Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 146]

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Pětikolík bys nechal?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Proč ne. V podstatě je to jedno, záleží jen na tvým pocitu. Kdyby šlo o super gramec s přenoskou za 5 litrů, asi bych šel do zlata od A.E.C. z CustomWorks [jsou ještě kvalitnější než Neutriky], a pořádných kabelů, ale tady to nemá smysl. Ty starý teslácký pětikolíky jsou pořád kvalitnější, než většina současných běžných RCA.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Já jsem idiot. Přišel ten Sharp, z Aukra. Včera jsem to jen okouknul, přišel jsem pozdě z práce. Nějak jem při tom manipuloval se skleněným talířem na nastavení antiskatingu, a po návratu do dílničky jsem si na něj sednul, protože jsem ho předtím, debil položil na stoličku. A pak jsem ho neviděl!
Teď je třídilnej, a v pondělí jdu objednat novej.
Já debil!!!
Musíte mě teďka politovat, protože žena se mi tlemila.
Jo, jinak je rozdíl leštit poškrábané víko Tesly, a Sharpa. Sharp nejde, to je strašná práce. To je snad minerální sklo!

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

stiglitz: to znám, to je běžná slepota. Jsou horší věci, představ si, že by sis kus toho skla zapíchnul do pr...e smile A pak bys vysvětloval na pohotovosti, co to vůbec je a jak jsi to tam dostal ...

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Buď rád, že sis nesedl po vysprchování nahej na 40-ti nohýho švába, jako já. Dírky sice nadělá malinký, ale zato je jich 40!

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No, až to budu opět poprvé v pondělí objednávat, ten se vyvrátí.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Na tý skleněný desce nezapomeň při nastavování na jednu věc. Nenastavuj to na hodnotu, při které zůstane přenoska stát na místě, ale na hodnotu o něco vyšší, tedy aby přenoska pomalu vyjížděla směrem k okraji desky.
Je to proto, že na tý skleněný desce dochází mezi povrchem desky hrotem přenosky ke tření v jednom jediném bodě. U gramodesky se jehla tře nejen na špici, ale po obou stranách v drážce, tedy na poměrně větší ploše, díky čemuž je výsledné tření a díky tomu i dostředivá síla větší, než na skle bez drážek.
Proto je vhodnější nastavit antiskating na o něco větší hodnotu, než vychází na rovné skleněné desce.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No, on už to někdo psal. Navíc mám monofonní desku, to je taky pomůcka. Ten sklenář byl na prášky, když byl vznesen požadavek na novou...

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Pánové měl bych dotaz, jak sundám sub talíř z té NC 440? Měl jsem za to, že po sundání talíře a převodového řemínku ho lehce tahem na horu vysunu. Nikoliv. nejde to. Za radu díky.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

1) Musíš odmontovat plechový dekl.
2) Zespodu je šroubek držící plíšek. Plíšek drží subtalíř. Povolíš, odsuneš plíšek, vyndáš subtalíř.

Web

(upravil reta 2. 12. 2013 22:44)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ještě jednou díky sub talíř je venku. Vyndal jsem omyl 30let starý tuhý olej, čím mám namazat?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Někdo přísahá na olej na šicí stroje. Zkusím ho taky.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Myslel jsem si to, tím se asi nic nezkazí. Díky.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

To mi připomíná, že jsem asi před rokem odložil HC58 do depozitu, a bude načase ji odtamtud vytáhnout, ale musím nejdřív dodělat ty ARS9207, ksakru. Jenže každý den mám dost jiných neodkladných, tak mi to tu leží. Ale sehnal jsem víko. Tak budu leštit. Horší je, že je nikoli 43 široký, ale 59, tak nevím jestli to říznu zkrátím, a bude to něco na způsob NC470, nebo bude holt širší sokl, což by tak nevadilo, protože gramo je koneckonců nahoře.

(upravil reta 1. 1. 2014 20:22)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Zná někdo kótu pro gramo NC 440 mezi osou talíře a osou kloubu přenosky (mezi dvěma červenými tečkami).
Pokud ano tak prosím její hodnotu. Případně dá se sehnat někde ten gramec okótovaný (výkresy).
http://s21.postimg.cc/z9xj8bt6f/kota_tal_e_a_p_enosky.jpg


edit: 2014_01_01 hodnota kóty je 220 -+ 0,15

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Po zastrčení zástrčky do sítě se gramofon hned rozběhl. Přepínač vypnut/zapnuto jako by nebyl. Závadu jsem objevil v kondenzátoru přemosťující vypínač. Hodnoty jsou mi jasné 10k/1000V ale jaký mám koupit typ. Předpokládám, že vyobrazený se již nevyrábí. Prosím zkušené o radu jakou náhradu.
http://s29.postimg.cc/curmvm3g7/0003.jpg

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Kup tam normální svitek X2, ty jsou přímo na síťový napětí: http://www.gme.cz/cfac010n-p121-266

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Díky.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Zdravím všechny,
jsem na tomto webu nový a asi budu mít naivní dotazy, omlouvám se. Přišel jsem náhodou k NC 440 , je ve špatným stavu a je mi ho líto. Takže mám o zábavu postaráno. Poraďte prosím, kde sehnat manuál, nebo pro začátek aspoň jak má vypadat uložení subtalíře .Ten totiž leží na podložkách a odmítá se vrtět. Zdá se mi, že uvnitř futra je kulička, která ovšem nejde vyndat. No a pokud odstraním ty podložky(nechápu, co tam dělají), tak subtalíř sedne příliš nízko a drhne. Takže si s tou kuličkou nejsem zrovna jistej, a nevím....

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tady máš veškeré servisní manuály tesláckých gramců. Musíš se ale zaregistrovat, jinak nic nestáhneš.
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma … cu/0000767

Web

Příspěvky [81 až 100 z 146]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£