Téma: Ozvučnice pro Xpress 15

Ahoj všichni.Jsem tu nový a momentálně realizuji audio ve své Octavii. Pročetl jsem hodně vašich rad a názorů,ale přeci mám dotaz. Pořídil jsem si Magnat Xpress 15 ke kterému mám vypujčený zesík Magnat Rock 8000. V manuálu byly parametry na ozvučnici ,100 litrů a basreflex 100 mm průměr x 400 mm délka. ozvučnici jsem navrhl tak,aby zabrala co nejmenší prostor v kufru,ale aby měla těch 100 litrů. Je z 20 mm překlišky ,sešroubovaná a ve všech spojích utěsněná karosářským tmelem.Prosil bych o radu ,jak s vytlumením??? k dispozici mám 5 cm nebo 10 cm silný materiál ,kterej na pohled vypadá jako skelná vata ,myslím že se s tím zatepluje strop. Dík za radu chlapi

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

bassreflexovú ozvučnicu nie je potrebné tlmiť

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Stačí kabátová plst 1cm  at to není jak psí bouda.

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

okej a kdyby to nebyl přesný centák,ale víc ,tak ty basy nijak nepokazím? chtěl bych aby to hrálo tak jak má.

(upravil Martin 6. 2. 2012 21:44)

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Tak tím rozhodíš naladění bedny, tlum jen tou malou vrstvou po stěnách, BR se jinak nemusí tlumit tak, jako closed.
EDIT: proboha jestli bude 1 cm nebo 3, to je jedno... Ale rozhodně to "nevystli" celé.

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

A protože 40cm dýlka nátrubku už je dost, pozor ať je za ním dost místa, aspoň 10-15cm a tam taky žádný tlumení nedávej.

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

fajn,a kdyby tam tlumení bylo tak co se stane?

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

basreflex by fungoval míň a navíc by se zřejmě rozladil

(upravil mechanik 8. 2. 2012 0:03)

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

ked tam budeš mať ešte 15cm miesta tak asi nič ale keby bolo miesta málo a dal by si tam ešte tlmenie tak by mohol BR fungovať horšie, slabšie

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

beru na vědomí a děkuji ..poradili byste mi ještě nějakou vámi osvědčenou stránku kde bych ten BR sehnal v těchto rozměrech 100 x 40cm ?? už jsem něco našel ,ale přeci jen..

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Jo tak to by mě taky zajímalo, naposled když jsem něco takovýho potřeboval, skončil jsem v místním instalatérství:-)

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Houdis: Jestli ti není líto za kus plastu dát pálku, jdou sehnat i takové stvůry, rozměr co chceš ty tam taky je.

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

cool to je pěkná stvuřička a kolik to koštuje ,máš webowou stránku?

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

790,- klikni na ten obrázek

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Zas tak bohatej ale nejsem:D ... jenže tenhle BR je průměr 16 a já mám v manuálu 10 ,to nevadí?

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Houdis: Přečti si můj příspěvek ještě jednou. Není to jediný nátrubek co prodávají.

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Nemůžu nikde sehnat hezký zaoblený nátrubek s vnitřním průměrem 12-13cm, nevěděl by někdo? 15 už je moc...

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

ted mě tak napadlo , bylo by možný nahradit jeden BR délka-400 mm,dvěma o dýlce poloviční?? to už by asi nemělo tu účinost že? Protože mě se opravdu nechce dávat litr za kus plastu:D

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Ne, ale dalo by se to nahradit dvěma o dýlce dvojnásobný:-)

Re: Ozvučnice pro Xpress 15

Je mi to ľúto, keď chceš mať kvalitný doživotný nátrubok tak za čo si zaplatíš to aj máš: http://tuninghifishop.sk/259-basreflex - v tvojom prípade AF11+AP11, vďaka veľkému vyústeniu sa nátrubok naladí ešte nižšie než obvykle vychádza v softwéri, treba si to overiť meraním.

Web