Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA zesilovač pro 4 suby

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

(upravil codex 23. 12. 2012 11:44)

Téma: PA zesilovač pro 4 suby

čau, potřeboval bych poradit s koupí zesilovače pro čtyři šneky EM 15 Bass s kappou 15lf 600w 8ohm zatím jsem to tahal hodně starým dobrým zesilovačem harrison P900 který měl do 8ohm nějakých cca 250W a teď bych potřeboval sehnat něco spolehlivého aby to mělo třeba 2x1000W 4ohm a s cenou do 15 000kč třeba i z bazaru , nejlépe 2U, víc místa v racku nemám, dík.
Bohužel jsem dlouho nikde nehrál tak už si nejsem jistý co je dnes považováno za spolehlivé značky zesilovačů pro suby

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Ze sortimentu QSC bych ti doporučil RMX4050HD, RMX5050, nebo lehkou PL340. Vzhledem k požadavku na cenu asi všechny z bazaru a stejně možná něco málo budeš muset přihodit. Neuspěchej to a nekupuj levný srágory. Určitě se ozve někdo další s jinýma alternativama.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

čau, ještě bych přihodil Crest audio např řadu CPX 3800 nebo lépe CC 2800 / CC4000. Kdysy to koupila jiná firma a dělají spolu dvě značky, mělo by být totožné zapojení i proveení ( jako je např. qsc,tapco,behringer) jenom s tím že ta kvalita je stejná a není to omrdané jak u BEhr.nebo tapco. Za boha si nemůžu spomenout jaka to je big_smile Tam bohužel ty ceny jsou taky úplně někde jinde a navíc tyto řady sehnat v bazaru bude asi problém - jsou to dobré kusy.
Ty to chceš jako stereo? jestli by ti stačilo mono skus kontaktovat nick milano měl nějaký domácí bastl zmůstkovaných leachů, prodával to za nějakých 12000kč. takže pokud by jsi hodil 4  8Rbedny serio - paralelně dostal by ses na 8R kde u tohoto bastlu i při 8Rto mělo celkem páru.! Nevím ale jestli to má udělané do racku a typoval bych že to byl min. 3U

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Mám super zkušenosti  LabGruppenama, řada FP. ale jsou docela drahý.. leda bys sehnal nějaký second hand...

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Na požadovaný výkon odpovídá tento kousek http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=556. Dnes se prodává jetý do 10000kč, ale neodpovídá tvému požadavku na 2U.

(upravil codex 23. 12. 2012 19:44)

Re: PA zesilovač pro 4 suby

dík , ty ceny jsou docela vysoko, zatím sleduji inzeráty a našel jsem jeden kde prodava dva QSC RMX 1450 a za oba chce 12000kč tak bych každý zapojil do mustku a na každý dal dva suby + sehnat větší rack , snad by to tak šlo

Re: PA zesilovač pro 4 suby

určitě by to šlo ale mají ve filtraci pouze +2x3300uF -2x3300 ( +4x3300 - 4x3300 bridge)  na větev což je celkem málo na 1400W

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Tak to je špatná volba. To není vhodný zesilovač na 2ks EM15 bass. Chce to polepšit.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Ten zesilovač od millana má 4U, je do racku, má asi 30kg, je spolehlivý a stavěl ho jawis a bylo to stavěno na výkon mezi 1200-1600W v ABčku s 12 páry MJL, měl jsem ho taky doma, je tam totiž (pokud si dobře pamatuji) 1600VA toroid.
1450 je max na středovrchy.
Pokud někde uvidíš kopie RMX2450, třeba EAW CAZ2500  tak neváhej, není to úplně nejhorší a když hold nemáš víc peněz tak se nedá nic dělat.
To co píše Dalča neseženeš za tvou cenu ani kdyby ses zbláznil, je to špička a ta se jentak neprodává a když, tak se toho člověk nezbavuje za pakatel stejně jako dražších Crestů. Já jsem na Prodancu v bazaru kdysi vyčáp CA18ku za dvacku smile Bohužel to bylo poprvé a naposled co jsem ji tam viděl za tuhle cenu smile Nekupuj levné Crowny XTi. Crest CPX je to samé jako QSC RMX, jen má trošku jinou topologii. CC2800 nebo 4000 nevím jestli seženeš za rozumnou cenu, už jsem dlouho nekoukal na bazary smile

Edit: Nebo přichází v úvahu Yamaha P7000S, spínaný zdroj tím pádem je to lehký zesilovač, 2x950W/4 , slušná součástková základna a bavil jsem se s jedním kamarádem co s tím jezdí na vesnické duc duc technoparty a prý ho má 3,5 roku a ani jedna oprava. Mě se ten zesilovač docela líbil...
Ale ta stojí 16000, zase je ale nová a umí 3200W v můstku smile

Web

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Tak Yamaha P7000S na basy určitě ne. Možná právě díky tomu spínanému zdroji je zvuk takový rozmázlý a s EM 15 Bass bude ještě hůř.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

souhlas, Yamahy řady Pxxxx maximálně na satelity.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

dík za rady a jakou máte zkušenost s tímto the t.amp TA2400 MK-X http://www.thomann.de/cz/t-amp_ta2400.htm
asi nic moc když je tam za 7500kč nebo se pletu ?

