Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » napájanie / súčasné problémy z aldax asw

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

(upravil dbmax 7. 1. 2013 13:03)

Téma: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Zdravím vás, potreboval by som menšiu pomoc, keďže som bez subu zopár mesiacov a niekoľkokrát pokazený audioswitch kým príde je v nedohľade, chcel by som vyriešiť napájanie subsenioru, nakoľko to bolo doposiaľ z asw, mám malé trafíčko, ktoré na výstupe dáva ac 13v/100mA a ním by som chcel napájať subsenior, skôr neviem ako ho zapojiť na vstupe subseniora, lebo v tomto smere som puk, dávam radšej foto trafka a fareb.označenia napájacieho káblika subseniora, dík za helf.

https://i.postimg.cc/bd4QfY0T/2117982.jpg https://i.postimg.cc/8jWLp8tV/2117983.jpg

Web

(upravil millano 6. 12. 2012 13:31)

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

subsenior je napájen symetrickým zdrojem, ty máš trafíčko co má jen jeden sekundár, potřebuješ ale buď 2 ty samá trafa nebo jedno se dvěmi shodnými sekundáry 12 - 15V AC , to musíš usměrnit, vyfiltrovat a následně stabilizovat na standartních  +-15V.

( řešení jednocestného usměrněnění se 2 diodama mu nedoporučuju hned z několika důvodů - zvlnění, nízké výstupní napětí, atd. )

stačí ti jednoduchý zdrojík jako např. co je u actidampu MK4 za předpokladu že trafíčko bude mít do 2*11V AC ( záleží podle toho, kolik vydrží operáky, NE5532 by měli vydržet max +-22V , pak by si mohl použít trafo co má sekudární napětí až 2*15V a nepoužít stabilizátor. )
Každopádně nejlepší řešení je ono trafo  2*15V a za usměrňovač a kondy dát stabilizátor jehož výstupní napětí odpovídá Aldaxem doporučenému napájecímu napětí Subseniora.

principiální zapojení symetrického zdroje:

http://s19.postimg.cc/5aeuu048f/1477_suply.jpg

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Není to náhodou submodul odemě? smile) je mě nějakej povědomej..

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Ďakujem Millan, ja by bol schopný to tak zapojiť metódou pokus-omyl big_smile takže od napájania subseniora ako amatér upúšťam, budem čakať na aldax ako na zmilovanie božie smile
Ondra, moc by som sa s tým smajlíkom neusmieval, mám na teba aj na aldax ťažké srdce.

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Tak jen do mě...

Web

(upravil dbmax 26. 1. 2013 11:43)

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Jak je libo, všetko sa to pekne začalo pinom/mi, v podstate si to ani nemohol mať vyskúšané, ináč by ti nefungovalo auto zapínanie asw ako aj mne. Človek si to musel ponapravovať sám, taká maličkosť, ale to je nič.

Druhou vadou ako zrejme u všetkých aldax audioswitchou s modrým trafkami Era sa trafíčko upieklo, nebol som jediný, komu sa to stalo, malo vysokú pracovnú teplotu a z cieľom zabudovať modul do samostatnej skrinky subwoofera od otrasov sa trafko uvarilo. Reklamácia prebehla v poriadku, kupodivu len do 1 a pol mesiaca, bol vymenený nový audioswitch, ale už čiernym tráfkom tronic, sem zareagoval výrobca, dali vyrobiť iný typ ktorý to zniesol úplne bez problémov.

Treťou poruchou bolo samo od seba zapínanie, spolu z brumom možno nejakým skratovaním vydávajúcim z audioswitchu, vtedy putoval celý modul na reklamáciu, žiaľ chyba nebola nájdená a tak audioswitch si robil čo chcel, zapol sa kedy chcel, samozrejme vždy rana do repráku ako z dela, zrejme nejaké skratovanie v režime auto z asw, len boh vie. Po dvoch mesiacoch som dostal modul v pôvodnom stave.

Postupom času nastala spolu s treťou poruchou aj štvrtá porucha, kde pri aktivácii strieľaľ termistor, opäť ako inak v audioswitchi, zrejme kvôli tvrdému toroidu ATr3A, ktorý sa zapínaniu audioswitchu nepáči, no opäť ďaľšia reklamačka tentokrát len ´´od septembra do decembra´´ bol menený za omnoho silnejší termistor. mal som vianoce, chvála ti pánu Bohu, asw je doma tesne pred štedrým dňom, môže sa hrať.

Budiš aktuálne piata porucha audioswitchu, v režime Auto, keď pri neprítomnosti signálu sa má vypnúť, nastane aspoň 2 sekundové tvrdé skratovanie, brumenie, kým sa prepne do standby módu. Nemám chuť na ďaľšiu reklamáciu ...

A čo sa týka aldaxu,  týchto nespočetných množstiev reklamácií, niekoľko mesačných čakaní na vyriešenie opráv, kvantum emailov, doprosovania o opravu výrobku, doprosovania o zaslanie vecí späť ku mne, veľa premrhaných peňazí za poštu a čo najpodstatnejšie, nemá človek od nich faktúru, ani záručný list a ani akýkoľvek doklad o kúpe tovaru, ktorý by mi umožnil odstúpiť od zmluvy, vrátiť výrobok a získať späť svoje peniaze.
Za toľké nemalé finančné prostriedky jednak za modul, jednak za konštrukciu subwoofera s labinou, kde komplet stavbu odhadujem 700-800eur som mohol mať úplne niečo iné, nové, zo zárukov, v nablýštenom laku, trebárs aj velodyne, b§w, heco celan gt sub atď atď... škoda roboty, škoda trojročného trápenia nekonečných opráv prekliateho audioswitchu hmm
Spomínam si na tú frázu potulujúcu po tomto webe ´´naše výrobky prežijú vás, vaše deti a deti vašich detí ´´ akurát tak bačov prt.

