Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 8)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 146]

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No tak jsem nastavil požadovaný tlak a připojil k TW40. Bohužel se nic neozývá, pochopitelné mám zapojeno pro vstup pro gramofon a přepínač nastavený na G. Kabel který jsem dělal jsem také zkontroloval a "propípal" vstupy jestli signál vůbec přichází do předzesilovače, vše OK. Kdyby někdo věděl, čím by to mohlo být, radu bych uvítal.

Vím, že TW40 není nic moc ohledně předzesilovače pro přenosku, tak bych se chtěl poptat na nějakou stavebnici a nejlépe nějaké schéma s DPS by bylo ještě lepší děkuji.

(upravil voltik 5. 7. 2012 13:42)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Actidamp MK IV né asi

Web

(upravil Michelin1 5. 7. 2012 19:43)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Ahoj, pokud se týká leštění plexiskla dá se použít Neoxyd, případně i zelená leštící pasta, předtím je smozřejmě nutné brousit smirkem 800-1500.Pak už jen leštit a to fakt ručne a ne moc rychle, aby se nepřehřálo.Dalo by se to i leštičkou, ale jedině s chlazením kapalinou.Leštím na brusce i CD, takže jde to, ale musí se opatrně!Silichrom, pokud jsem se díval je jen na leštění kovů.
http://www.vseprofirmy.eu/store/goodsde … oodsID=326

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak první zkouška proběhla nejprve otáčky kolísaly, tady jsem někde četl, že se to má nechat tak 15 minut rozchodit, tak jsem počkal a ono to opravdu pomohlo teď už i po druhém zapnutím hned byly otáčky stabilní. Poté jsem vyladil otáčky trimry, aby dolaďovací potenciometr byl uprostřed své dráhy. Takže už hraje jak má a nyní se podívám na tu TW40, čím by to mohlo být. Pokud se za daří končeně mohu poslouchat. Příští měsíc bych se pustil do čištění,broušení,lakování a dalšího zkrášlování NC440.

Voltik: díky za typ, možná by mi stačila i II smile , ale stejně bych si radši něco sbastlil.

(upravil daman 27. 8. 2012 14:29)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Zdravím po dlouhý době. Chtěl bych někoho poprosit jestli by mi nevyleštil ten kryt na gramofon popřípadě za jakou cenu děkuji. Zkoušel jsem to, ale marně spíše se to ještě víc dodělal. Nebo nevíte jestli se dá koupit kryt nový ?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

A dal sis s tím opravdu práci? Ono to není práce na půl hodiny. Když děláš jen řez na plexi, je vyleštěnej za 15 minut tak, že to nepoznáš, ale když děláš celou plochu, je to na pár hodin poctivý roboty!

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak, se mi vyskytl další problém cca po hodině přehrávání mi začnou kolísat otáčky. Dočetl jsem se že to může způsobit potenciometr, tak jsem ho vyndal a dal tam stálý odpor a problém se vyskytuje nadále. Měsíc sem na něm jel bez problému a výskyt začal  před dvěma dny. Myslíte si že je to ložisky nebo něco v elektronice ?

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tohle by chtělo ošklivoskop nebo čítač (nebo snad i multimetr, kterej umí měřit frekvenci). Podívat se, zda "drží" frekvence oscilátoru (pak to je mechanikou) nebo zda kolísá.

Web

(upravil daman 21. 9. 2012 11:37)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Řeknu to na rovinu  měření frekvence jsem nikdy neprováděl. Mám pouze multimetr, který měří frekvenci konkrétně mám MY-64. Kde to mám přesně proměřit. V řídící elektronice jsem měnil kondenzátory, nemůže to být třeba tím, že by vydrželi jenom měsíc big_smile Dík

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Já bych měřil na jednom - libovolném - vinutí motoru.

Web

(upravil daman 21. 9. 2012 15:54)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Dobře proměřím, ale dneska sem si ho pustil a hraji bez problému asi 3 hodiny a nic sem nedělal opravdu nechápu. Otáčky podle stroboskopu drží.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

http://www.youtube.com/watch?v=i9oZKfkQ … re=related
Dost to připomíná některé díly Tesly.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

stiglitz :Však jo, je to ramínko z Tesla NC500... a mě se ten gramofon teda nelíbí

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No, gramec tedy nic moc, na to kolik to dalo práce.
Chlapi, potřebuju radu. Chci si dělat taky vlastní konstrukci, líbila by se mi jedna věc. Stroboskop. Dá se někde sehnat modul, stavebnice, a pak hlavně, lze řídit otáčky synchronního motoru? To je ta Tesla, co z ní vedou čtyři fousy.
Nebo je lepší to nechat plavat? TZesla 303, 2VA, 24V... 300ot/min.

