Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 146]

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Doufám, že víš, že doutnavku nelze připojit přímo na síť! Abys neměl skleněný střípky v očích. Proč nedáš raději LEDku napájenou střídavým? Je to lepší, než doutnavka. Ale bacha na napětí, max. pod 5V. Víc v závěrným směru ledka nesnese.

Web

(upravil stiglitz 3. 1. 2013 22:04)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ledku bych musel objednat, nechce se mi dát pár korun za ledku, a kilo za poštu. Ještě uvidím... Doutnavka je v plastovém pouzdru, označeném 250V, odpor je uvnitř, a nacpal jsem to do sítě, oranžové světlo. Vyhovuje.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

tu ledku ti můžou poslat v obálce za pár korun. smile

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Doutnavka je doutnavka, k tomu gramci to magické plápolavé oranžovo něja kpatří. Já bych hladoval pro doutnavku.
I když leduše je proti ní věčná.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Životnost doutnavky udávají na 15000hodin, to u gramce neprosedím.
Lidi, jsem zamilován.
Jestli to nevyházím... http://aukro.cz/gramofon-akai-ap-d40-i2 … ?source=oo

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Odstup satane! Pryč s plasťákama!

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Jenže on je krásnej!!!

(upravil sagitarius 5. 1. 2013 10:28)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak to se podívej na web Wilson Benesch, tomu říkám krááááása. http://wilson-benesch.com/products/full-circle-range-2/
Húúš mám kopyto a karbonový punčochy na laminaci ramínka včetně ložisek, matroš na odlití chassis, kompletní projekt, a materiálovej rozpočet cca 4000.  Jen toho času se nějak nedostává. Odhad cca 2 roky.
To pak bude teprve láááááska.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ale já ujíždím na osmdesátkách. Wilson Benesch jsem viděl, to už je umění. Já to taky, pro upřesnění, budu mít jako doplněk, protože se mi to líbí, popravdě, já asi budu mít mnoho gramofonů... Teď mám dva.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Joo, technicky je gramofon krásná záležitos, není to prostě jen ta krabice s pár čudlíkama, jako ostatní komponenty, a mě se na tom strašně líbí, že na tvorbě gramofonu má člověk obrovskej prostor pro nápady.
A právě z toho důvodu mě ty plastový tovární "spotřebky" nechávají chladným. Já jsem už od mých začátků někdy před 38 lety prostě musel mít něco "jiného", než měli ostatní z obchodu, něco hezčího, a hlavně kvalitnějšího. Že to vždycky dalo spousty práce a sežralo kvanta času, mi nevadilo, protože ten výsledek to vždy předčil. A drží mě to dodnes, ani dneska nemám doma jedinej kus továrního audia. Já prostě potřebuju kromě potěšení ucha potěšit i oko, a to nepotěším ničím, co můžu vidět všude kolem.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Právě Akai už moc k vidění není. Když má někdo pěknou Octavii, Fabii, dobrý, ale když má někdo pěkný "erko", tak si už lidi o tom povídají.
Musím nějak vyřešit ty stroboskopický značky, mám to spočítaný, ale musím to asi nalepit na pásku, tu zaříznout a pak celý na obvod talíře. Dával jsem to přímo na něj, a je to zubatý. Tak jsem toho nechal.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak už to běhá, značky se ani nehnou.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ha ha. Stabilita sítě. Něco jsem dneska zase vylepšoval, a pustil to jen tak. No - a značky jedou dopředu jako by se zbláznily. Přitom dopoledne v pořádku. Musím zbastlit tu regulaci.
když jsem to sestrojil, a pustil poprvé, značky se ani nehnuly. Abych si ověřil správnou rychlost, položil jsme na talíř matičku a vzal jsem do ruky stopky.
V pořádku.
No a před chvílí...

