Téma: ARN 6614

Zdar lidi poradil by mi někdo pls jak velkou ozvučnici má mít basový reproduktor ARN 6614?
Předem díky za odpověď

Re: ARN 6614

35-40 lit clossed

Re: ARN 6614

Doporučuji nepřehánět, i když ten měnič velký objem potřebuje, to je fakt, chybí ale Xmax.

Re: ARN 6614

takže zhruba kolem 30-35l? a je nějakej poměr rozměrů, který se má zachovat?

Re: ARN 6614

myslim ze to je iba na tebe, ale "golden ratio" je (šxvxh) 1x2,61x1,613 alebo 1x1,56x1,25, no neviem ci to plati aj u SW.

Re: ARN 6614

30 litrov, plus mínus kváder až kocka, v tomto prípade je to jedno

Web

Re: ARN 6614

takže rozměry 32x32x30cm by šli? byl by na té straně 32x32 - samozdřejmě to jsou vnitřní rozměry wink

Re: ARN 6614

Pokud budou mít výztuhy jen 0.7l tak jo.

Re: ARN 6614

jaký výztuhy? četl jsem jen o jakési pěně, či vatě nebo cosi

Re: ARN 6614

jaký výztuhy... tohle je třeba výztuha, nebo tohle

Re: ARN 6614

A ty výztuhy tam být musí?
Vycházel jsem z tohoto http://chrudim.cz/tuning/audio/au_subwo … rbass.html

Re: ARN 6614

Jakto, že jsi tam taky neosadil ten hustej stárbejs nebo mekfan? smile

Výztuhy tam být nemusí, ale zvětšují pevnost ozvučnice a zabraňují jejím rezonancím. Nezapomeň na tlumení (vatelín, starý hadry...).

Re: ARN 6614

Pokud to chceš dělat poctivě, tak by být měly, pokud ne, ser na to.

Re: ARN 6614

No tak tam asi nějakou výztuhu teda dám neosadil jsem ten reprák co tam jelikož jeho cena je nesrovnatelně vyšší a já chci napřed vyzkoušet tento kterej leží doma, připadně kdyby hrál tak špatně tak se po něčem jiným poohlídnu ale to bych asi koupil celej box cena není až o tolik vyšší

Re: ARN 6614

Já to myslel ironicky, McFun je vyhlášená sračka, ten druhej zázrak bude asi to samý. Hotovým subwooferům bych se v autohifi radši vyhnul. Já bych se celkově všemu autohifi vyhnul.

A zkus psát ve větách...

Re: ARN 6614

I v autohifi se dají najít moc hezké kousky.

Re: ARN 6614

Michale jaké to kousky?Prosím konkrétně.Díky

Web

(upravil arken 2. 9. 2007 20:31)

Re: ARN 6614

Ani jedno. Je to prostě můj vlastní dojem - zdá se mi, že (obzvlášť) v tomhle oboru nejde o výrobu reproduktorů, zesilovačů atd., ale o prachy. Něco jsem už slyšel a za moc to nestálo. Netvrdím, že jsou v autohifi jen šmejdy, jenom to ve mně prostě nebudí důvěru.

Re: ARN 6614

mno diskuze už sice trochu odbočila ale subwoofery od firmy GroundZero nejsou taky špatný, a nevím co všichni máte proti auto hifi

(upravil arken 2. 9. 2007 20:50)

Re: ARN 6614

junglist: Díky za pochopení. Kdyby mi nezáleželo na penězích, tak bych šel asi do DPA280 a repro třeba SEAS Excell smile. Ale protože záleží, tak to v budoucnu u mě vidím na měnič, SPV100, ARN8604 a do dveří blbý ARX na rádio. Jsem holt socka smile .