Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Povrchová úprava reprosoustav

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Povrchová úprava reprosoustav

Zdravím,
mám možnost koupit reprosoustavy v černém klavírním laku, ale tento lak je značně poškrábán. Na určitých místech jde o silnější škrábance.
Navíc se mi taková úprava nelíbí, ale jde o vzácné reprosoustavy a cena je velice příznivá.
Má otázka zní. Jaký mi doporučíte nový kabát? Přemýšlel jsem nad samolepícími fóliemi od 3M s imitací dřeva, ale samozřejmě nejlepší by byla dýha.
Lze aplikovat dýhu také na oblé tvary? Nebo lélpe, lze dýhu tvarovat?

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Jde třeba na zaoblenou hranu. Na takový tvar kolem basáku ale už nejde.

(upravil vision 14. 11. 2012 18:14)

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Určitě ty bedny většina zná. Jde o JBL 250Ti. Ty hrany jsou zaoblené a výškový reproduktor je zasazen do takového kulatého rámečku. Ten vsak lze vyjmout.
První verze těchto reprosoustav je právě v dýze, takže by to jít mělo. Jde spíš o to, jestli se to dá podýhovat dodatečně a jestli by to někdo tak dobře udělal.

(upravil Hippo007 2. 11. 2012 15:35)

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Doma to nejspíš neuděláš. Jediný, co mne napadá použít, je vakuové dýhování.

Re: Povrchová úprava reprosoustav

To vakuové dýhování vypadá dobře, ale to asi znamená kompletne bedny odstrojit. Nebo by stacilo sundat reproduktory?

Re: Povrchová úprava reprosoustav

JE potřeba si uvědomit,že cokoliv co do toho lisu strčíš a bude v sobě obsahovat vzduch,se pravděpodobně poškodí. Já bych bedny odstrojil zcela určitě komplet,stejně budeš potom muset brousit.....

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Dobře, díky.
Ještě se zeptám... má někdo tušení, na kolik by taková sranda vyšla?

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Já si myslím, že ta dýha by byla spíš jen pro tvůj "lepší vnitřní pocit". Pokud jsou ty bedny v klavírním lesku, tak by bohatě postačila ta 3M fólie, jak jsi sám navrhoval, protože jsou dost odolné, a na "klavíru" to drží tak, že to bude na furt. Navíc 3M dělají i tvarovatelný, takže není problém i na složitějších tvarech. Jen je musíš umět lepit. Mají tak kvalitní lepidlo, že lesklýho povrchu se jen dotkneš tím lepidlem a už s tím nehneš. Musí se to lepit na vodou poprášenej povrch- třeba rozprašovačem na kytky, a pak stěrkou přihlazovat, čím se ta voda vyžene. Já takhle potahoval bedny 3M fólií s povrchem "karbon" a vypadá to perfektně, drží to perfektně.

Web

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Sagitarius: hod sem foto. Jak se s tim pracuje? Da se ta folie treba vtahnout do zapusteni reproduktoru a tak?

ruzne DIY repro

Web

Re: Povrchová úprava reprosoustav

http://www.stream.cz/uservideo/573675-j … mezanin-cz

(upravil sagitarius 3. 11. 2012 23:04)

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Fotky nemám, dělal jsem to před 5 lety pro kamaráda. Ta fólie se dá bez problémů vkopírovat i do plynule zaoblenýho zvukovodu, nebo do zafrézování pro reprák. MUSÍ to ale být verze plastická-tvarovatelná. Obyčejný nejdou takto vtlačit, a při kopírování třeba zaoblenýho rohu dělají "vrásky". Ty plastický klidně okopírujou i ty zaoblený rohy- musí se na ně natáhnout. Ale jak říkám- lesklej povrch nejdřív poprášit rozprašovačem vodou a fólii pokládat na mokrý povrch. Na suchý to ani nezkoušej. Jen se dotkneš a už s tím nehneš, a při pokusu o odtržení fólie si ji zdeformuješ, případně většinou odtrhneš i s lakem. Ty plasty v autech ja na tom videu nemají hladkej lesklej povrch, takže tam se to tak drasticky nepřilepí a dá se s tím ještě hýbat. Proto taky pak používá pro dokonalejší přilepení teplovzdušnou pistoli. Na hladký povrchy to už není nutný [ale taky to pak ještě zlepší přilnutí]. Pokud nemáš zkušenosti, chce to zkusit nejdřív na něčem menším, abys nejdřív zjistil, jak se to chová.
edit:
Jinak ten karbon od 3M je tak dokonalej, že ani při pohledu zblízka téměř nikdo nepozná, že jde jen o fólii. Ale dřevo od nich vypadá taky fantasticky.

