Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Vlastním Dispre a uvažuju o co nejjednodušší úpravě na dálkové ovládání.Napadá mě nějaký kit dálkového ovládání nebo něco takového,nevíte o něčem?Jde mi jen o tu hlasitost.

(upravil tek 9. 8. 2012 21:27)

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Flajzar má ve výprodeji přijímač IRX10 a lze dokoupit pěknej ovladač. Za přijatelnou cenu. Zrovna jsem ho na to stejné použil.

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Přesně tohle byla moje podmínka při stavbě D2 jfet, bez dálkového ovládání hlasitosti ani ránu smile. Řešil jsem to bezdratovým modulem od flajzara, 2 kanalovy přijímač na 433Mhz, a klíčenka jako vysílač (žádné úpravy předního panelu, jen 10cm drátu vedoucí přes konektor na zadním panelu). Jediný a zásadní problém byl v tom že stisk tlačítka byl softwarově "prodloužen" vždy na cca. 1s. Tak že mělo ovládání velké skoky a bylo nepoužitelné. Nicméně to s nima řešil už dříve také karfik, jen díky němu se mi s nima povedlo domluvit přehrání software v přijímači, už měli i pro tento případ upravený software. Tak že teď to už funguje dokonale. Nicméně domluva s nima byla horor, technikovi jsem musel pomalu vysvětlovat co prodávájí a jak to funguje. Nakonec jsem to řešil i přímo s majitelem.
Tak že konečné řešení supr ale cesta k němu hodně trnitá..

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

mne sa viac páčia tie infračervené, s antenou je to trochu divné aj ked to má asi lepší dosah smile http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani- … -irx10.htm  http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani- … aturni.htm  niečo také by som si rád časom urobil, zatial ani nemám k čomu takže to nemusím riešiť big_smile

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Xhibit: Nejlepší je to opravdu řešit rovnou s Flajzarem,ten je bedna a domluvíš se hned,kdysi jsem něco taky potřeboval řešit a po minutě vysvětlování jsem rovnou poprosil o číslo na p. Flajzara. V té době dělal ty SW myslím přímo on,nevím jestli dnes už na to někoho má.

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

pro dalkove ovladani jsem pouzil IRX10 / IRM10 kde je deset tlacitek, takze to pouzivam i pro prepinani vstupu a on/off. Chodi to skvele, citlivost je dostatecna, jedina nevyhoda defaultniho provedeni modulu IRX10 je, ze se da nastavit rezim odezvy na stisk tlacitka (tlacitko / prepinac) pro vsechny pouze spolecne, ne jednotlive, coz by se hodilo prave pro audio aplikace (hlasitost + / - jako tlacitka, On/off a prepinani vstupu jako prepinac s pameti). Da se to samozrejme obejit par klopnymi obvody, ale pokud by byla mozna dohoda s p. Flajzarem na nejake uprave sw, aby se tlacitka chovaly dle potreb, bylo by to asi idealni reseni. Jen jsem zatim neumel vyresit popis klavesnice na IRM10, pokud by vas napadlo nejake jednoduche reseni potisku (napr nejaka transparentni samolepka), byl bych vdecny za popostrceni...

Web

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

pzwak: já jsem popis vyřešil klasicky popisem Propisotem (mám starý, nevím jestli se to ještě dělá) a přestříkáním lakem ve 2 vstvách. Perfektní, drží to a nestírá se.

Ta IRX10 je fakt asi nejlepší dostupné řešení. Řešit to rádiem je podle mne zbytečné a náročnějsí. Připomíná mi to dobu před 35 lety, kdy jsem to řešil rádiovým ovládáním na freq. 27,12 MHz. Dnes úsměvné.

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Třeba tohle je jednoduchý a program je free : http://svetelektro.com/Forum/dialkove-o … t2725.html

(upravil Xhibit 10. 8. 2012 20:16)

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Já to řešil "rádiem" hlavně proto, protože jsem si nedovedl moc představit jak budu dělat v 10mm tlustém předním panelu díru na IR diodu, nejlépe hranatou a do toho nějak vybrušovat kousek červeného krycího plexi.. A to tak ať to nevypadá jak na koleně dělaný bastl.. Posílat panel do quickpanelu nebo si ho nechat zrovna dělat by to celé prodražilo. Takto jsem zepředu vrtal jen jednu díru na zapínací tlačítko (krabice modushop).

Re: Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Díky vám za rady,vypadá to na levné a dostatečné měření.Zkusím jít do toho...

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Přestavba na dálkové ovládání hlasitosti

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£