Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 146]

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Díky za radu , zkusím to.Mám tady ještě Sonet Duo, ten je v pořadí, třeba uspěju i s tím

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

chuza: "No a pokud odstraním ty podložky(nechápu, co tam dělají), tak subtalíř sedne příliš nízko a drhne. Takže si s tou kuličkou nejsem zrovna jistej, a nevím"


Takže chápeš proč ten sub / talíř je vypodložený že jo ? Aby se nedotýkal dýhy.
Kup si talíř + subtalíř nový.

Ozvi se mi do zprávy / emailu

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Nevím, kam to dát jinam, chtěl bych, stroboskop, ale mám HC43, nebo i 58, jde mi o to do talíře vyvrtat otvory, nebo i udělat zářezy, bylo by to do plechového talíře, a podsvícení logicky zevnitř. Přesně, ty zářezy.
Třeba jako to má Thorens. Máte tip?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

to bych si radši vytisknul šablonu a zespodu to na talíř nalepil ...

Web

(upravil Pech. 2. 2. 2014 23:22)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

daman napsal:

No tak jsem nastavil požadovaný tlak a připojil k TW40. Bohužel se nic neozývá, pochopitelné mám zapojeno pro vstup pro gramofon a přepínač nastavený na G. Kabel který jsem dělal jsem také zkontroloval a "propípal" vstupy jestli signál vůbec přichází do předzesilovače, vše OK. Kdyby někdo věděl, čím by to mohlo být, radu bych uvítal.

Vím, že TW40 není nic moc ohledně předzesilovače pro přenosku, tak bych se chtěl poptat na nějakou stavebnici a nejlépe nějaké schéma s DPS by bylo ještě lepší děkuji.

co jsem koukal na fotky konektor vypadá dost shnilej, zkus ho jen vyměnit za zachovalej kus. Při těch pár mV se tam může v klidu něco ztratit.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

voltik: ne, já chci vyloženě tohle, prosvícení skrz, protože konstrukce to umožňuje, a hrozně se mi to líbí.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

stiglitz: To budeš mít docela dost práce

Web

(upravil stiglitz 3. 2. 2014 16:16)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Hm. Už mne to opouští. Přikláním se k Tvému návrhu, vytisknout  to, a nalepit zespodu, teď ještě vyřešit nějak zrcátko. Mám pár odkazů na ten stroboskopický kotouč, vyskytuje se ještě někde?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Renown či Rowing z Hi-Fi názorů by to mít mohli...

Web

(upravil reta 3. 2. 2014 17:14)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

http://s16.postimg.cc/a10uvyok5/0002.gif

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=16858
něco vymyslím.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Vím, že před dávnými časy byl problém, že v síti nebylo 50Hz. Jak tomu je dnes nevím. Snad ano?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Dnes problém neni.

Ale na druhou stranu záleží samozřejmě na místě připojení.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Lítá to. Po celý den jsou výkyvy. Prý je to způsobeno připojováním "ekologických" zdrojů do sítě. Aby prý tam vůbec něco teklo, musí zvednout frekvenci. Říkal to člověk od fochu, nevím.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Jeli tomu tak, chtělo by tu doutnavku nebo diody napájet něčím co bude ten kmitočet stabilizovat.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Odchylky f v sieti u nás sú v mHz maxilálne v desiatkach mHz. Silne pochybujem že si to na stroboskope ktokoľvek všimne.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Když nevěříš síti, dej tam 555 a pár součástek kolem a máš to. Nastav poměr pulzů a mezer přibližně 1:4 ať máš zobrazení rysek stroba ostrý a je to.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

sagitarius: máš prosím odkaz na nějaké schéma.

(upravil Birkoff 4. 2. 2014 12:16)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

reta: nastavení přesných otáček bych zas tak nehrotil. IMHO je mnohem důležitější parametr kolísání - t.j. neházející talíř a 100%  mechanický stav celého pohonu. Snad pokud máš absolutní hudební sluch a poznáš, že skladba je napsaná v C dur a tobě to díky mírně ujetým otáčkám hraje v B dur cool

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Birkoff:
na tu Bdur by ty otáčky musely ulítnout docela fest......
Tak bych řešil kolísání , absolutní rychlost není takový drámo.

Příspěvky [101 až 120 z 146]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£