Web

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Tak ta fólie je podle mě výborná věc. Pamatuji si, jak jsem lepil samolepící tapetu na subík a nevypadalo to nejhůř. S tou fólií to musí vypadat dokonale.

Web

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Jestli je koupíš a budeš chtít kvalitní nový kabát, tak se dá  doporučit snad jen nový lak... bohužel...

píšeš :
"""První verze těchto reprosoustav
je právě v dýze, takže by to jít
mělo."""

Ale ono to dýhovat takhle vcelku nejde, ani vakuovým lisem si nepomužeš.
Dýhovány jsou plochy, zaoblené hrany jsou z masivu. Na detailních fotkách to jde vidět.
A myslím že i ta folie není moc dobrej nápad.Není zde možnost chytit se jediný rovný hrany a musel bys ji nesmyslně napojit v ploše což je vidět.
Škoda.

Nebo si kup jen vnitřnosti za dobrou cenu a nech si kabinety udělat dle originálu. smile

(upravil vision 14. 11. 2012 18:12)

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Tak jsem oslovil firmu, která dělá běžné i vakuové dýhování.
Tohle prý ale udělat nezvládnou.
Tak mne ještě napadla jedna věc. Co kdyby se dala dýha jen na boky. Předek by se mohl řešit nějak úplně jinak.
Já mám na Infinity Kappa na přední straně něco jako koberec.

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Tak JBL jsou doma.
Ty skrabance nevypadaji tak hrozne a jsou predevsim na jedne vrchni strane.
Napada mne tedy spis jina moznost a to skrabance rozlestit.
Myslite, ze by to necim slo?
Posilam fotku.
https://lh4.googleusercontent.com/-cqBpfF9GLsw/T1EKFp7nIhI/AAAAAAAACLo/F_LAlDPnUw8/s517/IMG_1210.JPG

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Musel bys do hloubky a protože nevíš jak je to udělaný, nic neleštit.
Kvalitní brusný a leštící pasty sice škrábance vybrousí, ale taky vytahnou z podkladu stopy po broušení atd, a to nemluvím o mapách který ti to může udělat.
Pravděpodobně by to bylo z bláta do louže.

Re: Povrchová úprava reprosoustav

To vypadá že to je jen ve vrchním bezbarvým laku,do barvy to nešlo.....

Re: Povrchová úprava reprosoustav

Kdyz pres ty skrabance prejedu hadrikem, citim jak to dre. Asi budou hlubsi nez to vypada.
Zatim to necham byt. Treba se casem neco vymysli.
Cim se vubec ten klavirni cerny lak cisti, lesti, osetruje?

Re: Povrchová úprava reprosoustav

zkusil bych koupit opravnou tužku na todle, trochu přeleštit a pokud to hodláš často utírat, tak ještě stříknout slabou vrstvu lesklého laku.

Web

Re: Povrchová úprava reprosoustav

rozleštěním zmizí jen vlasové škrábance,ty hlubší a širší to naopak ještě zvýrazní vyleštěním a zaoblením okrajů.Opravit to lze 2 způsoby renovačním a pohledovým smile
renovační - lehce obrousit celou plochu,zakrýt hrany a plochy okolo,nastříkat a brousit a leštit a leštit.....
pohledový - odmastit isopropylem,šrábance vyplnit pomocí klasického pera na inkoust,nebo seříznuté špejle nitrolakem a po vytvrdnutí rozleštit
Na oba způsoby je potřeba hodně trpělivosti,vybavení a i trochu zkušeností.Je potřeba si nejdříve laky vzájemně zkusit někde kde to nebude vidět.Bruska je potřeba vybrační s větší plochou - nejlepší jsou ty s elektromagnetem,s excentrem se používají jen na hrubé broušení.Na leštění by mohla stačit i leštička na auto.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Povrchová úprava reprosoustav

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£