Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 49]

(upravil koupi 6. 2. 2012 14:11)

Téma: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Ahoj, inspiroval jsem se na fórum a líbily by se mi tyto repra. Je tu i návod na stavbu http://www.dexon.cz/clanky/reference/re … avach.html nebo-li http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html
A chtěl bych se zeptat budu to mít na obývákové stěně takže blízko u stěny proto bych volil spíše BR ve předu jak je na prvním obrázku.
Akorát by mě zajímalo ta ozvučnice má mít 30L a já co jsem počítal podle těch udaných tak je větší, což znamená že bude oddělená od té výšky bude jen pro samotný středobass.
Je možné dát to vše do jedné ozvučnice? Mě nevyhovuje ta hloubka je to moc hluboké.
nebo jestli jde z toho udělat UZAVŘENKA?
Dík

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

kde se pořád berou?

Web

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

dobrej češtin

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

No nejdřív by to chtělo zapracovat na pravopisu. Na co se vlastně ptáš? Chceš ten "projekt" překopat na uzavřenku? Proč? Je to počítané pro BR, tak proč to měnit.
Rozměry... ty si zvol jak potřebuješ. Klidně udělej tu bednu vyšší a tím pádem nemusí být tak hluboká.

(upravil koupi 6. 2. 2012 14:12)

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Omlouvám se.
zkusím to přepočítat to jo ale jen mě zajímalo jestli je tam varianta i uzavřence to by byla ozvučnice menší.
A nevím jestli se to může dát vše dohromady ten středobass a výška

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Sááákra, aj mne to vyšlo skoro 46 litrov ( 270×405×420 mm).  Súdruhovia od Dexonu niekde urobili chybu? smile

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

bubuxin:  lol 

Koupi: a proč by se to nemohlo dát dohromady? Nemá se to jak ovlivňovat. Výška je z druhé strany uzavřená...

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

bubuxin:
A co takhle odečíst tloušťku stěn ? Něco ubere také samotný měnič a basreflex ...

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Tak teď nevím jestli se má přidávat na objem boxu. Připočíst ještě objem repra a BR tak by objem mohl být i  o 3L větší cca.
Na Dexonu jsem našel  :Pokud chcete jiný rozměr, je dobré respektovat tzv. golden ratio poměr stran skříně (šxvxh) 1×2,61×1,613 nebo 1×1,56×1,25 (platí obecně)
Tak jsem se snažil to nějak dostat do poměru a vypočítal jsem výšku 50cm šířku 28cm a hloubku 21.5cm
Abych se dostal do 30L
Ale jestli se bude ještě zvětšovat objem boxu o ten koš a BR ?

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Nějak nejsem schopný pochopit co znamená ten graf simulace vstupní impedance. Znamená to snad, že při použití dvou 8ohmových reproduktorů docílil konstruktér minimální impedance 2,5?

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Evidentně. Na 4kHz mají zdvih daný filtrem 5 dB oproti samotnému měniči...

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Dost slabomyslné řešení.

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Na goldenratio či co bych se z vysoka...  udělej min35 max 43ltr... ladil bych ale o dost níže.. cca 37Hz

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

MethMan napsal:

Dost slabomyslné řešení.

Njn, buď tam má výškáč díru, kterou se tak snažili zalepit, nebo hůř, zalepit propad vzniklý interferencí v místě, kde to bylo měřené, typicky v ose. Těžko říct, za jakých podmínek byl měřen ten jejich "výkonový" graf, vypadá to, že celkem blízko bedny, což taky moc neřekne.

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Jurawood: To bych mohl udělat větší na ty litry a problém by byl s tím laděním nenám jak a kde .
Je nějaká možnost to nasimulovat nějakým programem?

(upravil MethMan 8. 2. 2012 13:24)

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Koupi? Nepřijde ti impedance 2,5ohm jako dobrý důvod proč takový vadný výrobek nestavět?

MaBat: Nevím co myslí "in room, quasi an–echoic sm. 1/6". Asi zagejtovaný osový měření sloučený s čímsi vhodným na NF a vyhlazený. Jakmile začne někdo vymejšlet svojí terminologii je to krajně podezřelý.

(upravil koupi 8. 2. 2012 23:31)

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Tak to opravdu máš pravdu budu hledat něco podobného chtěl jsem regálovku s 20cm bass aby to umělo taky zahrát bass pomůže někdo vybrat něco podobného aby to teda fungovalo.
Já myslel že když to tam je vystavené tak to musí fungovat.A ono ejhle.

Zeptám se možná blbě,neuměl by to někdo přepočítat aby byla repro funkční??? Třeba to je jen nějaká maličkost

Nebo jsem našel jiný projekty tady Reprosoustavy [Seas G17REX/P a 27TFFNC/G] nebo Reprosoustavy [Seas L18RNX/P a 27TBC/G]
ale nenašel jsem kde bych mohl koupit tyto reproduktory.

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Ted mě napadlo někdo psal že tam nevychází Ohm při použití 2 repro ale já bych chtěl použít jen jeden.
To by měla sedět ta vyhybka a ty grafy u toho IRB 20
Chtěl bych poprosit jestli by jste se mi nepodívali na tenhle projekt http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html
Aby tam nebyla nějaká chyba.

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

http://czech-speaker.cz/index.php?route=account/login
Tady napiš meil tomuhle pánovi, a za 14 dní máš repro seas doma.Seas L18RNX/P a 27TBC/G] dobrá volba, také na ně solím.

Re: Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

nenašel jsem vyhybku ani BR u Seas L18RNX/P a 27TBC/G

Příspěvky [1 až 20 z 49]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustava hifi regálová s reproduktorem IRB 20/100/01,8

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£