Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Radio se nezapne při sepnutém klíčku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Dobrý den,
    mám auto Opel Corsa B a v něm autoradio Pioneer DEH-142UB. Zapojeno mám vše správně, červený kabel propojený se žlutým a žlutý s červeným kuli paměti. Vždycky když jsem zasunul klíček a sepnul na 1 polohu radio se samo zaplo a hrálo - radio, cd nebo USB . Za jízdy jsem radio kuli hovoru vypnul tlačítkem off. Od té doby při sepnutí klíčku se mi radio samo nezapne a musím ho zapínat jen tím tlačítkem, jakmile nastartuji, radio vypne a už se zase samo nezapne a musím znova zapnout tlačítkem.

Mohl by mi prosím někdo poradit ?

Mockrát děkuji všem za radu.
Zdraví Pavel.

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

z auta ti jde pouze červený kabel? nebo 2 a to žlutý i červený?

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

mám v autě iso konektor..  a mezi ido konektorem a rádiem je přechodka.. byla přímo k radiu ...takže tam mám červený, žlutý a modro bílý co jdou rozpojit... a ostatní napřímo kabely..

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

tak dej klasiku červený na červený a žlutý na žlutý když se ti bude mazat paměť tak přehod žlutý s červeným.. vyzkoušej a pak napiš jestli je to OK nebo ne

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Tak jsem přehodil kablíky... červenou na červenou a žlutou na žlutou.. pokud k radiu nepřipojím flashku samo se mi po sepnutí klíčku zapne ale neukládá stanice.. ale jakmile si něco pustím z usb a pak klíček vytahnu.. a zandám nazpátek a sepnu... radio už se samo nezapne.. musím ho zapnout tlačítkem... a to samé se děje při zapojených kablících červená na žlutou a žlutá na červenou.... prostě jakmile před vytáhnutí klíčku mi něco hraje z USB tak potom už se mi samo automaticky nezapne..

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Na pinckovi ti to asi nepůjde, pár jsem jich už zapojoval a podporoval to jen jeden, ale muselo se to nastavit, nevím typ, vím jen že stálo kolem 6tis.
Jinak Blaupunkt to má snad každej, možná i Alpina, ale to nevím jistě...

Web

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Asi jsme se nepochopili.
Mě to ze začátku všechno normálně šlo... ale jakmile jsem radio za běhu vypnul tlačítkem.. tak už se mi po sepnutí klíčku samo nezapne a musím ho zase zapínat tlačítkem... už si s tím nevím rady...

(upravil Lojzek 1. 1. 2012 17:42)

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

no však ano, pokud rádio vypneš tlačítkem tak se hodí do stand by a pokud vypneš klíček a pak ho zase zapneš rádio je pořád ve standby. proto ho musíš zapnout zase tlačítkem ale to asi víš.
Jinak rádio normálně šlape  když je tam tuner? nemažou se stanice? zapínání i vypínání jde klíčkem? dělá to tedy pouze když je tam fleška?
Máš multimetr? vytáhni klíček a změř na žlutém i červeném kde je stálé napětí? mám dojem že tam stálé napětí při vytáhnutí klíčku není. pokud ano, tak jak psal akrij nedořešená věc u autorádií - skusit se ještě pohrabat v nastavení
vždyť když to šlo tak to musí jít!!

(upravil DJ_Rix 1. 1. 2012 17:45)

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

IMHO by mělo stačit vypnout klíček se zaplým rádiem.....pak si rádio zapamatuje že poslední stav byl "zapnuto" a po zapnutí klíčku na ACC by se mělo samo zapnout. Vyjmutí panelu z rádia to podle mě ale vynuluje do stavu rádia OFF,pak se s klíčkem nezapne.

EDIT: Ještě změř napětí na tom červeným/žlutým. Třeba blaupecy měly silovku 12V jen ze žlutýho (rádio pak šlo zapnout i s vyplým klíčkem),červenej sloužil jen pro spínání,zatímco třeba sonka měla žlutej jen na paměť rádia a červenej na silovku a zapínání. Jestli ti zdechla pojistka,je možný že to musíš zapínat kvůli tomu že se vlastně s klíčkem pro rádio nic nezmění. (vypnutí při nastartování může být poklesem napětí,protože většina rádií se při napětí pod 10V vypne)

(upravil Lojzek 1. 1. 2012 17:46)

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

no když vytáhneš panel a dáš ho zpět tak se rádio vypne a poté samo zapne. jako když vytáhneš klíček a pak ho dáš zpět do polohy I nebo II (záleží na jakém autě). No tak to podle mě funguje i když vytáhneš panel, vytáhneš klíček pak když dáš panel a zasuneš klíček do polohy I tak se to musí rozjet. podle mě tam bude spíše problém s napájení tou pamětí.

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

s ukládáním stanic není problém... je to vyřešené těmi kabely... musí být prohozeny.. žlutá na červenou a červená na zlutou.. ale pokud nemám v radiu USB .. tak se samo zapne po sepnutí klíčku... dělá to jen s tím usb.. že se po sepnutí klíčku nezapne a musím ho zanout tlačítkem... skusím pořešit ten standby a skusím skouknout pojistku...

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Pojistkou to nebude. Zkusit jiný USB (myšleno flashku),nebo také reset rádia do základního nastavení. (bývá na to někde pod panelem tlačítko stisknutelné malým šroubovákem)

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Vyzkouším jiný USB a skusím najít to tlačítko na reset.
Zítra se ozvu..
Zatím Vám všem moc děkuju.

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

tak tak smile

Re: Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Zdravím pánové,
    záhada vyřešena. Pojistky byly ok, kabely také, reset nepomohl ale stačilo jenom přeformátovat usb zařízení a funguje to jako před tím.

Mockrát Vám všem děkuji za Vaše rady... Pavel B.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Radio se nezapne při sepnutém klíčku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£