Téma: Kde sehnat součástky na výhybky?

V Dexonu zredukovali hodně součástek včetně mnou potřebné cívky na železe o hodnotě 3,9mH.Úkol je tedy prostý:Najít jiný E-Shop ve kterém mají alespoň stejný sortiment jako v DEXONU-rezistory 20W, slušný výběr cívek a kondíků za ceny jako v Dexonu který ale posílá i na dobírku.Neví prosím někdo o nějakém E-Shopu?

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Musí to být e-shop? Ty nemáš v dosahu nějakou prodejnu s elektronickými součástkami? Rezistory do 10W jsou běžné, je li třeba vyšší zatižitelnost, tak složíš víc kusů. MKT svitky jsou taky k sehnání všude, běžně do 15uF. To vše minimálně v GESu nebo GM. MKP pokud vím má v nabídce Prodance. Cívky si můžeš nechat dělat podle libosti, přinejmenším Kliment či Elektrosound a pravděpodobně i firmy co motají trafa by ti to mohly udělat.

(upravil check 18. 9. 2007 17:38)

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Ostravsky kondy (drexon) maji nejnizsi kapacitu v toleranci, jaka je dana.
V Prodance Bennic - kondy, rezistory maji bezne v Praze v prihradce. Civky ma opet i drexon, ale jeho dodaci lhuty jsou priserne; z elektrosoudu uz na to taky cekam necelych 14dni, ale aspon je vstricnej a levnej.
JKL je sice rychlej (dnes/zítra), ale drahej (alespoň taková je moje zkušenost), měří indukčnost v desetinámch mH - Cliem.
Audium.sk taky motá, ceny jsou dobré, do Čech ti to, pokud vím, pošlou za české poštovné.
Pak tu ještě někdo uváděl nějakýho člověka, ale toho už si najdi.
Monacor má veškerý materiál, ale levný není.
Nevím, které z těchto firem motají na železo. O železe vím pouze u dexonu a monacoru. Elektrosound má jenom velká jádra na sub výhybky.

edit: dexon motá akorát tak objednávky

Web

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

ešte sa dajú kúpiť aj hotové cievky od visatonu, ale najlacnejšie tiž nie sú.
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … index.html
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … index.html
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … index.html
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … index.html
doba dodania tiež nie je najkratšia, ale niečo býva aj akladom, ak má človek šťastie

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Tak to je vážně zlý.Když už jsem pro ty repra udělal pořádnou ozvučnici tak skončím u výhybky.Mmnt, Dexon motá i konkrétní hodnoty cívek?

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

A teď který z výrobců cívky i měří?
Audium zde prezentoval tu Sýkorovu tlumivku, ovšem sám autor psal, že je třeba navinout o 5% více a přesnou hodnotu pak doměřit.

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

5 závitov, nie 5%. A je to len o tom, že keď dodávame cievky do páru bední, tak by mali byť zhodné. Meriame všetky používané cievky. Visaton, Monacor a Dexon na tom nie sú zlé, ale určite bez výstupnej kontroly - rieši sa to uvedením tolerancie. najmenšiu toleranciu má asi Visaton, ale ani tam cievky nie sú jedna ako druhá. ono sa to pri sériovej výrobe ani nedá. žiadny zákazník by to nezaplatil, až na pár pedantov, ale tí si väčšinou nechajú navinúť špeciality.

(upravil pistole 18. 9. 2007 7:35)

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

ještě monacor prodává cívky, nejsou ani drahý . Kondenzátory prodává taky ale naopak svinsky drahý.

BTW tolerance cívek jedna proti druhé nejsou velký - je to dáno tím, že jedou na stejný počet závitů. mohou se ale v rámci tolerance lišit od nominální hodnoty. Jinými slovy chyba je spíš systematická než náhodná.

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

mengel252: 5% z celkového počtu závitů, je ale možný, že "5 závitů" u každé cívky stačí.

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Ad tolerance - Třeba elsound to měří přesně. Aspoň v rámci chyby svého měřáku (nic referenčního) jsem měl vždy (tedy na displayi měřáku, jaká byla realita ví bůh) přesně tu hodnotu, kterou jsem požádal.
Nejspíš dnes si tam jedu pro nějaký materiál (komplet osazení pro pohlcovač ticha MKII) tak tu hromádku můžu vyfotit... A třeba udělat srovnání požadovaných a naměřených.

(upravil mengel252 18. 9. 2007 8:14)

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Tak sa ospravedlňujem za nesprávnosť svojho výroku. Naozaj tam má byť uvedené 5 závitov. Mr. Sýkora to počíta veľmi presne. Chuckov program je spríjemnený výpočet Boba Velikého - používame na výpočty tento program.

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Michale, je teda pravda, že v elektrosoundu nemotají malé vzduchové cívky?

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

mengel: Jak jsou na tom dexony, dodržují 10%, nebo dokonce míň?

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Mě namotali i špulky tak 1.5cm v průměru slabounkým drátem do kompenzací. Je fakt, že elsound je takový... no... zítra, pozítří, příští týden...

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

antonio
mysim, ze vsetky cievky, co sme merali, boli pod 10%

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Kliment prý cívky měří... A je s nim dobrá domluva, takže bych doporučil cívky od jiri.kliment@centrum.cz a kondenzátory + rezistory z Prodance, maj snad vše skladem

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Díky za radu, ale já už jsem odeslal objednávku do ES. smile

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

Tos měl kruci říct, taky bych si něco vzal a ještě jsi mohl mít lepší cenu. No jo, smůla. smile

(upravil little 18. 9. 2007 13:16)

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

No jo, ale je taky možný, že se ta objednávka neodeslala.Veškeré moje brouzdání po netu probíhá přes Web Walk-tj.displej mobilu.Nechce mi to odesílat mejly a skoro veškeré odchozí data kromě fóra. smile Sakra Michale, tos to nemohl říct dřív?A ještě jedna věc:Psal jsi, že tam dneska pojedeš, mno nemohl by ses tam zeptat, jestli jim moje objednávka došla? big_smile

Re: Kde sehnat součástky na výhybky?

little: Jak to asi mohl vědět... Když už sis objednával ES, tak doufám snad MKP?