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ona síť se docela drží kmitočtově, ale to nevylučuje maxima a minima kmitočtu. Polkud se nepletu, tak je sorovnávána tak, aby celková průměrná hodnota kmitočtu byla 50.
Když je síť přetížená nebo moc odlehčená tak kmitočet ujede, ale je kompenzován tak, aby např. hodiny odvíjející svůl čas od kmitočtu sítě šly v rámci dne přesně. V dnešní době provádí denní dorovnávání počtu period síťového napětí tak, aby se průměrná hodnota kmitočtu co nejvíce blížila 50 Hz, tzn. 4320000 period za den.
http://www.ceps.cz/CZE/Data/Vsechna-dat … izeni.aspx
kdo má po ruce slušný měřič kmitočtu sám zjistí, že po prudkém nárůstu zatížení kolem 7 hodiny ráno se také kmitočet sítě snižuje, minimum kmitočtu je kolem 8 hodiny. Večer mezi 21. a 23. hodinou nastává pokles odběru a tímpádem dojde ke zvýšení kmitočtu kolem 21. hodiny. Tj podle tohohle ti budou lítat otáčky gramce, hnaného synchroním motorkem, anebo ti budou lítat "otáčky" doutnavky, i když motor drží otáčky přesně

Ono kouknout na stránky ČEPSu je poučné, mimo jiné přeshraniční toky energie...

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Dalca: Tohle je stranka u ktere se obcas v praci uklidnuji, ze alespon nekde se snazi drzet normu: http://www.mainsfrequency.com/

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No.. podle obrázků soudím, že jsem se moc nemýlil... bohužel je to zase celý americky, tudíž se čtením neuklidním...
Jo žádná změna... první půlku života jsem musel trpět záplavu dokumentů v azbuce, včil to mám z druhý strany taky ve svahilštině...
Naštěstí má knihovna je dost vybavena hodnotnou literaturou v jazyce mateřském, což skýtá jistou útěchu mé maličkosti...

(upravil stiglitz 13. 1. 2013 0:33)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak teď jsem to pustil, a je to ještě horší, než odpoledne. Tak má i dnes strobo a pitch opodstatnění?!
Ačkoli uznám, že to nepoznám, při reprodukci...

(upravil Dalča 13. 1. 2013 13:15)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Závisí, jakou přesnost požaduješ. Přesnost sítě je srovnatelná v průměru s běžným krystalovým oscilátorem.
Lépe na tom jsozu krystaly "stabilizované" nejlépe v termostaticky vyhřívané pixle s konstantní teplotou.
Ještě lépe jsou na tom "normály" kmitočtu, jeden snadno dostupnej je nosná DCF.
Když vezmu lokísání sítě tak je v setinách, max desetinách HZ a z krátkodobého hlediska je změna malá (procesy změny kmitočtu sítě nemohou být z principu moc rychlé) tj nevnímáš to jako kolísání.
Z rána máš komorní a o pár desítek centů níž, večír zace o prár desítek centů vejš. (teda za předpokladu, že na desce je nahráno přesné komorní a a celý ansámbl je naladěn, že. smile )

Zase to závisí jakej seš zvukovej purista. Mi osobně je to jedno, tohle nemám šanci slyšet.
Ale znám týpka z prahy, zvukaře, kterej slyší i rozdíl v kabelech, po kterejch teče AES-EBU signál... si dovez dráty z Anglie za těžkej balík a vejšky, podle něho, pak byly "průzračnější".
Předesílám na převodníky se nehrabalo.
Podle mne kokotina, páč se jedná o datový přenos a data buď dojdou platná, nebo nedojdou, ale že by se cestou drátem měnil jejich "obsah" a přesto zůstala platná i s CRC.. no nevím smile nicméně i takoví lidi se najdou.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Práce na HC58 pokračují. A mám tu uskladněné ARS9207, ty zrenovuji, stejně jako ten gramec. Moje představa je taková. Bedny + gramo + sehnat AZS zesilovač, a mám krásnou sestavu osmdesátých let.
Ale. Tím pádem bych neměl měnit pětikolík za cinch, na které jsem původně chtěl vyvést signál z přenosky. Rád bych se proto zeptal, protože jsou lidé kteří na pětikolík přísahají, zda jej ponechat. a ještě, ještě - v zesilovači se přirozeně nachází trafo, a to asi v blízkosti gramce nebude nic moc. Lze to nějak řešit, stínit?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Já jsem s trafem nikdy neměl problémy. U gramců je dávám vždy do levého zadního rohu, a "střídavý vodiče" omezuju na co nejmenší délku a vždy zkroutím, a bez problémů. Trafo v zesu je stíněný kovovou skříní, ne?

Web

Příspěvky [61 až 80 z 146]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£