Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 17)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 340]

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Zvukovody jsou u EuropeAudio "Ready for shipping" smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Nějak rychle! big_smile To bude potřeba co nejdříve dodat montážní matroš...

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Už jsou na cestě.

Jinak za 2ks 12"WG Dayton dáte u EA i s dopravou necelých 48€ (při objednávce v neděli, kdy je 5% sleva a platbě kartou, při platbě příkazem asi o málo víc).

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

proč si je nekoupit levněji v intertechniku, když je můžu koupit dráž v EA smile
https://www.intertechnik.de/Shop/Lautsp … mp;extra2=

http://www.europe-audio.com/Product.asp … t_ID=11403

Web

(upravil MaBat 23. 10. 2012 23:27)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

No dobře, tak za 31€ z Intertechniku smile
Žil jsem v tom, že mají dražší poštovné. Takhle to je dobré.

(upravil MaBat 22. 10. 2012 23:07)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Tak všechno zpět. Zvukovody Dayton došly, bohužel jde o velké zklamání a jsem z toho dost rozladěný. Největší průšvih je průměr hrdla, který není 25.4, ale ve výsledku cca 29mm. Pokud by se z toho mělo vykřesat něco použitelného, bude s tím spousta práce s tmelem a ani tak nebude výsledek kdovíjaký, jelikož ten okolní tvar jednoduše nedovolí hladké navázání, muselo by se předělat několik posledních cm...

Takže tohle nějak doděláme, asi si s tím dám tu práci a zkusím to ručně upravit, ale dál tyto zmetky rozhodně není možné s klidným svědomím použít. Bohužel. Dál budu dělat bedny pouze se zvukovody, které si sám nakreslím a MadBOXs vyrobí.


http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_img_028-2.jpg

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To je teda hnus velebnosti.
Co tam dát mezikroužek a nátrubek trochu prohloubit?

(upravil MaBat 22. 10. 2012 23:34)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Něco takového se s tím bude muset udělat. Není to ztracené, ale těžko tohle použít do zamýšleného projektu. Nečekal jsem zázraky, ale že nebude takhle sedět hrdlo, mě nenapadlo. Navíc je to takhle okousané... Vzal jsem ze zvědavosti i 10" a je to úplně stejné. Škoda, za 30€/2ks by to jinak nebylo tak špatné.

Nejlevnější (snad) použitelnou variantou se tak opět stává Fane FH230. Ovšem 800,- už není v celkových nákladech zas takový rozdíl oproti serioznímu 12" WG z MDF za cca 1500,-, který je ale ve všem úplně někde jinde. Je tak otázkou, jestli se má vůbec cenu o něco takového snažit při ušetření čtrnácti stovek...

(upravil palkic 23. 10. 2012 8:25)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Tak to je zklamání s tim WG. Tohle ten projekt celkem prodraží bohužel...

(upravil MaBat 23. 10. 2012 23:33)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Obávám se, že pokud by se měly přesto použít ty Daytony, zájem o takový polotovar nebude, pokud by si to měl každý upravovat. Teoreticky by se sice dal vyfrézovat nebo vysoustružit "špunt" - přípravek, jehož otiskem do nanesené vrstvy tmelu okolo hrdla by se vytvořil požadovaný tvar a jen by se to nechalo zaschnout (a pak lehce přebrousit), ale kolik lidí bude ochotných se tím vůbec zabývat?

Redukce se závitem by se zašroubovala jen z části (to už je ten kovový kroužek na fotce výše, 1" je vnitřní průměr). Pak by se to takto dalo relativně jednoduše a reprodukovatelně napravit a mohly by zůstat WG za 8€.

Víte co - já to zkusím, zas takový zájem o to asi celkově nebude, abychom těch pár kusů nedali dohromady smile

Zkusím pořídit šablonu, pomocí které se bude dát, doufejme, jednoduše napravit nepřesnost hrdla, a dát jim ještě šanci. Koneckonců bude k tomu jinak všechno připravené. Pokud se to podaří a osvědčí, bude k dispozici přinejmenším know-how, jak to udělat, šablona, popř. rovnou hotové WG za nějaký odpovídající příplatek. Zas je asi škoda to úplně pohřbít.

