Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

Zdravím všechny audio nadšence.

Chci se s vámi poradit ohledně stavby vlastního domácího subwooferu.

Představa:

Magnat Supreme 3800 (38cm), 600W Max
110-120l ozvučnice s dvěma bassreflexy pod měničem (každý s průměrem 100mm)
Materiál ozvučnice: Masivní smrk, suchý, cca 2 cm tlustý
K odhlučnění bych použil nějaký akustický materiál, řekněme tlumící panel se 30mm jehlany.

S čím potřebuji poradit:
Vzhledem k tomu, že jsem amatérský nadšenec, tak bych potřeboval poradit ohledně výběru zesilovače. Mám takovou představu, že bych použil monokanálový autozesilovač a ten napájel 230V zdrojem, který by transformoval napětí na 12V a byl schopen zesilovači stabilně dodávat alespoň 40A.

Jaké máte návrhy?

Ocením jakékoli návrhy nebo ponaučení.

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

špatně, špatně, špatně smile
jak jsi přišel na objem 110-120 litrů?
jak budeš mít dlouhý bassreflexy? nebude lepší a levnější udělat štěrbinu?
proč zrovna tento reproduktor?
jen kvalitní trafo s filtrací by tě stálo majlant, aby bylo schopný utáhnout silnej monoblok nehledě na to, že to bude velké ,nehezké a neumím si představit, jak bych si to zakomponoval do interiéru
levnější je koupit submodul- řekněme že pro tebe by byl vhodný s cenovkou od 8tisíc výš, protože jako všude platí, že dostaneš pouze to, co si zaplatíš wink

Web

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

Jde o to, že jsem reproduktor dostal od známého, co dělá na vrakovišti. Někdo ho nechal v autě, je téměř nepoužitý, funkční, nic mu není.
Jen přemýšlím, co s ním wink
O zakomponování do interiéru bych se nebál.
Objem mi poradil kamarád, který pracuje v audio prodejně poté, co jsem mu sdělil mé plány. Taky říkal, že trafo bude asi nejdražší věc..
Můžeš nějaký submodul doporučit?

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

co takhle hledat ? https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=194

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

Nepotřebuji hodnocení reproduktoru a navíc jsem potřeboval poradit ohledně stavby domácího subwooferu, ne stavby autosubwooferu.

Jaká ozvučnice by tedy byla nejlepší volbou?

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

položím poněkud rejpavých pár otázek.
Máš auto huhlák.
Co vlastně od něj chceš?
K jakým bednám bude wooferovat?
Jaké pásmo má hrát?
Víš co vlastně chceš stavět?

Subík by měl jaxi na reprobedny navazovat - jak kmitočtově, tak akusticky (citlivost) teda si myslím.

Mám pocit že tímhle bys měl začít.
Stálo by za tu práci onen reprák nechat někoho změřit, páč na webu jsou o něm údaje rozličný.
Udělat z něj sub asi půjde, ale vím o mnoho reprácích, které bych měl raději doma, než tohle.
Zes k tomu určitě normální, buď kup, nebo postav, ale řešit to krmením přes autozes a k němu bastlit zdroj, no nevím, já bych se do takovéhoto řešení nepouštěl. Zesík na síť bude levnější a určitě i poslouchatelnější řešení. Zamyslel ses, čím to celý budeš krmit (výhybka-crossover)?

Já osobně bych tenhle huhlák pověsil někam do autoinzerce a za peníze utržený bych zakoupil něco, co se k HiFi více blíží.

Re: Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

Tak jsem se rozhodl se ho zbavit. Dám na vaše rady a pořídím si něco nehuhlavého.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Homemade subwoofer Magnat Supreme 3800

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£