Téma: Nejlepší internetové obchody se součástkami

poradily byste kde nakupovat R, C, L?

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Prodance - rezistory a kondy Bennic
Dexon - cívky

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

pripadne monacor kdyz v prodancu nebo dexonu nebou mit to chces...priprav se ze to bude ale mirne drazsi

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Monacor to má pěkně předražený. Jakoukoliv hodnotu cívky (jen vzduchový) si můžeš nechat namotat u JKL jiri.kliment(at)centrum.cz

(upravil Hanzi 5. 9. 2007 17:36)

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Když jsem minule bral cívky od monacoru, byly všechny ceny srovnatelný +-10Kč s dexonem

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Jaké máte zkušenosti s kapacitory a rezistory Bennic? Na Prodance nejsou psané tolerance. Objednal jsem je na výhybku z DD8-MK2...

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Kundíky mají 5%, rezistory nevim, ale teď jsem obyč. multimetrem naměřil na 6R8 6,8ohm, takže bych tipl taky 5%. Zkušenost pozitivní.

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

tolerance mají 5% jak u kundíku tak i u rezistorů ale v 99% se vejdou do menší tolerance

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Bendas: Hubert kdysi měřil pár vzorků a ač měli toleranci 5%, vlezli se do 2%.

(upravil mechanik 27. 9. 2007 19:22)

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

neviete náhodou aké značky súčiastok na výhybky má www.audium.sk? dakujem,neviem to tam nájsť smile
prípadne akú značku súčiastok použiť

(upravil mengel252 27. 9. 2007 19:26)

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

A čo tak sa opýtať priamo?

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

no cez telefon hovorili že si mám vybrať tak vyberám big_smile

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Aha. Cez telefón sa nepýtali aké typy tam majú k dispozícii.

Visaton - na www.visaton.sk
Intertechnik, Audyn - na www.intertechnik.de
Auricap, Dayton, Kimber... - na www.partsexpress.com
Prišpeciálnych žiadostiach zabezpečíme Mundorf, Tesla, ESO, Bennic...

Pri veľmi špeciálnych žiadostiach som ochotný sám navinúť nejakú fóliu s dielektrikom. celé to potom môže plávať v panenskom oleji   smile

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

mengel> v akom rozmedzi sa pohybuju ceny kondikov MKP a cievok znaciek ake si pisal?
Potrebujem do nieco do 3pasma a chcem mat 6/12, 12/12, kde je najmenej 7suciastok bez kompenzacii, takze uz len to ratam okolo 500Sk/kus, s kompenzaciami a plosakom by som sa chcel vojst do 900-1000Sk/vyhybka.

Poznam ceny Monacor, ked porovnas s nimi, su vyssie/nizsie/ekvivalent, pripadne ak vyssie, su aj kvalitnejsie?
Chcem kvalitu za rozumnu cenu (napr kondik nad 150Sk/kus uz pre mna nieje rozumna cena smile )

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Pre orientáciu hádam stačí prejsť tie link, nie? visaton mas cennik na strankach v SKK. ostatne su v principe ceny velmi blizko tym, ktore vidis na shopoch.

(upravil KomarD-Jeay 6. 11. 2007 18:26)

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Prave preto sa pytam, ze poznam na viacerych obchodoch, co je to pojem blizko cene na webe smile co je obvykle 10-25% a mne to spravi dalsie stovky nakladov.

A tiez podotazocka, da sa pouzit do vyhybky aj daco take?: MKT 373 250V 2,2uF RM27 alebo take? R60 1uF 250V 10% RM15, su to foliaky.

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Najit stranku (prodejce s e-shopem), kde by se SPOLEHLIVE a snadno dalo koupit VSE potrebne (kondy, odpory, civky, terminaly, rohy) je NEMOZNE. Nenasel jsem firmu, ktera by mela vse pro DIY konstrukce pohromade a platit postovny nekolikrat? mad

Re: Nejlepší internetové obchody se součástkami

Tak jsem narazil i ja. Velke feritove civky pro basaky jsem objednal u monacoru, na ty kladu duraz, takze beru i za tu cenu. Ale zbytek jsem chtel objednat v Dexonu, dosly mi 1 ze 3 typu civek (nevim proc, ale zda se mi, ze maji cim dal mensi vyber). Potreboval bych jeste 2,7mH (sterdy) a 6,8mH (komenzace) klidne tensim dratem, nejspis ferit, nevite jeste o necem? Vetsinou delaji jen vzduchove, vcetne Prodance....

Web