Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Trafo mimo krabici zesilovače ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Trafo mimo krabici zesilovače ?

Zdravím všechny
Stavím nízkorozpočtovou záležitost zesilovač jednodeskový z ezk tuším 2x200w a transformátor je elektrokov s primárem ještě na 220 a je převinutý a na to že má 500VA je tam plechu po skromnu docela se přehřívá a taky by bylo třeba vzít v potaz el. mag rozptyl trafa , napadlo mě ho dát zvlášť do hliníkové krabice a asi 2-3m od zesilovače vidíte v tom problém ?
Děkuji předem za rady.

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

no tak trafo mimo zesilovač by neměl být problém ale proč 2 - 3m ?

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

ty 2m spíše tohle už je problém nábytku.

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

no moc to nechápu, ten zesilovač z ezk je co zač?

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

alesP: Transformátor, který se přehřívá, není dobrá volba, zejména z hlediska životnosti. Zkus se spíš podívat na aukru nebo po různých bazarech a výprodejích po něčem jiném. Nějak se mi nezdá, že by se 500VA trafo přehřívalo jen proto, že je primár navinutý na 220V. Pokud by se přehřívalo opravdu extrémně, hledej chybu spíš v poškozeném vinutí, než v tom, že je primár na menší napětí. 500VA je na štítku?

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

Ano ano ta hodnota 500VA 2x29 8.8 A. zesilovač je tento http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/ksx4405.htm . Nemám doma žádnou věc kterou bych tu teplotu změřil ale když 50 stupňů je už cítít a pokládá se za nebezpečné tak bych odhadoval 70-80 stupňů a navíc jde lehce slyšet v reproduktorech nějaký ruch zřejmě brum (50 Hz) v mém repertoáru ještě osciloskop není takže nepotvrzuji.Připadné doporučení nějaké značky toriodu nebo gme to jistí ? smile Aukro budu hlídat taky

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

Jedno dobré doporučení, vyhoď ten zesilovač do popelnice, nebo použij velmi dobrou a rychlou ochranu reproduktorů. Nemusíš k tomu kupovat nic, nemá to smysl. Abych to uvedl na pravou míru, tvůj zesilovač obsahuje všemi velmi oblíbený budič TDA7250, který je nejdokonalejším, velmi rychlým a propracovaným spalovačem křemíku a rezistorů. Možná se ti zdá, že nehraje špatně (mě se to taky zdálo), ale dnes je spousta mnohem lepších zesilovačů, které budou hrát lépe a hlavně budou spolehlivé. Jinak, z trafa, které dává 2x29 V samozřejmě 200 W na kanál nedostaneš. Maximálně tak 100-130 W a to jen ve špičkách. Jestli jsem ti zkazil radost, tak promiň, ale musel jsem tě před tím obvodem varovat. Jestli chceš i nadále pokračovat, hodně zdaru a nežeň ten obvod do krve, nebo ti spálí i ta výstupní relé.

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

Pokud se rozhodneš od toho zesilovače ustoupit (to jak píše Dohnalik o tom obvodu TDA7250 je pravda), rozhodně ho ale nevyhazuj do popelnice! Ostatní součástky dřív nebo později využiješ, např. kvalitní vyhlazovací kondenzátory, vidím tam výkonové odpory a další kvalitní materiál.

Re: Trafo mimo krabici zesilovače ?

Hezky mi spadl usměv ale děkuji za rady smile Případné návrhy pro změnu potřebuju živit dvě technics bedny o výkonu 80w imp 6Ohm a Beymu 12Br70 ?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Trafo mimo krabici zesilovače ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£