Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

Nemáte prosím někdo odladěnou výhybku k této kombinaci ? či neporadily byste alespoň nějáký soft ve které bych mohl výhybku navrhnout a vzít v něm v úvahu parametry všech prvků ?

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

Nevím co vymýšlíš... Hubert ti to odladí, jestli to už odladěné nemá...

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

pak dej vědět jak to s tou výhybkou dopadlo, stavim to samy ale ne s LF verzí wink

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

bohžel hubert mi napsal toto ...

Ne, nic podobného jsem v archivu nenašel a už to určitě ladit nebudu, protože D210TI se již nevyrábějí a ty Vaše musely být jedny z posledních kusů na skladě. Doporučuji buď hornu vyměnit (ale ta varianta s HM11-25 asi vznikla v nějaké bedně, kde nebylo místo pro větší, za standard bych ji nepokládal) anebo vyměnit driver za současný D220TI, protože to asi ladit budu, ovšem nemůžu předem říct, jestli se HM25-25 ukáže být i tady vhodná, to se prostě neví až do chvíle, kdy výhybka a zvuk jsou přijatelné anebo nejsou po vyčerpání všech možností změn prvků výhybky. Tyhle věci je dobré mít ujasněny před koupí, zdaleka ne všechno se dá dobře spojit do hrající bedny.

Bohužel sem netušil že horna natolik ovlivní výsledný zvuk počítal jsme maximálně s jiným vyzařovacím úhlem a protože mi ji zde kdosi doporučil skrze lepší podání středů tak sem ji vzal...

průser no...

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

holoroid: no tak to mas blby, osobne bych ti doporucil postavit basovou cast vyhybky podle planku Delta12LF+D210+HM11-25 a vejskovou podle planku na Em151, s tim ze na ucho muzes vyzkouset hodnotu toho kondenzatoru 1M8 menit (spis smerem dolu, aby se zmensila citlivost a vyrovnala s tou deltou...)
Idealni reseni to neni, ale aspon neco...
Jinak tu bednu se zvukovodem 9090 jsem myslim slysel a hralo to pekne!

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

ok a kde sehnat schcema zapojení té Em151 ? pokud se nic nenajde tak do toho asi půjdu...

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

dobrý tak už sem ji našel na prodance...

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

já stavim bedny podle plánku Em121
uui ale s D210Ti a HM25-25

jinak sem tam nenašel délku bassreflexu, no nic bude se muset něco vymyslet

(upravil hot.shot 10. 9. 2007 19:13)

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

hele tak já bych to viděl takle http://img411.imageshack.us/img411/5731/vyhybkafb5.jpg máš tam komplet schémátko a vypsaný hodnoty součástek s kterýma to chce hýbat, kondíků s malinkejma hodnotama mají v Prodance dost takže můžeš různě skládat

EDIT: Joe911: a co výhybka?

Lidi než začnete něco stavět zeptejte se Huberta jestli to má odladěné nebo se s ním na odladění dohodněte

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

co takhle zkusit Hurberta poprosit, aby tii vymenil stredobas za nejakej se kterym uz ta vyhybka odladena je?

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

joe911: no delka bassreflexu tam neni proto, protoze bassreflex je pouze ta dira v predni stene. A taky nikdy nerikej Hubertovi ze stavis EM121, ale s jinym osazenim! Stavis novou bednu, ktera ma akorat stejny rozmery jako EM121...
hot.shot: planek vyhybky v pohode, ale ten odpor paralelne ke kondiku 3M3 a stejne jako kondik 4M nema cenu resit, takhle male zmeny budou tezko slysitelne, zato kazda zmena na tom 1M8 je dost vyrazna...

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

díky moc za schema te výhybky pokusím se s tím trochu zaexperimentovat a uvidí (res. uslyší) se...díky smile

(upravil joe911 11. 9. 2007 1:16)

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

uui

jinak kde by se daly sehnat takovy hodnoty cívek??

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

joe911: no bud koupit v dexonu 0,82mH maji 0,6 i 1,25 drat, a pak trochu odmotat, nebo nekde jinde nechat namotat - j. kliment nebo jinde... je tu o tom myslim forum

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

Umi to mengel na audium, umi to na www.elektrosound.cz (zavolat) umi to spousta soukromniku.

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

zaslechl jsem tu někdo že se dá postavit nějaky zapojeníčko pro zjištění indukčnosti (nějakej převodník myslím)

hanzs napsal:

joe911: no delka bassreflexu tam neni proto, protoze bassreflex je pouze ta dira v predni stene...

to slyším poprvy, že bassreflex je jen díra, neměl by mít náhodou nějakou délku?

lol v prodanci sem si objedna D210Ti a přišli mi D220Ti tak to je mazec

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

joe911: Taky to nejsou svatouškové, mě poslali míň odporů než jsem si objednal, aniž by mě upozornili, sice mi volali, ale jen na kabel co neměli skladem - toho si cením, rychlost objednávky supr, balení stejně tak.

//smažu

Re: Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

joe911: ad bassreflex - tak si to nasimuluj, bassreflex zadej 2ks prumer 65, delka 18mm, me pro tuhle bednu vychazi cca 58Hz, coz vzhledem k tomu, že je tam Delta12 nikoli 12LF je ok.
No na D220Ti bude dost jina vyhybka, zrejme bude jiny ten paralelni clen 6R+3M3, mozna uplne zmizi, tehle novy D220Ti jsem jeste v ruce nemel, tak nevim.
Ale mozna ti ti Hubert odladi, kdyz mas tenhle novy D220Ti je to i pro nej zajimavy...

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Eminence Delta12LF + Selenium D210Ti+HM25-25 - pomoc s výhybkou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£