení s jiným přístrojem tečou stíněním kabelu vyrovnávací proudy..

Web

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

No, to jsou ty kundíky na skříňku:

(ten modrý nahoře)

http://www.o-digital.com/uploads/2179/2186-2/DVD_Power_Board_F8_DVD_SMPS_100.jpg

(upravil Anti 13. 1. 2013 11:59)

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Tak je skoro jasné,že podobný zdroj bude i v té televizi...
Co takhle tu TV(případně celou sestavu) dodatečně přizemnit?

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

U mě obvykle tohle nedělaly ty přístroje jako takové, ale spíš spojení celku s kabelovkou, proto jsem se na to ptal, u mě bylo mezi PE a kabelovkou kolem 100V..... Proto jsem se ptal co máš za rozvod, zkus jestli to "mrazení" přestane po odpojení kabelovky nebo antény - často to bývá i příčina brumu..

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Bohužel je to fenomén moderní doby - spínané zdroje. Já jsem to poprvé zaznamenal před třinácti lety u tehdy nově zakoupeného videa Panasonic. Přitom předešlé video Akai to nedělalo a mělo také už ten moderní zdroj. Ještě předešlejší videa to nedělala - měla normální zdroje. Ale samozřejmě nezáleží na tom, co je to za přístroj.

Na tohle si budeme muset zvyknout. Já jsem tenkrát potenciál skříňky stahoval k zemi přes anténní rozvod. Jedná se o velmi malý proud, ale při manipulaci bylo mnohdy nutné to od antény odpojit a to bylo nepříjemné (jednalo se samozřejmě také o řetězec několika přístrojů, všechno připojené k síti jen dvoupólovými flexošňůrami), pak jsem na spolenou anténu napojil i věž, tak už to bylo "jištěné dvakrát" - naštěstí žádná zemní smyčka ve smyslu brumu ve zvuku nebo obraze se nekonala. Tenkrát jsem i přitáhl pod šroubek kablík a na druhém konci nasunul na nulák. Zoufalství.

Je to velmi nepříjemná záležitost. Přesto že to není dejme tomu životu nebezpečné (možná by se dalo ale i o tom pochybovat), má to každopádně nepříjemné projevy a jsem přesvědčený, že nevhodnou manipulací cincema, hdmi, jackama apod. - při zhoupnutí, upadlnutí, nebo dotyku při tápání při zasunování kabelu s konektorem zavaděním o nevhodné místo by to mohlo mít fatální následky pro některý z přístrojů. Každopádně takové chování některého přístroje v řetězci je svinstvo.

Tolik můj názor a zkušenosti..

Re: Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Takže " jsem se do toho obul",a nakonec musel slavný Tesla WN 852 02 ven.Na signálové zemi je sice stále cca 80 V,ale už bez "mrazení"...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Prosím o radu-jak odstranit "mrazení" ze zemnění

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£