Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 180]

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

ad vejška: jestli je dt28N jen hranatá obdoba dt25N (kterej moc dobře znám) tak dle mě nedosahuje kvalit sph102kep. (znám jen 165kep a kvality menšího bráchy odhaduji) Pokud volíš repro na slepo bez poslechu, tak bych tam spíš lupnul AUDAX TM025F1 . Taky ho tu pokud vím nikdo nezkoušel - tipuji, že bude detailnější...

(upravil mordoo 12. 9. 2012 9:33)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ano riesil som kvalitu 28-ky, je sirsia 28 mm namiesto 25 mm a mala by but na posluch priemnejsia (iba z porovnania na forach). Ide aj delit nizsie ako 25-ka ale to tiez nepotrebujem. Osobnu skusenost nemam. Vyber to nie je najlepsi, viem. Mam ju doma tak vyskusam uvidim.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ja som tiež tvrdil, že SPH-102kep by si zaslúžila niečo lepšie...

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Marceli neznám takový mikrofony, nikdy jsem to nezjišťoval. Teoreticky je taková kalibrace jednoduše proveditelná - viz jedna AP notes pro Artu. Kdysi jsem si ten kalibrátor vyrobil, ale nepodařilo se mi utěsnit komoru. Nezjistil jsem jestli to ucházelo kolem mikrofonu nebo skrz reproduktor, ale po několikerém přetěsňování jsem neuspěl a ještě zničil reproduktor. Navíc s matematickými programy neumím, ale někde bych možná ještě našel script, který mi psal Boramyr pro GNU, kdyby měl někdo zájem to vyrobit.
Psal jsem to proto, že jsi měl rovnou charakteristriku ke 30Hz, což neodpovídá realitě a při měření místností pro multiSW to zanáší chybu neznámé velikosti.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Tak mi poradte nejaku visku, o poznanie lepsiu, lahko na slovensku zohnatelnu, okolo 30€/ks. ja vidim tieto:
beyma T2010
visaton g20
ale neviem kvalitativne porovnat

(upravil MethMan 12. 9. 2012 15:58)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Podívej se na něco od Seas nebo Vify. Mám je za solidní výrobky - narozdíl od monacoru. Okolo 30 euro by už mohli něco mít. Hledej něco robustnějšího s Fr okolo/pod 1K.
Zkoušel jsi projít bazar?

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Dělal jsem kdysi 2p s DT-25N a klon se Seasy nahoře a Monacory nebyly o nic horší. S klidem bych je využil.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ad mikrofon: Ještě k tomu mému obrázku - to není nic jiného, než loopback zvukovky v notebooku, s "korekční" křivkou vytvořenou čistě namátkou a narychlo pár smyšlenými čísly, bez vazby na cokoliv reálného, jen jako ukázka, že to v HI jde takhle udělat a nezpůsobí to žádné problémy. To není a nemá být korekce k žádnému reálnému mikrofonu. M-1 mám, ze zvědavosti jsem ho objednal. Neměřím s tím, na to používám něco jiného, ale porovnával jsem to a dává to v podstatě rovnocenné výsledky.


MethMan: já vím, tenkrát jsem to sledoval, bylo to v čase, kdy přišla Arta a mj. tohle AppNote. Zase to ale předpokládá, že to vůbec jde takhle udělat s požadovanou přesností. Po různých zkušenostech s měřením TS parametrů k tomu moc důvěry nemám, ale nikdy jsem se o to osobně nepokoušel, třeba to půjde.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ahoj tak som si namerane hodnoty SPH-20KE hodil do amplionu nech projekt zacne naberat realne rozmery
ako najlepsie mi vyslo toto
https://lh3.googleusercontent.com/-1Rui9SzFYuY/UFjialRITGI/AAAAAAAAELY/KkCyDnDTIgM/s753/Monacor%2520SPH-200KE.png
potreboval by som poradit, ktora charakteristika je lepsia vzhladom na dalsie spracovanie (osadenie do ozvucnice, baffle step...).

