Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer - tlumení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Subwoofer - tlumení

Zdravím všechny a prosím o radu, mám subwoofer czechiše home made a zajímá mě tlumení, bedna má cca 60 litrů, repro je dexon, a zajímá mě vnitřek, jestli je možné vyplnit úplně celý prostor nebo tlumit jen stěny, podotýkám, že jsem ho tak už dostal.

Re: Subwoofer - tlumení

dexon, jaký přesně? bedna uzavřená nebo bassreflex?

Web

Re: Subwoofer - tlumení

Bedna zavřená, ten reprák má 22cm v průměru, je to starší reproduktor, má 40 w, duní opravdu slušně, ale nevím, jestli vycpaný celý prostor ho moc netlumí. na bassreflex to není, spíš mi jde o to, jestli nebude hrát líp, když bude výstelka jen na stěnách

Re: Subwoofer - tlumení

Přesný typ repráku by nebyl? Čím je ta bedna vycpaná - jakým materiálem?

Re: Subwoofer - tlumení

"Přesný typ by už asi nešel vyčíst, tam byl štítek ale je ztržený, no technicky vzato to nebude žádná sláva ( ale vzhledem ke tvaru koše není určitě z osmašedesátého smile Hledal jsem ho na netu a našel jen nějaké obdoby od Dexonu, takže kdo ví.
Bedna by měla odpovídat velikosti toho basáku, spíš mi jde o ten princip výstelky. Je tam skelná vata ( poměr cena výkon je super ) a dá se říct že je vycpaný celý prostor, akorát za reprákem je důlek ( logicky ). Někde jsem četl, že to v podstatě je jedno, ta vata tam není úplně na husto. Ale teď babo raď než to začnu rozebírat, dělám to nerad a taky momentálně nějak ani moc nemůžu ( úraz )
Takže otázka je prostá, když to nerezonuje tak to neva?

No, jednoduchá odpověď smile, vyndal jsem vatu, nalepil ji jen na stěny ozvučnice a na zadní stěnu, mno a asi budu bezdomovec smile  ( ale se subíkem

Re: Subwoofer - tlumení

u uzavřený bedny to ani tak nevadí, pro klid duše bych tu vatu obalil nějakou látkou nebo starýma hadrama, aby při výměně nebo zásahu do bedny neštípali ruce, ale dělat to nemusíš. u uzavřený bedny se dává tlumení aby se tím virtuálně zvětšil objem a bedna by pak měla jít teoreticky víc do hloubek

Web

Re: Subwoofer - tlumení

Tu vatu vyber ,a daj tam vatelím . Sklená vata tam nema čo robit , wink

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer - tlumení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£