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

to je teda sila, neviem pre čo na tých trafách každý tak šetrí a už vôbec neviem pre čo sinclair... celkovo to mohli vyskúšať než sa to začalo predávať, toto by nasralo asi uplne každého, mohli ti aspon to poštovné zaplatiť

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Len nie je sranda za robený modul vysoliť vyše štyristo eur, to je už slušná suma, za to som mohol mať trebárs aj tri digitálne moduly od monacoru sam300d, od monacoru čo som mal veci nikdy nebol s ničím problém, takisto od dexonu, darmo bude niekto kydať na dexon a na ich čínske šunty, sám som mal doma modul pre sub ZS-351, doteraz ťahá po akciách dva 12´´profíky, ďalej ZS-401, ktorý opäť už približne 4 roky si vykonáva svoju prácu bezproblémov, všetko za podstatne nižšie sumy.

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

dbmax napsal:

A čo sa týka aldaxu, 
...
najpodstatnejšie, nemá človek od nich faktúru, ani záručný list a ani akýkoľvek doklad o kúpe tovaru, ktorý by mi umožnil odstúpiť od zmluvy, vrátiť výrobok a získať späť svoje peniaze.

Já myslel, že je to záležitost Pierra a doklad normálně člověk dostane?

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

síla

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

dbmax napsal:

najpodstatnejšie, nemá človek od nich faktúru, ani záručný list a ani akýkoľvek doklad o kúpe tovaru, ktorý by mi umožnil odstúpiť od zmluvy, vrátiť výrobok a získať späť svoje peniaze.

Můžeš toto popsat trochu srozumitelněji? Ty nemáš fakturu a chceš reklamovat, nebo odstupovat od smlouvy?

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Divný, já od Aldaxu vždycky doklad měl.

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

nemá to z druhý ruky, aldax mu vyjde vstříc, a on ještě frfňá? dbmaxi, tak jak to teda je?

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

O střílejícím termistoru a hořícím trafáku už tu někdo psal dříve, možná i jinde.....

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Hovoril som jasne, od prvého nákupu nemám žiaden doklad, faktúru ani záručný list ani akýkoľvek doklad o kúpe tovaru, proste žiaden doklad, ktorý by mi umožnil odstúpiť od zmluvy, výrobol vrátiť z dôvodu častých porúch. Modul v podstate vyrobil Ondra ch, malo to byť na skúšku, či bude záujem na trhu a či sa uchytí, modul nasledoval k pierrovi (do aldaxu) a odtiaľ som ho zakúpil.
Reklamovať sa reklamovalo dosť, pierr bol ústretový, trvalo to toľko/toľkokrát, ako som písal, babakusi odstúpiť od zmluvy? ale akej? žiadnu nemám big_smile v krabici prišiel iba modul. Aj tak to už nemá zmysel, dva roky ubehli, nie som jedináčik, už každý pomaly frfle na aldax, avšak tiež je zaujímavé, po početných mailoch, ako sa chalani aj medzi sebou informujú, čo a ako sa veci majú, či je na aldax spoľahnutie alebo nie, či sú to kvalitné výrobky alebo ošust, také zvláštne, jednoducho sa toho boja.

Web

(upravil Honza63 31. 1. 2013 11:45)

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Je na firmě Aldax, aby se k tomu vyjádřila. Ale: koupíš si prototyp, někým vyrobený na zkoušku, nemáš žádný doklad a píšeš, že se šíří zvěsti o kvalitě a spoplehlivosti výrobků Aldaxu(při tom ti to Aldax ochotně opravuje). Podle mě je to od tebe obchodně velice neseriozní. A to už vůbec nekomentuji problematický nákup samotný(já bych si nikdy ověřovací kus ničeho nekoupil, když navíc víš, že jej dělal někdo mimo vlastní firmu).
Využívám služby Aldaxu od první stavebnice DPA 222 a jsem více než pět let bezvýhradně spokojen.

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

panebože, kde se furt berou...

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Asi bych se k tomu měl vyjádřit, s tím audioswitchem jsem měl potíže už já, měnil jsem trafo a 7815ku pak už fungoval, jestli tam byl špatný dotek v nějakém konektoru tak při zkouškách jsem na to nepřišel, modul fungoval.

Pierre se ani neozval, že s tím modulem je něco špatně, klidně jsi mě mohl kontaktovat přímo.

Web

(upravil dbmax 31. 1. 2013 14:48)

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Tie piny to bola vec na mávnutie rukou, ktoré sa mohli v tej zabalenej fólii uvolniť aj pri preprave, ja som ťa ondra ani nechcel kontaktovať, však sa jedná o priame technické poruchy, s ktorými ty nemáš v podstate nič spoločné smile
Teraz mi je ťažko povedať aj podľa honzu63, či som mal nárok alebo nemal nárok na doklad o kúpe, aj napriek tomu, že bol modul osadený predpokladám novými súčiastkami. Tiež sa mi nepáčia slová o špičkovej kvalite a bezkonkurenčnosti, pane bože a toľko nespokojných ľudí s prekliatými audioswitchmi, je to len elektronika, ktorá nikdy není večná.

Ed: takto ešte doplním, aby sa to niekam zle nezvrhlo, ja som reagoval na ondrov príspevok, prečo som nespokojný, prečo som založil túto tému a vyjadril svoju zlú skúsenosť, samozrejme nemám v žiadnom úmysle sa niečoho domáhať, aby to bolo jasné !!!

Web

Re: napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Mrzí mě , že to s tím modulem tahle dopadlo, nestavěl jsem to pro to abych se na tom napakoval, ale pro to že mě to baví....

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » napájanie / súčasné problémy z aldax asw

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£