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

40L a ladenie na 35Hz je akurát dosť. S ďalším zvyšovaním objemu síce ešte natiahneš prenos o niečo dolu, ale prínos je zanedbateľný a zbytočne si zhoršuješ GD. Inak až Ti tie reproduktory prídu, zmeraj si konkrétne Tvoje kusy a dolaď si to napresno, ak by Ti na tom až tak veľmi záležalo. Tu sú moje kusy:
http://m3.aimg.sk/forig/f_428729830_3a4a6643237b7defefba4c972c746ef6.jpg

(upravil MaBat 19. 9. 2012 14:17)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Do těch simulací bývá vhodné zahrnout i předpokládanou pasivní dolní propust basáku (a někdy i baffle-step). Do toho kolečka iterací se tak sice dostává i "hotová" bedna, kterou ještě nemáte, ale je to IMHO pořád lepší, než bez toho. Většinou zjistíte, že o trochu větší objem nebývá na škodu. Dobře to jde v LspCadu.

A na group delay basreflexu u beden na doma zapomeňte, nemá ve výsledku prakticky žádný význam.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

MaBat: Mám s tím bedny postaveny, vím o čem mluvím.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

a větší litráž si zkoušel? Ne, že by pro ten reprák bylo 40 málo, ale taky bych dal klidne vic. U normálně velký bedny pro osmu by mělo bejt objemu dost, tak proč ho nevyužít.

Web

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

mordoo: Nezapomeň u Radd přidat hodnotu předřazeného odporu, řekněme ohm to u 3p bude, laď kolem rezonance, víc jak 40l bych nedával.

(upravil mordoo 20. 9. 2012 15:08)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

vitaj doma SPH-200KE
https://lh3.googleusercontent.com/-Vk3uOvcSQU8/UFr5W-wRJ2I/AAAAAAAAEL4/jLD-87LEiLo/s800/2012-09-20%252012.34.14.jpg
membrana vyzera ako keby mala v sebe male dierocky. samozrejme tam niesu lebo je to dacim zalakovane ale neposoby to presvecdivo.
https://lh5.googleusercontent.com/-aB83PC0EHNE/UFr5WzU3QHI/AAAAAAAAELw/rqtFBurSht8/s720/2012-09-20%252012.34.42.jpg
okraj kosa ma na sebe nieco ako filc - vyzera to zaujimavo, rozmyslan ci ho neosadim z vnutra ozvucnice. Asi takto> https://lh3.googleusercontent.com/-qvnF … .50.22.jpg

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

To je fakt bilej a nebo mas jen spatne nastavene vyvazeni bile? big_smile

(upravil mordoo 20. 9. 2012 15:06)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

neonkove osvetlenie... je zlty

Pridal som do simulacie Radd 1ohm a hned to vyzera inak:
https://lh4.googleusercontent.com/-BknR5Ksp1kY/UFr-az_emvI/AAAAAAAAEMc/pq3QBpxdADM/s590/Monacor%2520SPH-200KE.png

Pojem Group Delay este nemam zvladnuty.
Ak spravne rozuniem pojmu BS tak mi pri sirke 230mm vychadza na 500Hz co je pasmo kde to v podstate neovplyvnujem navrhom objemu a BR
Nakoniec aj tak neviem ako ho pridat do simulacie.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

O GD se nemusíš zajímat, jeho vysokou hodnotu vesměs snadno poznáš z nevyrovnaného nebo neplynulého průběhu amplitudy samotné. Stejně tak BS, citlivost použitím takové desky spadne, to ale následně řešíš přizpůsobením ve výhybce.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

mordoo: SPH-200KE je výborný reproduktor. Nemusíš mať o ňom pochybnosti. Ale parametre s datasheetom samozrejme úplne sedieť nebudú. Fs býva obvykle o 3-6Hz vyššia a nepomôže ani rozohrávanie. Preto je najlepšie si ich dodatočne zmerať (TS parametre v LIMPe). Nie je to nič ťažké.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

meriam znova SPH 200KE
dostal som toto a neviem ci je to celkom spravne
Fs  = 42.34 Hz
Re  = 6.00 ohms[dc]
Le  = 322.72 uH
L2  = 829.96 uH
R2  = 16.34 ohms
Qt  = 0.50
Qes = 0.53
Qms = 9.47

moze byt Fs aj tak vysoko pri tomto repraku?

Příspěvky [61 až 80 z 180]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£