Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Akustika v izbe

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Josifek 31. 8. 2007 19:34)

Téma: Akustika v izbe

Moj problem spociva v tom, ze neviem zrejme najst vhodne umiestnenie basoveho reproduktoru v izbe. Mam ho pod stolom(casto si nan vykladam nohy tongue ) Ale nepocujem celkom dobre bassy. respektive pocujem, ale ak sa postavim na stolicku tak hore pri strope pocujem bassy intenzivnejsie aj hbsie. Skusal som rozme vytlmenia bedne aj polohy reproduktoru, no uz neviem co robit. Poradte prosim.... Izba je dlha 4,5m, siroka 3,5m a vysoka 2,5 m Mam koberec, a aj dvojite hrube zaclony na oknach....

(upravil Marosh555 2. 9. 2007 9:36)

Re: Akustika v izbe

subwoofer je jedno kam das
EDIT:// myslim co sa sirenia zvuku tyka

(upravil Halen 1. 9. 2007 18:35)

Re: Akustika v izbe

Marosh555 - cetl jsem tady hodne hlouposti, ale tohle je tedy kravina primo kralovska.

Josifek - musis s nim sachovat po cely mistnosti a pokazdy kdyz ho presunes se posadit do mista poslechu a nejlepe probrucet tonovym generatorem.  Konkretni umisteni v mistnosti si musis najit bohuzel sam. Se svym 100 litrovym hovadem jsem se natahal az ze me tekl pot, nez jsem nasel jakz-takz dobre umisteni.

Re: Akustika v izbe

Souhlasím s tebou Halene.S tím tahaním se to vyplatí.Jednou jsem se nudil,tak jsem začal bedýnku umisťovat do ruzných zákoutí po bytě,aby se ty basy měly o co opřít!A ejhle to byli změny.

Re: Akustika v izbe

Skusal som, momentalna poloha je "najlepsia" Skusal som ho dokonca dat aj na skrinu a nic....

Re: Akustika v izbe

Proč ne.Já měl bednu pod postelí.Ve skříní vedle skříně.Ale každopádně je dobré mít reprák co nejníž u země.

Re: Akustika v izbe

Hmmm skusim dat do skrine co to spravi big_smile

Re: Akustika v izbe

Taky jsem si kdysi myslel, že subwoofer můžu umístit kamkoli v místnosti (no, četl a věřil jsem časopisům typu Stereo & Video). Po mé zkušenosti je nejlépe umístit přímo vyzařující subwoofer buď, na proti sobě (tzn. na proti místu kde posloucháte) nebo vedle Tv. To je moje zkušenost.

Web

Re: Akustika v izbe

ono taktiež záleží na deliacej frekvencii... čím je nižšia tak subwoofer skôr splinie zo zbytkom, okolo 60-70-80Hz (12 alebo 18db/oct) je to podľa mňa ideálne... poznám ľudí čo to majú delené na 200Hz a volume subwoofer na max a pochvaľujú si aké majú super bassy v celej izbe lol bu buu smile

(upravil siss 2. 9. 2007 0:38)

Re: Akustika v izbe

bobisek: ked som skusal delenie na mojom starom sube a nastavil som 200Hz, bolo to nepocuvatelne. nakoniec som delil okolo 60-80Hz a sub pod stolom

Re: Akustika v izbe

Daj si subwoofer na miesto kde bezne pocuvas. A potom pobehuj po izbe a kde sa ti budu basy pacit najviac, tam daj subwoofer.

Re: Akustika v izbe

Ved takto som to robil.... "najlepsie" to je tak ako to je teraz... pod stolom.... ale stale to neni ono... ten reprak to zahra len ja to neppcujem.....

Re: Akustika v izbe

Ja mam taky jednu otazku.Jaky koberec je nejlepsi pro vytlmeni podlahy v mistnosti?
Zatezovy?

Re: Akustika v izbe

Předně koberec nevytlumí podlahu, ta by měla bý tlumená odspodu a dobrým uchycením. Ale takový těžký hutný koberec třeba s 5cm vlasem... To už má akusticky smysl. smile Zatěžák bude mít ze všech možných koberců nejhorší tlumicí vlastnosti. Je lehký a tenký.

Re: Akustika v izbe

Jaky koberec pouzivaji v kine?Sem si myslel ze ten zatezovy.Aspon to tak vypadalo...

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Akustika v izbe

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£