Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 104]

(upravil servis.smol 12. 9. 2012 17:36)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

pokusím se to tedy upravit dle toho zapojení z odkazu , a jsem zvědav zda se to umravní a bude se to chovat jako zesilovač zvuku smile


TO: kovac.pavol1

tak , i po dukladné kontrole a různé změně hodnot Ck ,, a také  blokovaní všech mosfetu přez ruzné hodnoty C od 10p - 100p
dále uprava na vstupu a zpětné vazbě , taky uprava rezistoru u G - je to lepší ale žádná sláva to není - pořád to má sklony k deformaci sinusovky - a výstupní napětí před limitací je do 20V při 4R  pri U 2x52-55V

asi jsem prase a je to rukama , nebo ten v GESu koupenej IO LME je asi nějakej pajc od chinana , každopádně už se v tom vrtat nebudu - škoda času , práce a nervů.

pokud máš zájem mohu ti darovat dva kusy LME49830 a ktomu  10x IRFP240  + 10xIRFP9240
a můžeš to zkusit postavit - třeba se ti to povede - já jak jsem psal nemám na to už nervy.   smile  pray

(upravil kovac.pavol1 12. 9. 2012 18:39)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Dosť skoro si to vzdal. Ja teraz momentálne pracujem na LME49810+6párov bjt. Aj tak sa mi to nejak nezdá napr. tá limitácia už pri 21V!. To LME nebude pajc, ale tie IRFP240 skôr. Aj si ich pároval? Škoda že si neposlal aspoň tú schému +dps. To blokovanie som myslel medzi napájanie a gnd pri každom mosfete napr. 47uF/100V. Inak je dosť dôležité osadiť ten kompezačný kond nejakým kvalitným "silver mica".

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

no vzdal jsem to protože jako HIGH-FIDELITY - dle tadasheetu - to není ani náhodou - nebaví mě laborovat nad něčím co nechodí jak má-  ani podle katalogového zapojení , a ani s upravana  , myslel jsem že to bude trohu dobrý a v celku stabilní zes a má nějaký výkon  ale tohle není na mé nervy . ukončuji epizodu LME. 
jo a ty IRFP- jsou origo -  z ezk.cz
pak mě napiš jak jsi vedeš a jak ti to chodí.
já se ted pustím do hledání něčeho ke stavbě s těma Mosfetama co mě zbyly - pokud by jsi měl nějaký nápad co z toho postavit za zesilovač dej vědět , ale bez integrovaného budiče smile

(upravil kovac.pavol1 12. 9. 2012 19:10)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

No ak máš origo IRFP240 tak napr. Antonyho Holtona AV400 (4páry). Mám schémy aj návrhy dps ak chceš. Boli postavené v rôznych návrhoch DPS postavilo ich hodne ludí po celom svete takže odskúšaná schéma aj s návodom na stavbu. Alebo crescendo millenium + IRFP240 (niečo podobné uverejnil A.Kraus). No snažil som ťa na začiatku odhovoriť od mosfet ampu smile. No asi to nemá význam, ale skúšal si zmeniť kludový čo to urobí pri tom skreslení sínusovky?

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

klidák jsem nastavoval  taky - od 55mA   až po  180mA  a nějaký význam to nemělo. měl jsem se na ty Mosfety vysrat hned ,  ale co ted s nimi --
prosím hod mě nějaké schema na zes s IRFP240 /9240 - zase zkusím něco postavit smile

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

OK pošli mi email cez sukr. správu a pošlem ti obratom nejaké návody.

(upravil servis.smol 14. 9. 2012 22:56)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

TO: kovac.pavol1

Tak mě to nedalo a pokusil jsem se postavit znovu ten LME49830 + 2páry IRFP240 / 9240
nevím proč to před tím nechodilo , protože jsem to potom rozebral.. , ale
dnes mě to stále vrtalo hlavou , tak jsem udělal novou desku  - provizorní - zapojil jsem to opět podle datasheetu - a ejhle - ono to už konečně hraje , nekmitá , drží klidák , na osciloskopu při sinus v pořádku  , -

U +/- 40V

sin 1Khz - 27V do 4R

víc testů a měření provedu až zítra

při poslechu na nějakých bednách od Thompsonu - to hraje čistě a dost rázně.

EDIT:  ještě to testnu na celkem 4 páry konců HEXFET a taky na vyším napětí
jak to budu mít pořádně otestované tak udělám finální DPS a hodím sem nějaké fotky
a napíšu poznatky z poslechu , musím zapůjčit pořádné bedny.

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

smile tak to už ano...no a kde bola chyba?

(upravil servis.smol 14. 9. 2012 22:59)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

no chyba nevím kde byla - protože ten první nepovedený kus jsem rozebral.
ale vcelku mě to ted hrálo na prví zapojení.

EDIT: no a jak ty jsi daleko s tvím LME49810 ???

(upravil kovac.pavol1 14. 9. 2012 23:21)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Zatial návrh dps s kompletnými ochranami prakticky AX1620 s obojstranne DPS takže chvílu to potrvá.....ten problém čo si mal bol spôsobený nevhodne vedenou gnd....vtedy sú pri tomto oscilácie....výslovne sa na to upozorňuje v datasheete...ale fajn že ti to hrá podľa tvojich predstáv...

(upravil servis.smol 14. 9. 2012 23:28)

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

tak at jse Ti vede dílo  dobře.
já to ještě zkusím na 3 a pak 4 páry konců , a taky na vyšší napětí

jinak k té první chybě , tak jsi myslím že máš asi pravdu , nebral jsem GND-Z  pro repro a LME z jednoho místa , a v tom byl asi celý problém , taky jsem to ted postavil z lepších kondenzátoru pro ten vnitřní komparator a taky do zpětné vazby jsem dal lepší elyt.

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Doporučíte mě někdo nějaký  jednoduchy oz IO  - pokud možno jednoduché zapojení - abych měl dva protifázové výstupy - abych mohl budič dva konce pro mustek ,

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

http://sound.westhost.com/p14_fig1.gif

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

TO: DJ_Rix

díky za schéma smile


jestě prosba na vás , kde koupi  kvalitní  WIMA 20p - případně link na nějakého prodejce v čr
je to pro LME49830

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

20p se ve folii nedělá...... Pokud už potřebuješ ultra kvalitu (nemyslím si pro tento zes) a nestačí ti keramika na 500V, tak můžeš koupit např v GESu Mica (slída) na 500V,jsou velmi kvalitní (a drahé).

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

tak něco jiného v nějaké rozumné kvalitě

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

500V keramika...nevymýšlel bych.

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Ked chces kvalinu keramiku, tak ber material NP0, resp C0G (dve rozne oznacenia pre jednu charakteristiku). Nemal by byt problem ich zohnat.

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

TO: Jupi - díky za radu , poradíš kde koupit ? nebo link přímo na ten 20p -- smile

Re: Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Kondiky kupujem najradsej v mouser.com . Ale oprati sa to len pri vacsich odberoch.
Jednotlive nakupy riesim v GME. 20p hodnota bezne nie je, tak si mozes vybrat z 18p alebo 22p. Maju ich v GME bezne skladom (objednavacie kody 120-017 alebo 120-018).

Příspěvky [81 až 100 z 104]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Návrh NF zesilovaše TDA7293 + 2SC/2SA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£