Re: PA zesilovač pro 4 suby

KarelXth napsal:

Neuspěchej to a nekupuj levný srágory.

Tak přesně proto jsem to psal, vím že to člověka svádí šáhnout po něčem HNED, ale když vydržíš, určitě se objeví po bazarech nějakej stroj, kterej ti bude sloužit třeba deset let, u strojů týhle kategorie se budeš pořád modlit, ať to nezdechne uprostřed akce...

Re: PA zesilovač pro 4 suby

To co psal Karel bych podtrhnul smile Jinak k těm Yamahám no nevím, mě se zdála do dvou MT18 celkem v pohodě, zase je to lepší než kdejaká jiná srágora.

Web

(upravil djmayo 24. 12. 2012 16:29)

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Pavey PV2600 alebo silnejsi PV3800 je to vnutri to iste ako Crest CPX cena za novy zhruba na tej urovni ako chces, hraju pekne aj do subbasoch za tu cenu je to velmi vdacny zosil. Pripadne ak chces nieco z nizsou hmotnostou mozem odporucit aj cinany LexonPRO 2000XL do 4 ohm v stereo su uplne v pohode, alebo extra male a lahke PKNC LC2002 alebo XD 2600 vyska 1U vaha pod 8kil, su to kvalitne madarske zosilnovace, no cena tomu odpoveda.
Yamahu P7000DS som pouzival aj na satelity aj subbasy, nemozem povedat, za danu cenu to hralo aj na subbasoch slusne, na satelity bol perfektny, dokonca to vedelo zniest aj mostik do 4 ohm bez toho aby vypinal, aj ked sa celkom slusne hriali, no mal som pocit ze ked sa to nahrialo na urcitu prevadzkovu teplotu potom to sa to uz drzalo a dalej sa nezahrieval, hraial sa skoro rovnako aj do 8 ohm, vtedy to bol najlacnejsi zosil s takym vykonom co mal spinany zdroj a relativne nizku hmotnost a za tu cenu to nebolo az tak malo muziky, akurat snad nevyhoda je to ze potrebuje na vstup dostat +8dB co je pri lacnejsich mixpultoch a crossoveroch problem, lebo sa tam dostava viac skreslenia, no mali sme DBX Driverack 380 a s tym to bolo v pohode.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Neobhajujte ty Yamahy, je to zbytečné. Opravdu na basy vhodné nejsou a tento názor se po mnohých poslechových zkušenostech rozšířil od Aše až po Vidlákov někde na východě.  A PKN ? To je zatím asi jenom zbožné přání výrobce nazývat to zesilovačem, sledoval jsem používání tří kusů v okolí téměř dva roky a dva z neznámých důvodů ukončily činnost a třetí byl prodán z důvodu zkreslování zvuku na vyšších kmitočtech při použití v sestavě 2x12"+1,5" a dnes je používán asi na odposlechy. Hned nato jsem ukončil svou veřejnou špionážní činnost.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

Ano vyslovene vhodny na subbasy nieje, teraz aj ja by som volil ina zosilnovac, no v tedy nebolo velmi na vyber a myslim ze sa nevybralo zle, kedze QSC RMX4050 bol vahovo neprijatelny a PL 340 velmi drahy. Zaujimave asi v SR na ti PKN dakto robi dobru reklamu, mal som na ne dobre referencie.

Re: PA zesilovač pro 4 suby

..njn, o PKN zesilovačích bych mohl vyprávět lol a George o tom dobře ví. 
Mám LC2002 i LC4004, ale od jisté doby vozím sebou raději i náhradní koncáky.
Dnes zvučím na štěpánské zábavě tři kapely, tak budu se modlit aby šlapaly zesilovače tak, jak se od nich očekává yikes

Re: PA zesilovač pro 4 suby

A když to byla novinka tak jsme si se švárou chtěli pořídit jedno LCčko smile Ještě že tenkrát na to nebyly finance, když to tady tak poslouchám smile

Web

(upravil codex 28. 12. 2012 8:54)

Re: PA zesilovač pro 4 suby

také se teď hojně objevuje zesilovač značky Samson...jaký na to máte názor ?

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA zesilovač pro 4 suby

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£