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No tak samozřejmě řídit synchr. motor jde, na netu návody jsou, nebo si stáhni servisní manuál k Tesla NC-450, tam máš komplet schema i desku na řízení. Na strobo nepotřebuješ stavebnici, stačí LEDka napájená střídavým proudem [samozřejmě přes odpor].

Web

(upravil stiglitz 20. 11. 2012 11:44)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Dobře, takže Ty bys to viděl, že se to dá realizovat? Stáhnul jsem si manuál, ale tohle nevím, jestli se to vůbec vyplatí. Jestli nebude lepší koupit vrak, a použít to z toho. Ledka je vlastně dioda, co vlastně dioda říká na střídavý proud? Jsou to dotazy tupce, ale já v podstatě umím jenom zašroubovat žárovku, když to přeženu.
Největší problém bude s tím talířem, s těmi stroboskopickými značkami, tohle nevím jak řešit, někde to zkopčit. Chci to dát klasicky pod talíř, a pak přes zrcátko, Vlastně kámoš má možná, talíř s tímhle...

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podívej se po internetových obchodech, za pár korun koupíš hotový papírový strobo kotouč na položení na desku pro kontrolu otáček. Buď koupíš velkej, vystřihneš a ze spodu nalepíš na talíř, nebo koupíš malej, naskenuješ a zvětšíš.
Ledka na střídavej proud neřekne nic [je to dioda], pokud nebude napětí větší, než 5V [LEDky nesnáší větší napětí v závěrném směru]. Pokud ji tedy budeš napájet střídavým proudem 50Hz, bude blikat frekvencí potřebnou pro ty strobo kotouče.
To zapojení ze servisního manuálu k NC450 je celkem jednoduchý, jednodušeji už to těžko pořešíš. Pokud se necítíš ani na takto jednoduchý zapojení, pak by bylo vhodné spíš koupit hotový řídící modul- Speed-box od Pro-Ject.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No, zkoumal jsem zapojení dle toho manuálu. Je toho tolik, myslím součástek, že je patrně ekonomičtější sehnat vrak, a dát to z toho.
Strobo kotouč jsem zatím nenašel, krom tohoto, kde není jasné, zda se to má zvětšit, pokud to budu chtít zkopírovat, nebo to zůstane v této velikosti, což se mi nezdá, leda by to bylo položeno na středovce.
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums … bo_326.jpg

(upravil sagitarius 23. 11. 2012 21:21)

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Tak máš několik možností- buď si koupit hotovej velkej [LP] strobo kotouč třeba zde http://www.hifi-audio.cz/stroboskopicky … 74/?cid=19, nebo ten obrázek zvětšit. Problém je v tom, že je to bitmapa ve velikosti 450x450 px, takže při potřebným zvětšení se ty značky degradujou. Je jedna možnost, a to převést to v nějakém grafickém editoru z bitmapy do vektorů, a pak zvětšit do potřebný velikosti a vytisknout. Nebo prostě vytvořit. Vnitřní tři kruhy vynech, ty jsou pro US- na síť 60Hz. Na těch vnějších spočítej značky, vytvoř v nějakým editoru [např. Corel draw] kružnice potřebný velikosti, značky dej "kopírovat po křivce" podle jejich počtu a máš to.
U tý elektroniky řízení si teda nemyslím, že by bylo ekonomičtější kupovat jinej a z něj elektroniku použít. Vždyť tam není nic drahýho. Nebo pak hotovej "fofrboxík" http://www.hifi-audio.cz/pro-ject-speed-box-p986/
Ještě otázka: Proč to vlastně chceš řídit? Vždyť ty motory jsou řízený frekvencí sítě, a ta je dnes tak přesná a stabilní, že případný rozdíly nemáš šanci na gramofonu poznat.
Ještě mě napadá jedna věc: Z toho schematu nemusíš použít vše, stačí spodní část, kde máš zdroj kmitočtu s poťákama a koncový trandy. Zbytek už je na tobě, jak to pořešíš. V tom schematu je vše, včetně koncovýho vypínání opticky, a elmag. zvedání ramena. Na řízení motoru ti stačí jen těch pár součástek za pár korun.

Web

Re: Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

No, víš, mě se to prostě líbí, ačkoli s tou sítí máš pravdu.

Příspěvky [21 až 40 z 146]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Znovuoživení gramofonu TESLA NC440

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£