Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil rizino 27. 8. 2012 22:26)

Téma: Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

Zdravim,
mam otazku ohladom subwofera do auta.
Mam Carpower PREDATOR-10 - 250 mm (10") subwoofer ktory mal byt urceny do bocnice mojho combi, ale nedokazem to vyrobit. Zatial ho mam v uzavretej kocke (bez bassreflexu) z 20mm MDF o objeme cca 12L (vyrobca odporuca 21L s bassreflexom) s opacnym fazovanim a bez vyplne. Docasne riesenie (3r. ) som dnes rozobral a aspon ho ocalunim, pretoze vyzera to ze to bude trvale. Doporucili by ste mi vnutorny priestor vyplnit nejakym materialom? Momentalne je ozvucnica prazdna, akurat na stene oproti repro je asfaltovy plat. Ak sa da z tohoto subwofera vyzmykat viac, rad sa necham vyskolit.

(upravil djmayo 27. 8. 2012 22:47)

Re: Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

Vyplnit to odporucam vatelinom asi tak na 50-70% objemu, tak aby to nezasahovalo az do membtrany repra a vetracich otvorov.
12l je tropcha malo, no hrat to bude, chcelo by to tak 20-25l . V tom 12l boxe pripadne mozes skusit dat BR natrubok priemer 6cm dlzka 27cm, mozno to cosi pojde viac dolu, no mozno to bude asi huhlat niekomu sa to paci inemu nie. Alebo nechelhj tak ako je bude to v uzavretom objeme hrat trochu konkretnejsie a presnejsie.

Re: Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

Uzavřenku tlumit vždycky plně vatelínem, tím se nedá nic zkazit.
Pokud bych se měl řídit těmito parametry, pak 12l je málo - fc=65Hz je moc. Chce to větší bassreflex + případně si pohrát s tlumením kolem nátrubku.

http://i.minus.com/jNXe1ZHusr6d9_xs.jpg

(upravil rizino 28. 8. 2012 22:58)

Re: Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

12L je vnutorny objem, bassreflex sa mi tam nezmesti. Dnes som to vyplnil cca do polovice vatou (4 balicky 100gr. vaty), pod vatou je nalepeny asfaltovy plat (prikladam fotky) . Vyskusal som v aute a mam z toho zmiesane pocity, basy su silnejsie ale nie take ostre ako predtym.
Zosilovac je mac audio fearless 4000, zadne kanaly pouzite premostenim pre sub, repro carpower predator 10 dvojcievkovy, cievky spojene do serie (4 ohmy), radio Alpine.
Este sa spytam, akym sposobom by som mal otestovat funkcnost a spravne nastavenie subwofera?

Vie mi niekto dat tip na neaku vhodnu ozvucnicu?  Mne sa pozdava tato: http://www.autohifi-jean.cz/subwoofer-o … -1304.html Myslite, ze by mi hral wofer lepsie alebo sa da predpokladat nizka kvalita, pri takej cene?

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Ako tlmit 10" subwofer v 12l ozvucnici bez bassreflexu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£