(upravil palkic 24. 10. 2012 10:33)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Pokud by byl potom nějaký nákres té redukce, aby to bylo stejné jako tvůj WG, na kterém to bude odměřené, tak by neměl být zas takový problém si ten mezikus vysoustružit a dobrousit. Ve výsledku by byl ten WG hlubší o tu redukci, nebo nevím jak velká bude potřeba, aby se dal vytvořit plynulý přechod.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To nemá být mezikus. Uvidím, jak to půjde, udělám nejdřív odlitek prototypu. Ten by pak u jiného kusu teoreticky stačilo jen otisknout do tmelu (předtím vyvrtat dírky pro odtok nadbytečného, atp., ale to už jsou technologické detaily).

(upravil palkic 24. 10. 2012 10:49)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jsem zvědavý, jak to bude nakonec vypadat a jestli to nebude dělat nějakou neplechu po zvukový stránce.

(upravil MaBat 24. 10. 2012 11:22)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Je to velmi prosté:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_daytonwg.png

šedá - WG
modrá - redukce se závitem (ADM 25-25, jelikož zamýšlený driver není šroubovací)
červená - tmel
zelená - šablona/špunt

Celková délka se tak zvětší o cca 5mm. S tím už nic neudělám a pravda je, že to i s driverem bude už celkem hluboké. Snad se s tím půjde ve výhybce nějak rozumně vypořádat (je víc možností, jak na to).

(upravil palkic 24. 10. 2012 13:54)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To jsem si představoval horší situaci. Tohle je v pohodě.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Tak je to ještě složitější, zjistil jsem to bohužel až když jsem přetrhl první pokus od odlitek.
Redukce se závitem, tj. konkrétně zmíněná ADM 25-25, není zevnitř válec, ale zužující-se konus (cca 26.4 -> 24.5).

Chybí tu smajlík trhající si vlasy smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Takže pro odlévání budeš muset ještě nechat udělat válcový protikus na ten zelený trn ? Už celkem chápu, že si Troels našel jeden WG a na tom postavil 4 různé bedny.

Web

(upravil MaBat 25. 10. 2012 15:25)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Ten konus dole nechám, to už nemá smysl. Mám hotovou šablonu až k začátku té redukce (ani nevím, jak se tomu správně říká - kopyto to asi není), teď to ještě zkusím přenést na další WG a buď to rozumně půjde, nebo se na to samozřejmě vyfláknu smile


Každopádně naše WG s MadBoxem, navíc dělané tvarově vždy na konkrétní driver, jsou proti tomuhle totální state-of-the-art (nakonec, nejen proti tomuhle). Jsem opravdu zvědavý, čeho se podaří s tímhle zvukově dosáhnout.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Můžu poprosit o měření zkreslení toho měniče se zvukovodem? Při alespoň 90dB SPL/1m. Díky.

(upravil MaBat 27. 10. 2012 15:26)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Nelineární zkreslení je tu z principu velmi nízkého řádu a pro ucho prakticky nezaznamenatelné. "Zkreslují" horny, které trpí v první řade lineárním zkreslením, především difrakcemi a rezonancemi. Může za to nelineární percepce ucha.

Nikdo, kdo někdy slyšel zvukovod s minimem difrakcí (a to není ani trochu samozřejmé), si nikdy na žádné zkreslení nestěžoval. Naopak jsou to zdroje zvukově velmi čisté i při vysokých hlasitostech, proti takovým běžným kalotám dost zásadně. Potvrdí to každý, kdo to chvíli poslouchal.

Na téma měření zkreslení samotných driverů (v grafu HD dost významně se podílejících na výsledných číslech), viz např. http://www.gedlee.com/downloads/AES_subjective.pdf
Poučné (a překvapivé), s dalekosáhlými důsledky. Tak už laskavě přestaňtě asfaltovat a něco si o těchto věcech opravdu nastudujte a vyzkoušejte, zatím to je jedna velká bída.


- Dostanu-li se k tomu, měření zkreslení v rámci možností (tj. několik prvních harmonických) klidně udělám a obrázky ukážu, nemám důvod cokoliv skrývat. Bežně to nedělám, jen něco podobného, ale z úplně jiných důvodů. Doufám jen, že to neposlouží jako uspokojení vaší egomanie a psaní demagogických pitomostí, bez hlubší znalosti věci, jako jinde. Na to zvědavý opravdu nejsem.

Příspěvky [61 až 80 z 340]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£